Skocz do zawartości

Nie lubisz reklam?  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


VisibleNoise

Użytkownik od 16 sie 2013
W tej chwili Ogląda stronę główną
Ostatnio aktywny Dzisiaj, 09:21

Moje najnowsze najlepsze odpowiedzi

W temacie:Wybór odpowiedniego podłoża - Heterodon zachodni

01 grudzień 2019 - 15:32

One kopią, 28° ma być na płycie, a nie na podłożu.

W temacie:Młoda zbożówka (samiec) nie chce jeść

04 sierpień 2019 - 22:07

W całym pojemniku jest 30 stopni? Jeśli tak to za dużo, termoregulator powinien być ustawiony na 28-29 stopni i grzać tylko 1/3-1/2 pojemnika (sonda włożona w podłoże lub na, jeśli to ręczniki papierowe). Masz bardzo niebezpieczne podłoże, zjedzenie kawałka grozi śmiercią węża - zmień je na razie na ręczniki papierowe. I napisz co to za hodowca, od którego ją kupiłaś.


W temacie:Częstotliwość karmienia heterodona w zależności od wieku

09 lipiec 2019 - 15:26

Młode karmię mniej więcej co 4 dni, o ile do tego czasu się wypróżnią, dorosłe samce mniej więcej raz na tydzień albo raz na dwa tygodnie, z tym, że podczas wylinki potrafią długo nie jeść, a samice przeznaczone do rozrodu karmię raz w tygodniu, ale często zdarza się, że nie chcą jeść tak często, więc pewnie w ogólnym rozrachunku wyszłoby, że jedzą raz na 1,5-2 tygodni. Generalnie jak mi jakiś nie chce zjeść to nie wciskam mu codziennie, żeby tylko w końcu zjadł tylko przekładam to karmienie o 4-7 dni.

Z własnego doświadczenia to ciężko jest przekarmić hoga, one same decydują kiedy jedzą a kiedy nie, bardzo często zdarza się, że próbuję je nakarmić, a one po prostu nie są głodne i nie jedzą. Zdarzają się "śmietniki" i wtedy trzeba ich trochę bardziej pilnować, ale ze wszystkich jakie mam tylko jeden zje wszystko i zawsze.


W temacie:Pierwsze jajko.

01 czerwiec 2019 - 18:13

Nie powinieneś trzymać samic z samcem jak nie masz możliwości inkubacji, jak masz samca z samicami to zawsze musisz się spodziewać jaj. Męczysz samice ciążą i składaniem jaj i wychodzi na to, że niepotrzebnie.

W temacie:Kilka pytań o zbożówkę

23 maj 2019 - 18:32

@Timor09 Odmian barwnych to tam nie znajdziesz, wszystko to kundelki, "odmiany" określane "na oko" i nawet właściciel sklepu się z tym nie kryje, cytat ze strony: "W ofercie każdy wąż ma swoje zdjęcie i nazwę odmiany, do której jest podobny.". Żaden sklep, nawet najlepszy nie będzie się równał dobremu hodowcy, bo hodowca to osoba, która zna się na zwierzętach które hoduje, a właściciel sklepu tylko skupuje (najczęściej te najtańsze) zwierzęta i sprzedaje drożej, na samej stronie bazyliszka jest bardzo dużo błędów w "radach" co do hodowli danych zwierząt. Polecam Kraka's Corn Snakes i RBReptiles. Mają strony na facebooku.

Możesz położyć bezpośrednio, ale podłączoną do termoregulatora (nie, ta regulacja w macie nie wystarczy). Mata powinna być wielkości mniej więcej 1/3-1/2 pojemnika.


 


© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).