Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Donnie

Użytkownik od 28 kwi 2013
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny lis 25 2022 09:01

#1836361 Hodowla moli woskowych na pierzdze

Napisany przez Donnie na 27 grudnia 2017 - 21:05

Tak larwy zjadają pierzgę. Zwróć tylko uwagę skąd ją pobierasz. Niżej przestroga.

 

Jeśli na Waszych ramkach w ulu jest widoczna biała przędza i ślady wygryzania korytarzy to dowód, że w ulu gnieździ się motylica. Pojedyncze larwy i kokony motylicy można usunąć dłutem pasiecznym lub nożem. Jeśli jest większa ilość znaków życia motylicy, należy natychmiastowo przeprowadzić dezynfekcję plastrów. W tym celu będziemy potrzebowali siarki. Ponieważ dwutlenek siarki jest bardzo nietrwałym związkiem to po kilku tygodniach zupełnie się ulotni.
Dezynfekcja: Paski siarki zapalamy w żaroodpornej puszce i całość umieszczamy w przestrzeni ponad plastrami. Na dezynfekcję każdego korpusu zużywa się ok. pół paska. Operację można powtórzyć po 2-3 tygodniach od pierwszej dezynfekcji. Powtórka takiej dezynfekcji zabezpiecza plastry przed szkodnikami do końca roku.”

 

K. Bienefelda „Pszczelarstwo- krok po kroku"




#1740838 Pochwal się swoimi modlichami! ;-)

Napisany przez Donnie na 07 lutego 2016 - 09:47


Moja piękna, dorosła już samica modliszki liściogłowej (P. paradoxa) :lol: Miały ktoś świeżego samca?

 

 

 


ja mam :E :E :E :E

 

No nie ma to jak kopulacja po swadzie :D Zawsze łagodzi wcześniejszą kłótnie 8-)

 

PS A modliszki na zdjęciach bez defektów ;) Tak czy inaczej, nie przeszkadzajmy modliszkom świeżo po linieniu.




#1730727 Jaki to karaczan?

Napisany przez Donnie na 21 grudnia 2015 - 21:09

Na moje oko jest to samiec karaczana tureckiego właśnie. Może różni się od reszty bo jedyny jest w stadium imago.




#1726631 Latanie modliszek

Napisany przez Donnie na 30 listopada 2015 - 19:43

Przekupstwo w postaci rekomendacji to nie najlepszy pomysł, a zmuszanie owada do czegokolwiek nie ma sensu. Jedne gatunki podlatują chętnie inne mniej, obserwuj uważnie owada i być może będzie Ci dane kiedyś dojrzeć ten akt ;)




#1724081 Modliszka Cafe.

Napisany przez Donnie na 19 listopada 2015 - 08:08

@fortitera ma rację. Najwięcej w temacie podpięcia doniesień hodowlanych miały osoby które nie są specjalistami i które raczej nie podjęłyby się tłumaczenia i opisywania jak rozmnażać dany gatunek. Nie zauważyłem, żeby doświadczeni hodowcy podłapali temat. Po części dlatego, że pewnie w ten sposób zarabiają i nie chcą rozpowszechniać tematu, a po części dlatego, że wiele gatunków rozmnaża się na podobnej zasadzie, szczególnie te powszechne w hodowlach (nie mówię o unikatach, bo tu pewnie mało kto miałby coś do powiedzenia). Znajdzie się więcej chętnych (takich którzy podjęli by się głównie opisów "planów" hodowlanych) to może i się coś takiego podepnie. Na tę chwilę drogi @tomek1974sk jak sam napisałeś pojawia się na forum dużo błędnych stwierdzeń w dziale modliszki (głównie dlatego, że jest najpopularniejszy i wiele laików stara się dorzucić do tematu swoje trzy grosze) i prawdopodobnie również w temacie który chcieliście podpiąć byłoby sporo chaosu. Pojawią się chętni na podzielenie się swą cenną wiedzą z tego zakresu to może się coś urodzi, zobaczymy. Takie jest moje zdanie, może inni moderatorzy sądzą co innego, wielu użytkowników jak wynika z pewnością. Ale nie bądźmy w gorącej wodzie kąpani. Pozdrawiam ;)




#1718661 Moja pierwsza modliszka

Napisany przez Donnie na 27 października 2015 - 09:02

1. Zapraszam do działu "Kupię", w którym powinieneś już posiadać wiedzę co chcesz konkretnie kupić i założyć odpowiedni temat - http://www.terrarium.pl/forum/56-kupie/

2 - 7. Żeby dokonać tej czynności powinieneś najpierw udać się do działu początkujący - http://www.terrarium.pl/forum/23-poczatkujacy-terrarysci-i-poczatkujacy-pozostale-grupy-zwierzat/, a przede wszystkim przeczytać opisy gatunkowe zwierząt - http://www.terrarium.com.pl/owady.php i wtedy zacząć pytać. Dlatego na razie nie odpowiem Ci na to pytanie, głównie dlatego że modliszka modliszce nie równa. Jeden gatunek ma inne wymagania od drugiego, jedne możesz ew. trzymać w grupie inne nie.

8. Bardziej odpowiednim słowem będzie przeżywalność, żywotność to raczej witalność, werwa. Tak, to prawda że modliszki w początkowych stadiach (L1, L2, nawet L3) częściej padają niż te starsze. Zasada częsta w świecie zwierząt, młode jest zawsze słabsze niż dorosłe, czy podrośnięte.

