Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


krasnolud

Użytkownik od 13 lut 2013
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny paź 07 2020 13:16

#1449400 Owady krajowe a prawo

Napisany przez krasnolud na 14 sierpnia 2013 - 13:37

Przy prostoskrzydłych jest błąd: isophya stysi nie zalicza się do szarańczowatych(Acrididae) tylko do długoskrzydlakowatych (Phaneropterinae) traktowanych czasem jako podrodzinę pasikonikowatych (Tettigoniidae).

 

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Isophya
#1377874 Glaucus atlanticus

Napisany przez krasnolud na 14 lutego 2013 - 10:06

Większość ślimaków morskich tyłoskrzelnych to monofagi(szczególnie te bardzo kolorowe), co oznacza, że są one bardzo wyspecjalizowane pokarmowo(np.ślimaki morskie z rodzaju chromodoris odżywiają się tylko jednym gatunkiem gąbki). Wynika z tego, że ślimakom tyłoskrzelnym ciężko jest zapewnić odpowiedni pokarm. Oczywiście są od tej reguły wyjątki. Na przykład ślimaki z rodzaju aplysia odżywiają się zielonymi glonami porastającymi skałę. Ślimaki z rodzaju melibe odżywiają się planktonem(są filtratorami). Ślimaki z gatunku chelidonura varians odżywiają się wirkami(należącymi do płazińców), które się rozmnażają szybciej niż ślimak może je zjeść(w odpowiednio dużym akwarium). Ślimaki z gatunku Tridachia crispata również odżywiają się zielonymi glonami(np.Caulerpa, Ulva itp.). Mimo tego pozostałe gatunki są bardzo trudne w hodowli nawet dla doświadczonych akwarystów.

 

Glaucus atlanticus odżywia się stułbiopławami i krążkopławami (głównie meduzami).Jednak czasami może być również kanibalem, przez co nie powinno się trzymać za dużo ślimaków w jednym akwarium.

 

podobne tematy również o ślimakach tyłoskrzelnych

http://nano-reef.pl/topic/49407-slimaki-nagoskrzelne-i-ich-przezywalnosc-w-naszych-akwariach/

http://nano-reef.pl/topic/17942-slimaki-nagoskrzelne/

http://aqua-reef.pl/topic/1310-kupic-slimaka-nie-kupic/
© 2001-2021 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).