Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Dantalion

Użytkownik od 25 kwi 2012
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny sty 22 2024 17:10

#1960113 Uszkodzona skora pytona

Napisany przez Dantalion na 27 kwietnia 2022 - 14:55

1. nic mu nie będzie

2. tak, ściągnąć

3. żadnego brudu tam nie widzę.




#1920782 Trzymanie węży razem.

Napisany przez Dantalion na 25 listopada 2020 - 17:37

Zasada jeden wąż = jedno terrarium, to podstawa podstaw. Już nawet pomijając kwestię ewentualnego kanibalizmu, osobniki trzymane razem konkurują ze sobą na każdym kroku. Dotyczy to zwłaszcza rywalizacji o miejsca do wygrzewania i kryjówki, to że dwa osobniki leżą zwinięte obok siebie nie świadczy o ich komforcie, a o próbie zajęcia najlepszego miejsca. Brak możliwości zapewnienia tych dwóch czynników (kryjówek i miejsc do wygrzewania przypadających odrębnie na każdego osobnika) przyczynia się dodatkowo do stresu zwierzęcia, który i tak już ma miejsce ze względu na obecność pobratymca. W wyniku czego wąż może zacząć odmawiać pokarmu lub też mieć bezpośrednie problemy z prawidłowym jego trawieniem, jeżeli np. większy osobnik uniemożliwia mu poprawne wygrzanie się po posiłku. Jakby tego było mało, odpada karmienie obu węży w tym samym czasie, bo zawsze istnieje ryzyko, że jednak strzelą w tą samą karmówkę na raz, a o pokaleczenie nie trudno (więc pojawia się kwestia karmienia oddzielnie poza terrarium). Trzeba również pamiętać, że każdy osobnik jest inny, niektóre poradzą sobie z dyskomfortem lepiej, inne z kolei będą mocno zestresowane i nie skończy się to niczym dobrym. Stąd też zasada, JEDEN WĄŻ, JEDNO TERRARIUM.  

 

Swoją drogą co to za odmiany? Jeżeli chcesz je rozmnażać byle rozmnażać to się jeszcze nad tym zastanów, bo samo rozmnażanie to nie tylko kwestia dopuszczenia do siebie dojrzałych do rozrodu osobników, a cały długi proces, począwszy od uzyskania jajek, poprzez poprawną inkubację, po odchów młodych i ich sprzedaż (a z tym też różnie bywa). 

Nie zgadzam się. Są gatunki które jak najbardziej tolerują obecność innych osobników tego samego gatunku, mało tego wykazują ciekawe zachowania grupowe, więc zasada leży, nie można wszystkiego tak uogólniać. :)




#1901985 Kajman gdzie kupić

Napisany przez Dantalion na 19 kwietnia 2020 - 11:13

Przecież wszystko pisze o tym co trzeba zrobić żeby spełnić warunki do otrzymania "mitycznego" pozwolenia, a ty nie potrafisz przeczytać.

Nie bierz sie za hodowle niebezpiecznych zwierząt jak nie potrafisz nawet czytać.


#1901875 Kajman gdzie kupić

Napisany przez Dantalion na 18 kwietnia 2020 - 12:35

@tokaga przez pierwsze pol roku kajman w samli a potem pilnie sprzedam :D


#1901859 Zezwolenie kajman okularowy

Napisany przez Dantalion na 18 kwietnia 2020 - 11:12

W sklepie z kajmanami.


#1895386 Pranie węża:P

Napisany przez Dantalion na 30 stycznia 2020 - 12:11

A ja wam powiem ze swojego doświadczenia że takie opłukanie, bo myciem tego nie można nazwać nie zmywa drobnoustrojów i innych patogenów skórnych, bo do tego jest potrzebny detergent! 
Kolejna sprawa to jeżeli nasz wąż wytapla się w szambie to istotnym jest żeby umyć porządnie basen - nie samą wodą, i umyć węża - ja stosuje mydła w stylu biały jeleń hipoalergiczne i używam szorstkiej strony gąbki kąpielowej. Jeżeli takie sytuacje się powtarzają a my nie zastosujemy odpowiedniej higieny, rozpoczą się problemy skórne w stylu np. grzybicy! Już nie wspomne o tym jeżeli postanowi skosztować kałowego koktajlu.

Z tymi przeciągami - prosze Was... to nie działa na zasadzie że w 10ms od otwarcia drzwi do ciepłego terrarium wąż się wychładza, to trwa godzinami i przeniesienie go z terrarium do wanny nic mu nie zrobi. Nie bać się to przede wszystkim.




#1874398 Mało popularne węże

Napisany przez Dantalion na 15 marca 2019 - 14:05

Próbuję w tym roku rozmnożyć Heterodon platirhinos red phase, jak cos się uda, to też będzie dość mało popularny wąż, raczej dla zaawansowanych ze wzgledu na preferencje zywieniowe :)


#1873659 Dziwny guzek Boa dusiciel

Napisany przez Dantalion na 04 marca 2019 - 13:25

Z własnego doświadczenia miałem podobnie po wprowadzeniu konaru do terrarium, miesiąc po tym pojawiły się na ciele boasa suche strupy i takie bulwy wypełnione czymś, w moim przypadku była to infekcja grzyba który mieszkał sobie na roślinie. Po wyjęciu konaru, smarowaniu maścią nawilżającą i użyciu antybiotyku problem zniknął. 
Lecz kontrolnie można by się pokusić o zrobienie posiewu. 




