Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


PulPul

Użytkownik od 28 sie 2012
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny gru 01 2013 00:29

Moje tematy

[Mini-Poradnik]Bierki jako pomocne narzędzia.

22 listopada 2013 - 17:52

Otóż Moja młodsza siostra czas jakiś temu zakupiła pudełko z tak zwanymi bierkami. Wszystkim powinny być znane, jeśli jest jakiś wyjątek - bierki to... taka gra zręcznościowa. Nie będę wyjaśniał zasad, nie o to tutaj chodzi. Otóż w opakowaniu tejże gry znajduje się kilkadziesiąt plastikowych patyczków o różnych kształtach w różnej ilości. Jestem na ten moment szczęśliwym posiadaczem Ptasznika Trynidadzkiego. Jest niewielkich rozmiarów, na razie zadomowił się w słoiczku po przecierze pomidorowym 50ml. Osoby, które miały z nim do czynienia wiedzą, że słoiczek jest mały i trudno byłoby w nim manipulować rękoma. Mając właśnie taki problem zacząłem szperać w najciemniejszych zakamarkach Mojego domostwa w poszukiwaniu czegoś co pomoże Mi w opiece nad pająkiem. I tak znalazłem opakowanie bierek ;)

 

W czym nam pomogą? 
Z bierek wyróżniamy kilka patyczków o różnych zakończeniach. Jeśli jesteśmy zmuszeni do interakcji w niedużym, trudno dostępnym pojemniku możemy zastosować je w praktycznie każdy sposób. Zwykła bierka, czyli około 15cm plastikowy patyczek, może być użyty do choćby przygniecenia podłoża czy odgonienia pająka. Łopatka, nazwana tak przeze Mnie bierka zakończona płaskim prostokątem, może posłużyć nam choćby do formowania podłoża lub jako... łopatka. Haczykowata, bierka ostro zakończona z dodatkowym odstającym haczykiem, przynajmniej Mi, służy głównie do wyciągania wylinek, rzadziej resztek pokarmu. Widełki, bierka z zakończeniem w kształcie wideł, służy Mi głównie do wyciągania resztek pokarmu. Idealnie się do tego nadaje ze względu na formę. 

Koszt?
Niewiele. W pobliskim Mini-Markecie całe opakowanie kosztuje zaledwie 3zł

 

W opakowaniu jest przynajmniej po parę sztuk każdej bierki, więc opakowanie wystarczy nam na baaardzo długo (I przy okazji można nawet z kimś pograć!).

 

Dzięki za uwagę. W razie jakichkolwiek sugestii, pytań, uwag - piszcie pod tematem. Na bieżąco aktualizował będę temat o wartościowe informacje i nowe zastosowania - jeśli ktoś takie poda.


Ciekawe pajęczaki na Podhalu?

11 sierpnia 2013 - 22:56

Mieszkam na Podhalu i zaciekawiło Mnie jakie mogę spotkać tutaj pajęczaki (występujące tylko tutaj, lub na ogól w Polsce). Znacie jakieś ciekawe gatunki żyjące w górach, lub po prostu w domowym kącie? (Dla jasności, szukałem w internecie i czytałem ale chcę poznać zdanie innych osób :>). Z góry dziękuję ^^

Wybór drugiego ptasznika.

14 lipca 2013 - 12:22

Witam, już przeszło rok hoduję A. geniculata. Zauważyłem, że pająki te mają spory apetyt. Postanowiłem więc zakupić drugiego pająka. Tylko tym razem chciałbym ptasznika mniejszego, takiego dla którego wystarczy terrarium 25x25x25(dł., szer., wys.). Najlepiej żeby pająk był naziemny lub podziemny i agresywny. Trudność hodowli dobrze by nie przekreczała trzeciego stopnia według skali terrarium.com.pl. Bardzo bym prosił o doradzenie mi jakiego pająka teraz wybrać. Z góry dziękuję.

Ptasznik - problemy z identyfikacją.

11 maja 2013 - 21:57

Taka sprawa, kolega kupił za pośrednictwem Allegro ptasznika. Ponoć jest On w stadium L7 i jest to L. parahybama (Ptasznik Olbrzymi). Nie wiem jak ma się barwa L. parahybama do stadium pająka ale drugi znajomy ma L. parahybama L11 i jest On cały czarny, a ten L7 jest beżowy. Poniżej kilka zdjęć:

http://iv.pl/images/03442168909144985264.jpg

 

http://iv.pl/images/00521468425241685421.jpg

Stawialiśmy, że jeśli to nie Parahybama to Goliat. Tak więc proszę o pomoc w identyfikacji pająka i z góry dziękuję ;)

                                                                                                                                                                                       Radar.


Za duże terrarium?

26 lutego 2013 - 17:17

Mam terrarium o wymiarach 40x30x30cm, hoduję w nim Gienie. Pająk jest po siódmej wylince (L7). Moją uwagę zwróciło to, że pająk prawie nic nie je od poprzedniej wylinki. Czy terrarium jest za duże?







© 2001-2025 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.