Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


greeniguana

Użytkownik od 03 lis 2012
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny kwi 28 2021 20:36

#1699212 Problem ze skórą

Napisany przez greeniguana na 05 sierpnia 2015 - 13:28

Ja bym tutaj nie czekał na rady forumowiczów a udał się do innego lekarza weterynarii, który zna się na gadach jeśli Twój nie wie co to jest  oraz dla sterylności radzę Ci zabrać węża z włókna na ręczniki papierowe. Pozdrawiam
#1698155 Co kupić wężu zbożowemu?

Napisany przez greeniguana na 30 lipca 2015 - 13:38

Ale wiesz że w terra powinny być strefy temperatury? Tzn ciepła i chłodniejsza? A co jak kabel da jednak wyższą temperature i wąż z czasem dozna obrażeń? Termoregulator też wyłącza kabel kiedy temperatura będzie odpowiednia, a u Ciebie będzie grzał i grzał... a co z obniżeniem temperatury na noc?
#1697933 Budujemy zoo pomóż nam osiągnąć cel!

Napisany przez greeniguana na 28 lipca 2015 - 22:38

Kiedy ja dodawałem na polakpotrafi.pl moje "ogłoszenie" gdzie zbierałem na organizowanie małych, darmowych pokazów terrarystycznych to nie przeszło ono moderacji ze względu na punkt, który mówił o zakupie nowych zwierząt (oprócz tych które już posiadałem). W wytłumaczeniu było w uproszczeniu to, że jak chcę organizować pokazy skoro nie mam nawet zwierząt i że crowdfunding nie powinien stanowić podstawy przedsięwzięcia. Myślę, że w tym wypadku byłoby podobnie, a z resztą większość projektów to projekty dla społeczeństwa. Według mnie Twój biznes nie jest projektem dla społeczeństwa, a Twoim biznesem, z którego będziesz czerpał zyski (mniejsze lub większe :P) i nie mówię tego z zazdrości, a jedynie to moja opinia. Dodatkowo nie stawiasz tutaj żadnych konkretów że już coś zrobiłeś, co wymienię poniżej:

 

Projekty-dopiero nawiązałeś kontakt z architektami. Moim zdaniem jeśli jesteś zdecydowany na ten ogród to powinieneś chociaż wymienić liczbę tych budynków i mieć tych architektów "zaklepanych" lub mieć nawet projekty, gdyż tu jest tylko Twoje słowo-skąd mam wiedzieć, że masz tych architektów a nie robisz nas w balona i żadne zoo nie ma w ogóle powstać?

 

Areał-do tej pory masz tylko to gospodarstwo. Według mnie jeśli zaczynasz robić projekt i zbierasz od niego "z datków" to zapewnij chociaż ogrodzony teren i rozpocznij chociaż minimalne działania.

 

Budynki- jak będą wyglądały budynki dla zwierząt i zwierzęca infrastruktura (podany przez Ciebie koszt to 35 000zł). Z tego co się orientuję to za tą cenę będą to pomieszczenia/wiaty drewniane bądź drewno+stal. Ile ma być takich budynków i z jakim metrażem?

 

Kadra-Tutaj jest ok, ale mógłbyś chociaż wspomnieć o swojej kadrze w jakich ogrodach i z jakimi zwierzętami pracowali

 

Lekarz weterynarii-Tu jak z kadrą mógłbyś podać informacje o tym lekarzu lub nawet jego profil ze spisu lekarzy na tcp (o ile taki ma). Nie wszystko musi być tajemnicą, a wątpie żeby w Chojnicach po ujawnieniu jego nazwiska ktoś podkradł Twój pomysł i lekarza weterynarii.

