Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Shoox

Użytkownik od 13 lut 2015
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny maj 14 2015 15:59

Moje tematy

budowa terrarium/ścianki

28 lutego 2015 - 00:15

Cześć :)
Robię swoje pierwsze terrarium z płyty meblowej dla węża zbożowego I potrzebuje kilku rad, mam nadzieję, że pomożecie ;)
Pierwsza sprawa co do budowy ścianki mam styropian dość gruby 12 cm. Czym polecicie to rzezbic? Oczywiście pierwsze zarysy nożem do tapet ale chodzi mi bardziej o wykończenie. Gdzieś czytałem o lutownicy, w jaki sposób jej użyć? Chciałbym uzyskać efekt gładkich kamieni na dole, wyżej coś typu pnączy, kory drzew.
Przy okazji, barwienie. Wiele już czytałem podobno nie ma problemu mieszania atlasu plus z pigmentem, ale wszystkie ścianki jakie udało mi się znaleźć są mieszane z piaskowym pigmentem i mają białe bądź piaskowe kolory. Jak wygląda sprawa z innymi kolorami? Brąz, trochę zieleni, i szary przypominający kamienie. Chciałbym odzwierciedlić klimat lasów deszczowych, dżungli Stąd takie kolory :) może macie takie dzieła w domu? Proszę o zdjęcia.

Kolejna sprawa to oświetlenie. W tym temacie wiele nie czytałem, tylko przy okazji zapytam. Mam w domu żarówkę grzewczą, do tego kabel grzewczy 8m 80w, listwę Led RGB. Myślałem nad zakupem czerwonej żarówki, z odpowiednim promieniowaniem na noc, czy to ma sens? Mogę zamiast takiej żarówki włączyć te ledy ustawić czerwony, a może inny kolor? I przygasic (mam regulator) a do dogrzania użyć kabla? Terrarium o wymiarach 120dłx50szerx50wys.
Czym zabezpieczyć żarówkę? Led raczej nie Trzeba, ale Grzewczą... Kupno blaszanej osłonki uważam za głupotę gdyż przy tak bliskim obcowaniu z zarowką metal również się nagrzewa.
Wracając jeszcze do ścianki malować unigruntem dodatkowo? I jak czytałem ktoś nakładał 3 warstwy atlasu czystego, a później dwie z pigmentem, to dobry sposób?

Jeśli jest ktoś obeznany w temacie ? Macie jakieś rady? Za wszelką pomoc dziękuję ;)

Katowice - wąż zbożowy

20 lutego 2015 - 20:32

Witam

Sprzedam węża zbożowego, samiec ok 130 cm, zdrowy, odrobaczony, po wylince. Bardzo spokojny i oswojony, ładnie ubarwiony bez ubytków :)
Cena 120 zł do małej negocjacji
Odbiór osobisty Katowice

Kontakt
E-mail michal6103@vp.pl
Tel. 501 309 778

Terraria na wymiar Śląsk

16 lutego 2015 - 15:35

Cześć :)

Oferuje terraria z płyty laminowanej na wymiar.
Płyta, okleina, oraz szkło z materiału wysokiej jakości, brak odprysków czy rys, wszystko prosto z firmy Komandor zajmującej się produkcją wysokiej klasy mebli.
Oferuję puste terrarium jak i ozdobione.
Możliwość zakupienia gotowych kompletów z oświetleniem, kablem lub kamieniem grzewczym, termoregulatorem, i wszystkim czego sobie zarzyczycie.

oprócz samego terrarium oferuje również całe meble, regały, komody itp. Z wbudowanym terrarium.
Najnowsze technologie, samodomykające się szuflady, drzwi otwierane przez delikatne pchnięcie bez klamek. Ozdobne, kolorowe szkło firmy colorimo, szklane grafiki i inne wspaniałe rzeczy które sprawią, że wasze nowe terrarium będzie prezentowało się znakomicie.

Ceny zależne od wymiarów oraz wyposażenia, wszystko do uzgodnienia i negocjacji.
Taniej niż u konkurencji :) daje gwarancję jak alior bank :D

Kontakt:
E-mail: Michal6103@vp.pl
Tel. 501 309 778

Wąż Zbożowy 1,5 roczny samiec Katowice

13 lutego 2015 - 21:14

Cześć :)

Sprzedam węża zbożowego, samiec ma jakieś 1,5 roku, ok. 120-130 cm długości.
Cena to 120 zł do negocjacji ;) możliwa zamiana na inne zbożówki byle coś mniejszego :)
Odbiór osobisty Katowice

Wąż zbożowy Katowice

13 lutego 2015 - 21:03

Witam :)

Jak w temacie zamienię węża zbożowego ok. 130 cm, 1,5 roczny, samiec za węża zbożowego (odmiana obojętna) byle jakiegoś małego.

Powodem takiej zamiany jest nie ukrywam moja głupota. Posłuchałem rad "doświadczonego hodowcy" który doradził mi właśnie większego węża z którym jak stwierdził nie będę miał problemów, a jednak mam. Powiem szczerze boję się go trochę, jest silny, szybki, bardzo gwałtownie się rusza i ciężko go opanować.
Mam w domu kilka ptaszników które potrafią naprawdę zaszkodzić zdrowiu człowieka, jednak nie boję się ich tak jak tego gada :)
Myślę, że powodem tego jest oswojenie się z takim zwierzakiem, wszystkie pająki mam od małego, dziennie widzę jak rosną jakie były kiedyś jakie są teraz, stale się z nimi oswajam przez co nie mam problemu z braniem 30cm pająka na ręce.

Węże bardzo mi się spodobały, nie chcę kończyć z nimi przygody dlatego chciałbym dokonać takiej zamiany, być może ktoś akurat się skusi :) patrząc na ceny maluchów, a większych węży jest to opłacalne dla Was także zapraszam do kontaktu na PW bądź w temacie :)

UWAGA, tylko Katowice, ewentualnie najbliższe okolice sosnowiec, Mikołów, Tychy






© 2001-2025 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.