Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


kondziopl3

Użytkownik od 24 lip 2015
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny sie 08 2015 12:46

Moje tematy

Terrarium/zimowanie żółwia słoniowatego ??

27 lipca 2015 - 17:57

Witam.

Zastanawiam się bardzo poważnie nad sprowadzenie żółwia słoniowatego. Taki osobnik ma ok. 100cm i waży blisko 200kg.
W lecie myślę nie będzie problemu, zrobię mu jakiś wybieg na podwórku, bardziej zastanawia mnie zima.

Wyczytałem iż ten żółw dożywa ponad 200lat do tego jest zmienno cieplny i potrafi przeżyć jeżeli temp spadnie do nawet 0 stopni. Oczywiście nie chciałbym sprawdzać jego wytrzymałości na niską temp, tylko chciałbym stworzyć mu optymalne warunki do zimowania.
Pokój na zimę będę miał, jakieś 3 na 5m  mógłym mu przeznaczyć na terrarium (może wiecięj jeżeli zajdzie potrzeba). Pokój ten jest w zimie nie ogrzewany, sąsiaduje z moim pokojem już ogrzewanym. Temp w zimie napewno jest dodatnia z tego co pamiętam oscyluje w granicy 10 stopni, wiodomo zależy od zimy.

Pytanie teraz takie, jakie warunki stowrzyć żółwiowi aby przetrwał zimę. 

-założyć ogrzewanie w tym pokoju i podnieść temp do ok 20stopni ? + lampy grzewcze w terrarium ?
- same lampy grzewcze w terrarium, maty grzewcze ? coś dobregow cenie/jakosc
- jakie lampy grzewcze w terrarium dla takiego dużego osobnika ? (muszą chodzić 24h ?)
- samo terrarium bez dogrzewania, skoro jest zmiennocieplny.
- ile taki osobnik zje i skąd wziazc pokarm w zimnie ?
- jakie minimalne wymiary musi mieć terrarium ?
- czy taki projekt wgl ma sens

Dziękuję za wszelką pomoc.
 
Panowie a piwnica ? mam idealne pomieszczenie 4x4m ogrzewana tylko wilgoć, da się coś z tym zrobić ?






© 2001-2025 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.