 

Zwierzęta- Dlaczego nie podasz listy tych minimum 12 gatunków na pierwszy etap? Dla mnie ten punkt jest najbardziej niejasny. Na minimum 12 gatunków zwierząt przewidujesz 35 000 zł co daje 2916,66zł za jedno zwierzę. Szczerze mówiąc nie wiem jakie zwierzęta do zoo safari kupisz w takich cenach i w takiej ilości (przecież większość ssaków to zwierzęta stadne nie nadające się do trzymania pojedynczo i nie wszystkie gatunki tolerują się razem) myślę, że może lamy (kiedy ja kupowałem był to koszt ok. 1200zł za osobnika), bo wątpie w zakup zwierząt w takiej ilości z gatunków z innych polskich zoo safari (np. baktrianów, a składa się że miałem ten gatunek u siebie i młody to koszt 18-21 000zł za samca)

 

Inspekcja Weterynaryjna- Czy dowiadywałeś się już w PIW-ie o zezwoleniach na gatunki zwierząt z listy niebezpiecznych (podejrzewam, że w zoo się takie znajdą, bo wspomniałeś o tym przy nagrodach dla wspierających)? Masz już działalność gospodarczą prowadzącą działalność cyrkową/parku rozrywki lub dowiadywałeś się o założeniu?

 

Podsumowanie- Na początku proszę o nie nazywanie mojego posta czepianiem się, ale to jest moja opinia. Projekt jest bardzo niejasny i tajemniczy, według mnie aktualnie nie ma pewności, że słowa tam napisane znajdą pokrycie w rzeczywistości. Pomysłodawca daje za mało konkretów i za mało wkładu własnego (zainwestowałeś 25% własnego wkładu, dobrze rozumiem że kolejne 75% chcesz uzyskać z darowizn? Według mnie proporcje powinny być minimum odwrotne z naciskiem na zwiększenie wkładu własnego do 80-90%). Piszesz, że ogród będzie się wyróżniał zasadniczymi elementami-dlaczego mam dać Ci pieniądze jeśli nie wiem na co zostaną przeznaczone? Podsumowując- nie bądź tak tajemniczy i rozpisz się o tym projekcie. Pamiętaj, że to będzie Twój biznes, a nie interes społeczny, bo zarabiać lub tracić będziesz na tym tylko Ty. Projektem społecznym byłoby to jeśli pozostałbyś przy żywych lekcjach biologii w szkołach. I pamiętaj, że w Polsce bardzo wątpliwe jest że 1000 osób wpłaci Ci po "zaledwie" 200zł. Polska to kraj gdzie niektórzy ludzie nie mają co włożyć do garnka, a za 200zł mogliby kupić jedzenia na myślę 3 tygodnie. Spróbuj skorzystać z pomocy uniobałaganu i zrób jakiś biznesplan. Może znajdź menagera lub skontaktuj się z poważnymi inwestorami w celu założenia spółki? Lub najprościej-wierzysz w ten projekt? Idź i weź kredyt. Pozdrawiam i przypominam, że ten post nie miał na celu ani Cię obrazić, ani się czepiać czy okazać złośliwość.
#1642503 świetlówka do Emydura subglosa

Napisany przez greeniguana na 26 grudnia 2014 - 19:58

Tak jak napisał @Mateusz_Rawski, od którego mam parę tych żółwi nie potrzebują one żarówki/świetlówki UVB ponieważ najczęściej z wody wychylają tylko sam nos :P i bardzo rzadko wychodzą poza wodę.

@Poliks: kupiłeś już te żółwie? Jakiej masz wielkości?


#1630343 Zgubione papiery brachypelma

Napisany przez greeniguana na 15 listopada 2014 - 17:35

Jeśli nie prowadzisz działalności gospodarczej w Inspektoracie Weterynarii otrzymasz tyle zaświadczeń ile będziesz miał młodych :) A jeśli chodzi o kserowanie jesli prowadzisz działalność (wtedy otrzymasz jedno zaświadczenie) to musisz na każdej kserówce napisać numer kopii i mieć gdzieś zapisane dane osoby, do której dana kopia trafiła.
#1630299 Zgubione papiery brachypelma

Napisany przez greeniguana na 15 listopada 2014 - 15:23

Po raz kolejny napiszę, że w Inspektoracie Weterynarii wystawiane są TYLKO dokumenty na osobniki nowo narodzone! Nikt nie wystawi Ci papierka na dorosłego osobnika bo jego papier zgubiłeś. Jeśli nie zamierzasz rozmnażać-nie powinno być problemu o ile nikt nie doniesie (kiedyś był temat, że jest luka w prawie, która nie mówi że do zwykłego chowu potrzeba papierka, ale nie jest to nic pewnego), ale jeśli chcesz rozmnażać to jakimś cudem musisz papier sobie załatwić lub odnaleźć.

