Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


terrorysta1234

Użytkownik od 21 cze 2013
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny sty 04 2023 04:31

#1692928 Dorosły samiec Poecilotheria bara/subfusca "Lowland"

Napisany przez terrorysta1234 na 29 czerwca 2015 - 22:42

Witam.

Mam na sprzedaż:

- Dorosły samiec Poecilotheria bara/subfusca "Lowland"(ok 3 dc), ostatnia wylinka 25.06.2015- 90zł 

CAM01129.jpg

Wysyłka  z gwarancją dojścia żywego ptasznika 12 zł .
Pozdrawiam, Maciek.



#1613724 Kiedy można rozpoznać płeć ptasznika?

Napisany przez terrorysta1234 na 20 września 2014 - 21:27

Witam.

Możliwość seksowania pająków zależy od paru czynników takich jak :

- Wielkość pająka a gatunek.O co chodzi ? Jeżeli mamy taką np: Idiothele mira to podobno można już przy 1dc się podjąć sprawdzenia płci a przy 2dc już da się upewnić na 100% ale za to Theraphosa blondi przy 2dc nie wyseksujemy gdyż będzie wtedy mniej więcej l2 a przy takim stadium rozwojowym płytka płciowa jest bardzo słabo rozwinięta i nic z niej się nie wywnioskuje.Podsumowując ten podpunkt w seksowaniu pająka nie liczy się tak bardzo wielkość dc a stadium rozwojowe .

- Odstępy od ostatniej wylinki.Pająkowi nie można sprawdzić płci świeżo po wylince bo płytka płciowa jest wtedy jeszcze za jasna, niewyraźna.Nie można jej też sprawdzać przed wylinką gdyż i w tym wypadku płytka płciowa jest niewyraźna jak i za ciemna żeby było można z pewnością określić daną płeć.

- Wczesne pojawianie się widocznego dymorfizmu płciowego tak jak na przykład u Avicularia versicolor w młodym wieku u samic pojawia się jasna kropeczka pod spermateką.

Mam nadzieje że w jakiś sposób pomogłem.

Pozdrawiam, Maciek.




#1569084 zarloczne ptaszniki?

Napisany przez terrorysta1234 na 16 maja 2014 - 09:04

Witam.

Żarłoczność nie jest kwestią gatunku lecz jest to cecha osobnicza i może ci się trafić żarłoczny jak niejadek z tego samego gatunku.

Pozdrawiam, Maciek.




#1556079 Wybór pająka- gatunek który dużo pajęczynuje

Napisany przez terrorysta1234 na 17 kwietnia 2014 - 11:32

Witam.

Tworzenie pajęczyny to całkowicie cecha osobnicza i może ci się trafić taki osobnik który robi mnóstwo pajęczyny jak i taki który nie będzie robić jej prawie wcale.Lecz są takie rodzaje ptaszników u których z reguły częściej możesz zaobserwować ten piękny proces jakim jest plecenie pajęczyny, przykładowymi takimi rodzajami są: Holothele spp,Pterinochilus spp,Harpactira spp,Augacephalus spp,Avicularia spp,Ceratogyrus spp,Chilobrachys spp,Chromatopelma spp,Cyclosternum spp, Encyocratella spp,Ephebopus spp,Hapalopus spp,Heterothele spp,Idiothele spp i wiele innych.

 

Ps - Proszę nie zakładać takich tematów, tylko poczytać sobie opisy gatunkowe gdzie wszystkie te informacje są zawarte.Na stronie terrarium takich tematów jest mnóstwo i nic ciekawego one nie wnoszą wiec to tylko strata czasu.

Pozdrawiam,Maciek.

 




#1551361 Thrixopelma ockerti L6 - kilka pytań

Napisany przez terrorysta1234 na 06 kwietnia 2014 - 13:03

A co uważacie o porównaniu; T. ockerti l6 a H. incei l6? Na innym forum znalazłem, że wszyscy polecają bardziej incei, jednak czy ten pająk potrzebowałby trochę większej 'opieki' (częstsze nawilżanie obowiązkowe ogrzewanie itp..), czy raczej jest to całkiem odporny pajączek? I czy jest on ciekawszy w hodowli(mam na myśli jego plecenie pajęczynki)? Bo ockerti to chyba tylko siedzi w kryjówce prawda? Czy może lubi spacerować? :)

Witam.

Jeśli chodzi o wymagania tych gatunków to radzę sobie o nich poczytać i samemu z twierdzić który jest dla ciebie lepszym rozwiązaniem linki-

http://www.ptasznik.pl/thrixopelma-ockerti    http://arachnea.org/serwis/content/213-holothele-incei-f-o-p-cambridge-1898/

A kwestia odnosząca się do tego  który jest ciekawszy w hodowli,robi więcej pajęczyny  zależy od warunków w terrarium jak i osobnika mogą ci się trafić leniwe jak aktywne ptaszniki z tego samego gatunku.Ale jeśli by uśrednić zachowania tych dwóch ptaszników to uważam że holothele incei jest bardziej aktywny i częściej przechadza się  po terrarium.




