Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Fenoglio

Użytkownik od 21 maj 2015
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny cze 19 2015 12:20

Moje tematy

Witam i przedstawiam Zenona :) żółw znaleziony, proszę o jak najwięcej informacji, chcę...

21 maja 2015 - 20:02

Witam serdecznie :)

 

W słoneczny dzień, na spacerze znalazłam z córką żółwia. Wolałabym portfel, no ale nie będę wybrzydzać  :mrgreen:

Wzięłam łobuza w pudełko po sałacie z biedronki i udałam się do weta. Mój wet leczy tylko moje koty i na żółwiach się nie zna. "Bierz pani do domu" - no i po tych słowach błyskawicznie moja pociecha nadała żółwiowi imię :)

Od tego czasu jestem szczęśliwą opiekunką żółwia. Chcę by Zenon był tak samo zadowolony z życia jak ja, więc nie pozostaje mi nic innego jak zadomowić się na tym forumie  :-P  I pomyśleć, że ja, matka z arachnofobią czytam forum, gdzie za każdym rogiem czai się grafika pająka :P No ale przecież dziecko nie zajmie się sprawą należycie, więc mama ma nowe hobby.

 

Co już zrobiłam:

kupiłam akwarium 60x30x40

w klapie jest świetlówka UVB

w podłożu kabel grzewczy

podłoże: włókno kokosowe w części bez kabla, piasek w części ciepłej, a tam gdzie Zena śpi dosypałam drobnych drewienek gdyby się chciał zakopać

dwie miseczki (na wodę i żarcie)

jedzonko: kiełki, jabłko, pomidor, roszpunka (czytałam, że można), świeża bazylia plus gluty z zoologa

czytałam, by raz w tygodniu kąpać, a raz w miesiącu natłuszczać pancerz - dziś wykonałam taki zabieg - woda około 32 stopnie, suszenie w ręczniczku z żyrafką  :mrgreen:  i nasmarowanko witaminą A 

 

Nie mam pojęcia czy dobrze robię. Wiem, że lubi darń w terrarium i schowanka, ale nie od razu Rzym zbudowano ;)

 

GATUNEK, (nazwa łacińska i dodatkowo potoczna jeśli istnieje): żółw stepowy ?
WIEK (w miesiącach lub latach): nie wiem
POCHODZENIE (WC/CB/FB**): trawnik w okolicach domu :/
DŁUGOŚĆ CIAŁA (w centymetrach, od czubka głowy do ogona, informujemy o ewentualnych ubytkach): 12 x 8,5
WAGA (w gramach): nie wiem
LICZBA SZTUK W TERRARIUM : 1
PŁEĆ (danego osobnika i towarzyszących mu w zbiorniku): nie wiem
WIELKOŚĆ TERRARIUM (w centymetrach szerokość/głębokość/wysokość): 60/30/40
TEMPERATURA DZIEŃ/NOC (uwzględniając wyspy ciepła i chłodu): 28/20
RODZAJ STOSOWANEGO OŚWIETLENIA %UVB, dzienna liczba godzin użytkowania : 8 h
SUPLEMENTY (opcjonalnie, podajemy nazwę suplementu i producenta): -
DIETA (rodzaj pokarmu, ilość, wielkość, częstotliwość podawania): dwa razy dziennie, rano i po południu
BADANIE KAŁU/WYNIK (data wykonania i diagnoza postawiona przez lekarza weterynarii): brak
ZDJĘCIA :

Załączony plik  DSC_0344.JPG   71,07K   17 pobrań

Załączony plik  DSC_0345.JPG   108,05K   16 pobrań

Załączony plik  DSC_0347.JPG   75,51K   14 pobrań

Załączony plik  DSC_0348.JPG   89,86K   14 pobrań
OPIS PROBLEMU : jak wyżej







© 2001-2025 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.