Skocz do zawartości

Nie lubisz reklam?  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Vroobee

Użytkownik od 26 sie 2012
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny sie 29 2014 20:22

Moje tematy

Drosophilia hydei.

17 marzec 2013 - 19:00

Witam.

Dzisiaj przyjechałem do mieszkania po weekendzie i zauważyłem że w moim pojemniku tam gdzie wcześniej miałem muszki mam same białe robaki (jakby glisty), a muszek ni cholery nie ma. Ktoś może mi powiedzieć o co chodzi ? czy te małe robaczki to larwy ?


Kokon

07 marzec 2013 - 11:28

Witam, jak poznać że z kokonu nic nie będzie ? Pęknie ale nic z niego nie wyjdzie czy jak ?

 

Bo mam jeden i trzymam go już dość długo (dokładnie nie wiem ile, ponad miesiąc na pewno) i nie wiem czy coś z niego wyjdzie czy nie.


Szukam samca Sphodromantis do rozmnażania.

17 luty 2013 - 22:09

Witam szukam samca Sphodromantis. Mam samiczkę Sphodromantis sp. Benin ale samiec niestety spadł podczas ostatniej wylinki i nie chce kopulować z samicą po tym jak go po którymś nieudanym podejściu zaatakowała. Kontakt na pw, nie odpowiadam na komentarze w temacie 

 

Vroobee


Świerszcze, padanie

16 luty 2013 - 13:44

Witam.

 

Taka sytuacja zdarza mi się już drugi raz, mianowicie kupiłem ok 100 dużych świerszczy bananowch, trzymam je w braplaście 19x19x12 (dł x szer x wys) bez podłoża. Mają dostęp do wody i suchego pokarmu ale cały czas bardzo szybko padają po 2 tygodniach zostaje ich kilka a moje 2 modliszki aż tak dużo nie jedzą. Co może być przyczyną ? Może za mały pojemnik w którym je trzymam, dlatego się zagryzają czy coś ?


Kopulacja Kulawca

04 luty 2013 - 11:57

Witam. Już kiedyś pisałem temat że mam kulawego samca :) Dzisiaj piszę z pewnym zapytaniem. Ponieważ mój samczyk wygląda jak wygląda bo prawdopodobnie spadł podczas linienia (jedno odnóże chwytne wykrzywione, jedna nóżka prawie niesprawna - widać chyba na zdjęciach, które załączam. Korpus nie jest wykrzywiony, tak się skubany ustawił), z łapaniem pokarmu sobie radzi chociaż je bardzo mało. Czasami koło niego może latać mnóstwo świerszczy i tak nic nie będzie łapał. Pewnego dnia postanowiłem dopuścić tego samca do samicy (od razu uprzedzam hejterów że tylko do celów własnych, młode nie będą na handel chyba, że ktoś ze znajomych będzie bardzo chciał to wtedy oddam za darmo). Kotłowali się i kotłowali i nic z tego nie wyszło ponieważ samczyk nie był w stanie 'wejść' na samicę. Samica niedawno złożyła mi kokon ale pewnie nie będzie zapłodniony chociaż zainkubować nie zaszkodzi :)

Teraz moje pytanie: czy jest jakiś sposób żeby samiec mógł połączyć swój aparat rodny z samicą ? Bo nie ukrywam że chciałbym doczekać się potomstwa tych małych :) Widać że samczyk ma chętkę na samicę. Dolatuje do niej itd. ale po prostu nie może się wgramolić.

Proszę o pomoc :) każda rada mile widziana.

© 2001-2020 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).