#1550261 Szybka B. smithi

Napisany przez terrorysta1234 na 03 kwietnia 2014 - 18:13

@carmeen21 radzę ci przeczytać trochę na temat ptaszników,bo zabrałaś się za ich hodowlę bez podstawowej wiedzy.Każdy ptasznik jest inny i nie sugeruj się uśrednionymi opisami.To całkowicie normalne, możliwe że pająkowi to przejdzie ale może też mu tak zostać.Pająki są też w większości dużo bardziej aktywne w młodości a na starość zazwyczaj się uspokajają.


#1548287 W czym trzymać Ch. cyaneopubesces L1?

Napisany przez terrorysta1234 na 29 marca 2014 - 20:21

Możesz go trzymać w czym chcesz.Lecz jeśli będzie to jakieś bardzo duże pudełko,terrarium to będziesz miał do niego gorszy dostęp.Karmienie,zraszanie,ogrzewanie,obserwacja będzie bardziej pracochłonna,utrudniona więc lepiej dobrać coś dostosowanego do wielkości i aktywności ptasznika. Ja bym chromkę L1 trzymał w kliszówce, bo:

- super przezroczystość

- dobrana do wielkości twojej Ch. cyaneopubescens L1 (łatwa pielęgnacja ptasznika)

- szczelne zamknięcie

- łatwo ją dostać ( od fotografów,w sklepach zoologicznych).

- będziesz ją mógł tam trzymać przynajmniej przez najbliższe 2 wylinki.

Ps -Mówienie że np: l1 trzyma się w kliszówkach,l1 trzyma się w moczboxach,l1 trzyma się w sosjerkach to czysty idiotyzm pojemnik dla ptasznika to indywidualna kwestia.

Pozdrawiam, Maciek.




#1543269 Jak namuwić mame dozaupu ptsznika???

Napisany przez terrorysta1234 na 17 marca 2014 - 23:36

@terrorysta1234 a tak przy okazji- z profilu wynika, że jesteś mniej więcej o rok starszy od autora tego tematu mam pytanie-czy twoi rodzice wiedzą jakie zwierzęta posiadasz w domu? Bo wnioskując z listy w profilu jakby coś z tego ciebie dziabnęło to wcale tak zabawnie by nie było...

Tak jak najbardziej są tego w 100% świadomi i żadnych problemów mi o to nie robią ponieważ:

- widzą ile w to serca wkładam

- nigdy jeszcze żaden mnie nie ugryzł

- nie mógł bym bez nich normalnie funkcjonować (uzależnienie)

- widzą że są zawsze nakarmione,zraszane,nagrzane

Jedyny problem jaki mają dotyczący mojej hodowli to znajdywanie dziennie po 3 karaczany.

 

@terrorysta1234 jasne-polecaj dziecku murinusa na po początek, polecaj-może polecisz jeszcze na początek Phoneutria fera, nigroventer i całą resztę, Atrax robustus, Hadronyche spp, Loxosceles spp, Sicarius spp, Latrodectus mactans, katipo, tredecimguttatus, hasselti, variolus i inne, polecaj, tylko tak dalej-gratuluję sukcesu! Ale jak mały wylądtuje na oddziale intensywnej terapi lub toksykologii to rozumiem, że nie będzie się komu spowiadać! Jak nie przeżyje to kto będzie za to odpowiedzialny? Ten kto sprzedał? Nie! Ten co polecił!