@Landiago Najpierw sam poczytaj ten artykuł, że dotyczy on wyrabiania dokumentu na młode pająki/ptaszniki, a nie wprowadzaj ludzi w błąd :P


#1629284 Dłuższe niekarmienie zbożówki

Napisany przez greeniguana na 11 listopada 2014 - 23:15

Spokojnie może wytrzymać ;) wąż w trakcie wylinki i tak raczej nie zaatakuje pokarmu
#1587210 Pyton królewski - proszę o kilka wskazówek dot. warunków

Napisany przez greeniguana na 03 lipca 2014 - 00:21

Odpowiem tylko na kilka, ale mam nadzieję, że pomogę :)

 

 

Jeśli torf to tak jak myślę włókno to ja w pierwszej kolejności zmieniłbym podłoże, bo włókno pyli. 

 

Co do basenu to myślę, że da radę z utrzymaniem wilgotności , która powinna oscylować w granicach 50-60%, więc nie jest to wysoki poziom, ale pamiętaj też o tym, żeby basen nie był wielkości zakrętki od słoika, bo regius też czasem lubi pływać.

 

 

 

Jeszcze wracając do podłoża: Po avatarze wywnioskowałem, że masz terrarium pustynne. Jeśli nie zamierzasz wymieniać tego zbiornika na coś o bardziej tropikalnym wyglądzie to może jako podłoże zastosuj Lignocel lub Tierwohl, które są dostępne na forum? Są dużo łatwiejsze w sprzątaniu od torfu czy kostki, a także można w szybki sposób często je wymienić.

 

Pozdrawiam :)
#1553816 Budowa akwaterrarium zgodnie z ustawą

Napisany przez greeniguana na 11 kwietnia 2014 - 20:29

O ile ktoś z hodowców znalazłby chwilę to prosiłbym jeszcze o podanie minimalnej wysokości akwa-terra oraz głębokości wody (chciałbym zrobić różną w różnych zakątkach) Pozdrawiam i liczę, że w końcu ktoś się odezwie :)
#1509839 Ranking sklepów ze zwierzętami

Napisany przez greeniguana na 05 stycznia 2014 - 16:54

Razem z użytkownikami piszącymi w temacie o agamie uratowanej ze sklepu zoologicznego [http://www.terrarium.pl/topic/405272-roczna-agama-brodata-ocena-stanu-zdrowia/] wpadliśmy na pomysł stworzenia na forum rankingu polecanych i odradzanych sklepów, gdzie każdy mógłby dodać sklep i napisać o nim opinie, a następnie każdy klient dodawałby swoją.  W obecnej formie katalogu firm istnieje opcja dodawania gwiazdek oraz komentarzy, jednakże łatwiej byłoby z opcją dodawania sklepów przez userów, gdyż gorzej jest w sklepach, które nie dodają swojej kandydatury w temacie. To  znacząco poprawiłoby dylematy niektórych osób, czy sklep jest godny zaufania czy nie oraz ostrzegłoby nowych terrarystów i być może wpływałoby na zmiany ewentualnych błędów popełnianych w tych zgłoszonych sklepach. W ten sposób moglibyśmy znaleźć też sklepy, o których należy powiadomić odpowiednie służby i skontrolować samemu. Proszę o opinie administratorów, moderatorów i innych użytkowników o naszym pomyśle. Pozdrawiam   :)
#1509785 Roczna agama brodata - ocena stanu zdrowia

Napisany przez greeniguana na 05 stycznia 2014 - 15:00

Poprawiony tekst :) zakładać temat czy jeszcze coś dopisać? :)