9. Patrz punkt 2 - 7.

 

I zapraszam do przejrzenia wielu pokrewnych tematów w dziale Modliszki, gdzie na pewno pomoże Ci to w wyborze. Najpierw czytamy to co ktoś już napisał, potem dopytujemy, a pomocni użytkownicy starają się pomóc :)

 

PS Zmieniam nazwę tematu (co by go nie usuwać) na bardziej jasną (tego też wymaga regulamin, radziłbym go jednak przejrzeć na przyszłość)




#1689445 Ankieta na temat stosunku Polaków do zwierząt

Napisany przez Donnie na 12 czerwca 2015 - 13:10

Również wypełniłem. Czy można liczyć na podesłanie wyników, bo szczególnie zainteresowały mnie pytania odnośnie poglądów seksualnych, politycznych oraz wyznania. Jestem strasznie ciekaw czy wyjdą jakieś korelacje między wspomnianymi, a podejściem do zwierząt. Poza tym jeśli łaska to prosiłbym wypełnić moje ankiety. Pozdrawiam!

 

http://www.terrarium.pl/topic/457294-ankieta-kilkanascie-pytanek-pomoz-nauce-przyrodniczej-w-polsce/#entry1686409

 

PS Również jestem z UP ;)




#1685279 Wielkie pszczołopodobne coś...

Napisany przez Donnie na 22 maja 2015 - 10:40

Tak jak napisała @Aneta_07 bez klucza nie oznaczymy większości gatunków owadów. Oduczmy się zatem identyfikacji co do gatunku na podstawie fotografii, bo tu na forum widzę to częste zjawisko. Wiadomo, istnieją gatunki łatwe do oznaczenia, ale większość taka nie jest i porównanie jednego zdjęcia do drugie jest często niewystarczające. Lepiej już wskazać autorowi tematu cechy szczególne, doradzić żeby przyjrzał się żyłkowaniu, budowie stopy, czy obecności jakichś struktur i oznaczyć np. tylko do rodziny, albo zwyczajnie użyć klucza. Takie oznaczanie na oko kształtuje złe nawyki i w dodatku często wprowadza w błąd autora postu.

 

Nie udało mi się niestety znaleźć klucza z oznaczeniem do gatunku, ale w internecie jest klucz pozwalający oznaczyć rodzinę. Niżej linki:

https://www.flickr.com/photos/d-jp-balmer/5898892339/in/photostream/

http://www.flickriver.com/photos/d-jp-balmer/7393053904/




#1684234 Identyfikacja owada

Napisany przez Donnie na 17 maja 2015 - 13:14

Jakiś słonik (Curculio), nie mam teraz czasu szukać jaki dokładnie, może ktoś pode mną się tym zajmie ;)

Generalnie ich cykl życiowy związany jest z drzewami różnego gatunku. Żer na liściach, czy owocach drzew, np. orzechy, żołędzie, szczególnie larwy. Poszukaj w internecie, mnóstwo na ich temat informacji, a ja się w tym nie specjalizuję.

 

EDIT: "Pode mną" oznacza osoby piszące poniżej tego posta, nie pracujące dla mnie. Żeby nie było nieporozumień ;)




#1681019 Jak wyjmować patyczaka

Napisany przez Donnie na 02 maja 2015 - 10:43

Uśmiałem się niesamowicie zobaczywszy owy "odbyt" w poście :) Oczywiście chodziło Ci o odwłok, który kończy się otworem odbytowym (anus). Możesz starać się je po prostu strącić do innego pojemnika jeśli są jeszcze na tyle małe, że nie ma możliwości przenoszenia ręcznie. Oczywiście wysokość nie może być za duża. W przypadku imago/podrośnięte, albo je zwyczajnie delikatnie chwytasz palcami, albo co jest najmniej inwazyjne zaganiasz na dłoń.




#1680169 Identyfikacja kilku owadów

Napisany przez Donnie na 28 kwietnia 2015 - 16:36

Od lewej:

1. Pluskwiak z rodziny tarczówkowatych - Pentatomidae, prawdopodobnie Dolycoris baccarum

2. Chrząszcz z rodziny omarlicowatych - Silphidae, prawdopodobnie Oeceoptoma thoracicum

3. Jak dla mnie słabo wyraźne i nie chcę strzelać, może ktoś się bardziej zna na chrząszczach i widzi jakieś typowe cechy dla gatunku




#1673020 Witam. Jak mam poić...

Napisany przez Donnie na 30 marca 2015 - 16:05

Uważaj, żeby się w tej zakrętce nie potopiły. Owady w naturalnych środowiskach spijają zazwyczaj wodę z roślinności. Nie kombinowałbym i po prostu zraszał tak jak już powiedzieli koledzy wyżej.




#1673019 Zmiana nazwy rekomenduję na przyjaźniejszą nazwę związaną z naszym hobby

Napisany przez Donnie na 30 marca 2015 - 16:00

Opcja najlepszej odpowiedzi istnieje tylko dla moderatorów. A to @Mention bedzie chyba naprawiane przez Nooka. Co do wyświetlania ilości rekomendacji to i ja jestem za.




#1672305 Wpływ diety na rozwój karaczana argentyńskiego

Napisany przez Donnie na 27 marca 2015 - 20:24

O ile grupa bez białka nie wyżre się doszczętnie ;) Białko podawane jest między innymi do zniwelowania kanibalizmu, ma też wpływ na rozwój ootek u samic (Lauprasert P. i in. 2006)




#1671853 Hodowla straszyków australijskich z patyczakami

Napisany przez Donnie na 25 marca 2015 - 21:07

Jest szansa, że grzyb wymrze. Obniż delikatnie wilgotność, poczekaj z dwa, trzy dni, jeśli się nie poprawi to wymień.











© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.