Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Pisul

Użytkownik od 16 lis 2012
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny sie 01 2022 20:21

#1766446 Dracaena guianensis - obtarcie

Napisany przez Pisul na 05 lipca 2016 - 22:13

Dzieki, jak uda mi sie zdobyć ich odchody (bo zwykle załatwiają się do wody) to na pewno przebadam je czy nie mają żadnych pasożytów.

Dopóki jest lato i mam dostęp do ślimaków to karmię nimi, ewentualnie karmiłem helix aspersa muller, kiedy inne nie były dostępne. Zjadają również karmę dla kotów rybną, nie interesuje ich natomiast ani surowy indyk ani żadne ryby słodkowodne. Samiec zjada naprawdę ogromne ilości pokarmu, powiedziałbym że zaskakująco duże nawet jak na takiej wielkości gady.

Czyli nie masz pomysłu czym może być to czernienie na końcu pyska? Pojawiło się dopiero niedawno a staram się doglądać ich jak to tylko możliwe i dmuchać na zimne.

Owszem, w Polsce rzadko zdarzają się jakieś "nietypowe" gady, te przyjechały do mnie z Barcelony, uchodzą za trudne w utrzymaniu, jednak przy odpowiednich warunkach i opiece są bardzo wdzięcznymi i inteligentnymi jaszczurami. Poznają właściciela, kiedy są głodne wyraźnie dają o tym znać bo gdy tylko jestem w pobliżu terrarium "wychodzą" do mnie. Mam nadzieje rozmnożyć je w przyszłym roku lub za dwa lata, także kto wie, może liczba tego typu interesujących gadów w Polsce wzrośnie ;)

© 2001-2022 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.