Z racji że jestem nowy i dopiero się rozkręcam z przygodą z jeżami chciałem pozadawać pytania czy stworzę dla mojego jeżyka dobre warunki. Liczę na wasze rady !
No to zaczynamy:
1. Na samym początku będąc zielonym myślałem o tym żeby z mojego 112l akwarium zrobić mu mieszkanko, na szczęście szybko wybiłem sobie ten pomysł z głowy i kupuję normalne terrarium dla jeży o wymiarach 120x40x40. Myślę że tak duże terrarium mu wystarczy, hm? Tutaj macie link do allegro http://allegro.pl/terrarium-120x40x40-dl...06002.html
Jeszcze nie jestem pewien czy będę brał z allegro ale na pewno kupie bardzo podobne.
2. Jako podłoże chce nasypać standardowo trociny, z tego co czytałem chyba najbardziej będzie odpowiadało ale zobaczymy czy maluchowi będzie wygodnie Myślałem żeby gdzie nie gdzie nasypać taką kupkę liści z mojego sadu jabłkowego, oczywiście nie za dużo. Co o tym myslicie?
3. Jako zabawki to oczywiście standardowo kołowrotek Trixie 28cm, jakiś tunel i może jakaś piłeczka do gryzienia. Oczywiście maluch będzie sobie często biegał po pokoju a w lato na trawniku przy domu
4. Standardowo miseczka na jedzonko, ciągle jednak zastanawiam się czy lepsza będzie miseczka z wodą czy poidełko, jak myślicie z własnego doświadczenia?
5.Słyszałem że jeżyki czesto wypróżniają się w kołowrotku na skutek ruchu i pytanie takie czy potrzebna wtedy mu kuwetka?
6. W moim domu panuje temperatura od 21~ do 25~ stopni, czy takie ciepło będzie dla niego dobre? Czy muszę dokupić kabel grzewczy?
7. Jakie karmy, owoce, warzywa i robaki podajecie swoim współlokatorom?
8. Lepiej kupić samca czy samiczkę? Osobiście chyba wolałbym samca ze względu (z tego c oczytałem) na jego ruchliwość, odwagę w wychodzeniu z terrarium i otwartość, bo słyszałem że samiczki wolą grzać kuperek w terrarium, czy tak? Opiszcie własne przeżycia i spostrzeżenia z osobnikami obu płuci.
9. Co myślicie? Będą to dla niego/niej godne warunki czy może coś jeszcze dodać?
Pozdrawiam! I liczę na rady
P.S Czy zna ktoś jakiegoś hodowce lub kogoś kto ma do sprzedania młodego jeżyka w Trójmieście lub okolicy?