Odkupiłem terrarium(poprzedni właściciel hodował agamę błotną) całe ze szkła bez wyposażenia w którym chce hodować agamę błotną, ale najpierw muszę je wyposażyć i mam w związku z tym kilka pytań. A mianowicie:
1.na tło wymyśliłem taki korek: http://www.bioterr.pl/shop,akcesoria-i-sprzet,tla,plyta-korkowa-virgin-cork,59 , i pytanie czy może być?
2. Na dno chce użyć brykiet korkowy(chyba, że ktoś zasugeruje coś lepszego), ale nie wiem jak dużą warstwę go dać, a w zasadzie jak grubą mogę dać. Przykładowo niech basen ma z 20cm głębokości(jeszcze nie wiem, czy na pewno taki będzie, póki co rozważam), a chce by poziom wody był na poziomie podłoża, czyli w tym wypadku musiałbym dać 20 centymetrową warstwę podłoża. I pytanie, czy mogę tyle dać? Czy zwierzak będzie się zapadać?
3. Kolejne trochę dotyczy poprzedniego. Chce hodować żywe rośliny w terrarium np. fikusa tylko nie mam pomysłu jak go tam zasadzić. Czy mogę roślinę posadzić w brykiecie korkowym? A może jest jakieś inne podłoże które nadaje się do tego by służyć jako ziemia do roślin?
4. W terrarium jest zamontowana jarzeniówka(zajmuje 3/4 długości sufitu). Pytanie jaką funkcje mogła pełnić? I ważniejsze czy to dobry pomysł by korzystać z takiego źródła światła(mi osobiście wydaje się, że to nie jest dobry pomysł)?
póki co to tyle, ale pewnie dojdą kolejne xD.