 

Razem z użytkownikami piszącymi w temacie o agamie uratowanej ze sklepu zoologicznego [LINK] wpadliśmy na pomysł stworzenia na forum rankingu polecanych i odradzanych sklepów, gdzie każdy mógłby dodać sklep i napisać o nim opinie, a następnie każdy klient dodawałby swoją.  W obecnej formie katalogu firm istnieje opcja dodawania gwiazdek oraz komentarzy jednakże łatwiej byłoby z opcją dodawania sklepów przez userów gdyż gorzej jest w sklepach, które nie dodają swojej kandydatury w temacie. To  znacząco poprawiłoby dylematy, niektórych osób czy sklep jest godny zaufania czy nie oraz ostrzegłoby nowych terrarystów i być może wpływałoby na zmiany ewentualnych błędów popełnianych w tych zgłoszonych sklepach. W ten sposób moglibyśmy znaleźć też sklepy, o których należy powiadomić odpowiednie służby i skontrolować samemu. Proszę o opinie administratorów, moderatorów i innych użytkowników o naszym pomyśle. Pozdrawiam  :)
#1509544 Roczna agama brodata - ocena stanu zdrowia

Napisany przez greeniguana na 04 stycznia 2014 - 22:55

Myślałem nad tym w temacie o Towarzystwie NATRIX. Przydałby się taki "gadzi TOZ". Jeśli pozwolicie to jutro na spokojnie skomponuję ten cały tekst do propozycji, bo dziś nie czuję się już na siłach. Pozdrawiam :)
#1509506 Roczna agama brodata - ocena stanu zdrowia

Napisany przez greeniguana na 04 stycznia 2014 - 21:58

Moja wersja tekstu :) jeśli chcecie coś dodać lub odjąć to proszę o korektę :)

 

Razem z użytkownikami piszącymi w temacie o agamie uratowanej ze sklepu zoologicznego [LINK] wpadliśmy na pomysł stworzenia na forum rankingu polecanych i odradzanych sklepów, gdzie każdy mógłby dodać sklep i napisać o niej opinie, a następnie każdy klient dodawałby swoją. Opisując nasz pomysł w temacie mieliśmy na myśli coś takiego jak już dostępny katalog firm, jednak z opcją dodawania sklepów przez userów nie będących ich właścicielami. To  znacząco poprawiłoby dylematy, niektórych osób czy sklep jest godny zaufania czy nie. W ten sposób moglibyśmy znaleźć też sklepy, o których należy powiadomić odpowiednie służby i skontrolować samemu. Proszę o opinie administratorów, moderatorów i innych użytkowników o naszym pomyśle. Pozdrawiam :)
#1508379 Jak wykonać prawidłowo lewatywe ?

Napisany przez greeniguana na 02 stycznia 2014 - 20:58

Masz 10km do Bytomia, a tam przyjmuje polecana Pani Doktor K.Wilk. Nie prościej pojechać do lekarza niż uszkodzić nieumyślnie agamke?
#1477670 Wycieczka do szkoły

Napisany przez greeniguana na 21 października 2013 - 19:54

Może ja się podepnę... Sam miałem podobny pomysł zorganizowania u siebie czegoś związanego z gadami, jednak bez udziału zwierząt tylko z jakąś prezentacją itp. Czy według Was taki pomysł miałby sens? Powodem, który spowodował moje chęci nad zorganizowaniem "Dnia Gadów" były opowieści grupki osób, które przechwalały się jak fajnie przecina się zaskrońca lub padalca szpadlem, i że trzeba tępić wszystko co pełza i skacze po trawie bo to przenosi choroby. Próbowałem ich "nawracać" mówiąc o konsekwencjach prawnych i o tym, że wszystkie gady i płazy są w Polsce chronione, ale po delikwentach to krótko mówiąc spływa. Ze względu na to, że jest to gimnazjum to miałem też pomysł o przeprowadzeniu akcji na zebraniu z rodzicami. Co o tym myślicie? :)


© 2001-2021 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).