#1588262 Lasiodora parahybana - coś na odwłoku

Napisany przez Dantalion na 06 lipca 2014 - 15:59

Są to po prostu wyczesane włoski parzące które przykleiły się mu do dupki :) nie ma czym sie martwić :)

Co do karmienia to co 3 dni wystarczy - z głodu nie umrze możesz być spokojny.




#1576841 Czy Brachypelma smithi jest płochliwa?

Napisany przez Dantalion na 03 czerwca 2014 - 18:05

Przy B. smithi zazwyczaj ich obroną jest ucieczka, ale nie nazwałbym tego płochliwością bo każdy pająk przestraszony ucieknie. 

Również większość, nie tylko ten, woli siedzieć w norkach za dnia, a polują zaś w nocy - stąd wniosek kupujemy latarke i obserwujemy w nocy :)
Co do brania na ręce - odradzam z kilku powodów:
1. Zagrożenie dla ciebie i dla pająka - ryzykujesz ukąszeniem a twoim odruchem będzie zrzucenie pająka więc może się to dla niego skończyć tragicznie
2. włoski parzące - kontakt z nimi nie należy do najprzyjemniejszych a jeżeli jesteś alergikiem to już wgl amen. 

Z aktywnych mało jadowitych pająków polecam jak mówił przedmówca - Chromatopelma cyaneopubescens - aktywna, dużo pajęczynuje, żarłoczna 

Brachypelma boehmei na pewno jest bardziej aktywna niż smithi (chociaż cięzko mi powiedzieć) sam po swoich doświadczeniach widzę że boehmei częściej chodzi, zwiedza, coś tam próbuje kombinować jak zwiać ;) Natomiast moja samica B. smithi siedzi w jednym miejscu a'la podziwiajcie mnie a ja sie nie rusze. Wszystko zależy od osobnika, akurat tobie moze trafić się odwrotnie :) prawdą jest że Brachypelma boehmei wyczesuje włoski parzące przy każdym ruchu i to nie troche tylko całą chmurę, smithi mniej. ;)

Najłatwiej jest powiedzieć że zależy wszystko od osobnika, ja na szczęście mam w swojej hodowli niezbyt leniwe Brachypelma, które zawsze coś kombinują :) 




#1561479 Niebezpieczne-zakazane... pogubiłem się już (zwłaszcza skorpiony)

Napisany przez Dantalion na 30 kwietnia 2014 - 11:36

Dz.U. 2004 nr 92 poz. 880

Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody

 

Art. 73.

1. Zabrania się:

1) posiadania i przetrzymywania,

2) sprowadzania z zagranicy,

3) sprzedaży, wymiany, wynajmu, darowizny i użyczania podmiotom nieuprawnionym do ich posiadania

– żywych zwierząt gatunków niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi.

2. Zakazy, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2, nie dotyczą ogrodów zoologicznych, cyrków i placówek naukowych prowadzących badania nad zwierzętami, a zaka-zy, o których mowa w ust. 1 pkt 1 nie dotyczą ośrodków rehabilitacji zwierząt.

3. Gatunki zwierząt niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi zalicza się do:

1) kategorii I – obejmującej najbardziej niebezpieczne gatunki lub grupy gatunków zwierząt, które z przyczyn naturalnej agresywności lub właściwości biologicznych mogą stanowić poważne zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi;

2) kategorii II – obejmującej pozostałe gatunki lub grupy gatunków zwierząt niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi.

Dziękuję.

Link do pdf na stronie sejmu:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20040920880




#1508929 Co to za ptasznik?

Napisany przez Dantalion na 03 stycznia 2014 - 20:43

Zdjęcie autorstwa Jakuba Skowronka oczywiście.




#1492605 Brachypelma smithi L7 (ponownie)

Napisany przez Dantalion na 25 listopada 2013 - 17:38

zamykam - nie można jednoznacznie określić płci - użytkownik Alex94 zostanie zbanowany za wielokrotne wprowadzanie w błąd innych użytkowników. Jak i również brak wiedzy w dziedzinie określania płci. 

Dziękuje.


Jeżeli ktoś ma wątpliwości - pomysły zapraszam na PW chętnie posłucham.




#1482300 "Martwe" Ptaszniki :)

Napisany przez Dantalion na 31 października 2013 - 13:54

Witam

 

Zwracam się do was z prośbą o wypisane, taka mała lista ptaszników, których jedną z metodą obrony jest udawanie martwego ;)

Czy ktoś z was zaobserwował takie zachowanie? Czy często ono występuje?

Chciałbym poznać jakie były wasze reakcje, oraz sprawić sobie takiego jednego potwora i samemu to zaobserwować.

 

Pozdrawiam Serdecznie

Błażej M.




#1447738 Chromatopelma cyaneopubescens czy Poecilotheria metallica ?

Napisany przez Dantalion na 09 sierpnia 2013 - 19:44

Serio? ... Czy tak dużo wysiłku i energii potrzeba aby sprawdzić opis gatunkowy i cene pająka choćby 2 lepszych hodowców? takie tematy powinny wędrować od razu do kosza, a autor ukarany kartką z napisem "NAUCZ SIĘ SAMODZIELNOŚCI"











© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.