Napisałem tak ponieważ nie warto dyskryminować innych tylko i wyłącznie dlatego że są młodsi.To że ktoś ma 10 lat to znaczy że nie może mieć murinusa ? To że ktoś ma 10 lat .to znaczy, że musi znać się na ptasznikach gorzej od pana ? To że ktoś ma 10 lat znaczy, że nie może prowadzić największej hodowli ptaszników na świecie ? Ja jako 13 latek spotkałem w swoim życiu około 20 hodowców ptaszników i szczerze mówiąc sądzę że żaden z nich nie fascynował, kochał tego tak jak ja. Sądzę również, że Pan twierdząc iż ktoś sporo młodszy od pana nie może mieć jadowitego ptasznika obraża pan przez to mnie i wszystkich w moim wieku którym naprawdę zależy na ptasznikach. Czy pan wie że ci 10 latkowie za kilka lat mogą mieć hodowlę która będzie największą na świecie ? To że było sporo nie ogarniętych nastolatków to nie znaczy że każdy taki musi być.A jeśli chodzi o to polecanie mu murinusa to ja napisałem wyraźnie,,Jeśli chodzi o to jakiego to zależy tylko i wyłącznie od ciebie jeśli masz do tego zapał i kupujesz pająka nie dla lansu,zabawy czy jakiej innej głupoty możesz mieć nawet murinusa :E.'' Źle to pan odebrał chodziło mi o to że jeśli jest rozgarnięty to może mieć każdego pająka,ale jeśli kupuje sobie go jako zabawkę to żadne zwierzę się dla niego nie nadaje a szczególnie jadowity ptasznik.Szczerze - uważam że autor tematu jest średnio zorientowany w temacie ptaszników dlaczego tak sądzę: popełnia on tyle błędów ortograficznych że lepszy dla niego byłby nowy słownik a nie ptasznik,głupie wytłumaczenie ,,psuje mi się klawiatura'' lenistwo totalne strona terrarium zaznacza błędy a on nawet na to nie zwraca uwagi (ja sam jestem dyslektykiem, lecz staram się aby moje wypowiedzi wyglądały w miarę stosownie). Więc podsumowując uważam że idealnym ptasznikiem dla niego było by coś typu lasiodora,acanthoscurria. I tym kończę moją wypowiedź.

Pozdrawiam,Maciek.




#1542140 Jak namuwić mame dozaupu ptsznika???

Napisany przez terrorysta1234 na 15 marca 2014 - 20:39

Psuje ci się klawiatura mówisz hahahahahahah :-D .Stare wytłumaczenie dla lenia któremu nie chce się spojrzeć co napisał .Przejdę do odpowiedzi na twoje pytania.Jeśli chodzi o nakłonienie rodziców na pająka ja najzwyczajniej kupiłem sobie pająka bez ich wiedzy i po czasie powiedziałem o moim zakupie dostałem ochrzan że sprowadzam jakieś okropieństwa,mogłem mieć tylko jednego.Po pół roku moja hodowla liczy 12 ptaszników (które możecie zobaczyć w opisie) i ciągle się powiększa :mrgreen:.Bardzo fany filmik o tym jak przekonać rodziców do pająka nagrał Zilla link-http://www.youtube.com/watch?v=ckkjeRnLgao.Jeśli chodzi o to jakiego to zależy tylko i wyłącznie od ciebie jeśli masz do tego zapał i kupujesz pająka nie dla lansu,zabawy czy jakiej innej głupoty możesz mieć nawet murinusa :E.




#1541866 wycena G. aureostriata i B. boehmei

Napisany przez terrorysta1234 na 15 marca 2014 - 12:07

Witam.

Jak dla mnie ich wartości to:

G. aureostriata 6 DC - 90zł

B. boehmei 5 DC - 140zł

Pozdrawiam,Maciek.




#1541727 Indentyfikacja ptaszników

Napisany przez terrorysta1234 na 14 marca 2014 - 22:25

1 nie wiem (lepsze foto by się przydało)

2 Pewnie się mylę ale mi to przypomina http://www.terrarium.com.pl/zobacz/phormictopus-auratus-ptasznik-zlocisty-2442.html ).




#1541706 Nieprzyjmowanie pokarmu po linieniu

Napisany przez terrorysta1234 na 14 marca 2014 - 21:28

Witam.

Wylinkę można wyciągnąć od razu po tym jak pająk z niej wyjdzie całkowicie.A jeśli chodzi o karmienie po wylince to możesz śmiało nakarmić pająka jak będzie miał czarne żeby a ,,utwardzanie'' się pająka zależy od osobnika jak i warunków w terrarium ( ciepła wilgotności ).

Ps Sądzę że nakarmienie 10 dni po wylince będzie dobrym pomysłem.

Pozdrawiam,Maciek.




#1539974 Najmniejszy gatunek hodowlany

Napisany przez terrorysta1234 na 10 marca 2014 - 15:28

 

Rodzaj Cyriocosmus sp, Cyclosternum sp oraz Holothele należą do mniejszych ptaszników. Może coś z nich Ci w oko wpadnie :)

 

Prawie to samo napisałem . :-D




#1539954 Najmniejszy gatunek hodowlany

Napisany przez terrorysta1234 na 10 marca 2014 - 14:40

Z fajnych małych i nie bardzo jadowitych to Holothele spp, Cyriosomus spp, Hapalopus spp, Cylosternum spp.

Pozdrawiam,Maciek. :-D




#1538840 Pterinochilus murinus

Napisany przez terrorysta1234 na 07 marca 2014 - 22:07

Cześć :-D

Jestem pewny że to samiec ( miałem do czynienia z 3 murinusami).

Pozdrawiam,Maciek.











© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.