Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


piotrpawelhubert

Użytkownik od 12 kwi 2015
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny sty 07 2024 13:13

Moje posty

W temacie:Hodowla Papilio machaon - paź królowej

09 lipca 2016 - 22:08

Aktualnie nie mam zdjęć w większym przybliżeniu, ale motyle obserwuję codziennie, latają w "wolierze" także przy okazji zrobię więcej zdjęć z większym zbliżeniem. Co do drugiego zdjęcia, przedstawia ono motyla właśnie dzień po wykluciu.


W temacie:Hodowla Papilio machaon - paź królowej

09 lipca 2016 - 17:41

Witam i serdecznie dziękuję za wszystkie poprzednie informacje.

 

Mam dwa dorosłe osobniki, chciałbym prosić o oznaczenie płci w miarę możliwości.

 

1.Załączony plik  DSC00066.JPG   325,66K   2 pobrań

2.Załączony plik  DSC00068.JPG   470,76K   2 pobrań


W temacie:Hodowla Papilio machaon - paź królowej

07 lipca 2016 - 22:32

Witam serdecznie wszystkich.

 

W dalszym ciągu posta chciałbym prosić o pomoc forumowiczów co do dalszej hodowli pazia królowej. W skrócie, od ostatniego mojego wpisu z 5 poczwarek wykluł się już pierwszy motyl(ten w najciemniejszej poczwarce), w pozostałych widać już postać motyla więc liczę że na dniach powinny pojawić się kolejne osobniki. Mam pytania co do hodowli i zachowań dorosłych osobników i bardzo proszę o pomoc. Więc oto kilka pierwszych pytań:

 

1. Jaki jest czas dla samca aby podjął kopulację(z informacji które udało mi się wyszukać wynosi on 2-3dni po wykluciu)

2. Jaki jest czas dla samicy aby mogła odbyć kopulację

3. Po jakim czasie od kopulacji samica zacznie składanie jaj

4. Czy do karmienia dorosłych motyli użyć jedynie roztworu miodu z wodą czy lepsza będzie nasączona nim wata(w wolierze są również kwiaty)

5. Jak długo żyje paź w dorosłej postaci(z informacji wcześniej zebranych jest to okres 3tygodni)

 a) czy długość życia samicy różni się od samca

6. Czy motyle po tym jak złożą jaja w wolierze i zostaną wypuszczone na wolność będą w dalszym ciągu zdolne do rozmnażania

7. Czy w wolierze o wymiarach: szerokość 2mb, długość 6mb, wysokość 3mb motyle będą mogły sparować się w sposób naturalny czy będzie konieczna ingerencja i pomoc w parowaniu

8. Czy złapanie motyla w palce za jego skrzydła nie wpływa niekorzystnie na motyle

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam serdeczenie.


W temacie:Hodowla Papilio machaon - paź królowej

27 czerwca 2016 - 15:51

Czytałem trochę o Papilio mahoń i natknąłem się na informacje o tym iż kolor poczwarki uzależniony jest od światła jakie gąsienica otrzymywała przed przepoczwarzeniem. Wśród moich pięciu sztuk faktycznie ta która przepoczwarzała się pierwsza jest szara, jednak kolejne trzy były zielone a następnie znowu szara i na koniec zielona...Te zielonego koloru nie wyglądają na to aby miały zszarzeć(raczej już by się to stało).

 

Także wnioskuję że faktycznie może to być wpływ światła, ewentualnie ubarwienie ochronne(również naknąłem się na taką informację).

 

W jednym z artykułów poświęconych hodowli zawarta była natomiast informacja że poczwarki koloru szarego będą zimować, natomiast te zielone wyklują się jeszcze tego roku. Czy jeśli zebrałem gąsienice w jednym czasie to faktycznie część mogłaby przezimować? Czy jeszcze tego roku będą z nich dorosłe osobniki?

 

Podrawiam.


W temacie:Hodowla Papilio machaon - paź królowej

26 czerwca 2016 - 13:33

Dziękuję wszystkim pięknie za odpowiedzi. Gąsienice w liczbie 5 szt które pozyskałem przepoczwarzyły się w zaledwie kilku dni. Trzy z nich są zielone, dwie szare. Czy kolor poczwarki na coś wskazuje?(płeć, może zależy to od pozyskiwanego pokarmu przez gąsienice?). Wszystkie są w dość obszernej wolierze, czekam na pojawienie się pierwszych osobników.

 

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.







© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.