Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


AjKilJu

Użytkownik od 17 mar 2012
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny maj 04 2014 15:50

#1467200 Terrarium tropikalne dla drzewołazów

Napisany przez AjKilJu na 27 września 2013 - 17:15

Zastanowiłeś się kiedyś, dlaczego grzewczy kabel wodoodporny kosztuje 236 zł za 25 W, a zwykły kabel grzewczy o tej samej mocy kosztuje 30 zł? Nie? To pomyśl.

Prawdopodobnie z tego samego powodu co produkty DUKA, lecz nie z tego powodu, o którego zasadności będziesz przekonywał mnie pisząc długie wypracowanie.


bez komentarza. Zapewniam Cię, że firmy produkujące 3000 litrowe akwaria tak tego nie robią... i dlatego właśnie one, w przeciwieństwie do Ciebie, nie mają problemu z szczelnością.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Aluzja


Widziałem go na tyle, żeby wiedzieć iż nie należy on do serii high performance

Spytam się, gdzie go widziałeś? na zdjęciach i w dodatku wierzchnią stroną. specjalista (nieprzypadkowo z małej litery) Twojego pokroju, winien wiedzieć, że uzwojenie znajduje się w dolnej części wentylatora, a nie górnej jak sam twierdzisz.

 

 

Widzę statecznik przyklejony do odbłyśnika obok świetlówek i wiem, jak wcześniej mówiłeś, że chcesz go umieścić wewnątrz.

2av9.jpg

Po raz kolejny spytam się, gdzie rozmawialiśmy?



Pomimo tego co napisałem wcześniej, pragnę dodać, że wnioskuje po Twoim "Angielskim", że co najwyżej przeglądałeś strone dendroboard.com :? i to chyba nie z najlepszym skutkiem patrząc na tematy jakie zakładasz... :E

Na koniec tej konwersacji (mam nadzieję, że już nie będziesz wypisywał herezji w tym temacie że rozmawialiśmy, bo to jest bzdurą) Życzę Ci jak nawiększej ilości "rekomendacji" :E



p.s. high performance nie ma nic wspólnego z podwyższoną odpornością na wilgoć. Coś źle zasłyszałeś... :neutral:




#1466184 Terrarium tropikalne dla drzewołazów

Napisany przez AjKilJu na 25 września 2013 - 09:21

Witajcie, trochę mnie tu nie było. Cała niebecność jest spowodowana pracą, a co z tym się tyczy - brakiem czasu. W związku z tym faktem, jestem zmuszony sprzedać cały projekt dla kogoś kto dokończy moją wizję, lub po prostu zleci mi dokończenie tego zbiornika, dlatego prosiłem o ponowne wznowienie wątku, bo istnieje możliwość z dalszej fotorelacji. Na dzień dzisiejszy terrarium odbyło pełną próbe szczelność, basen, terrarium, sump, zostały poprowadzone wężę od wodospadu, sond, rura od sumpu, ogrzewanie, zostały również wniesione drobne modyfikacje - na obecną chwile, wszystko działa tak jak przewidywałem. Dodam kilka fotek.

ibqq.jpg

qug2.jpg

i79b.jpg

6c4l.jpg

6h6g.jpg

6h6g.jpg

ytk7.jpg
 




#65172 Oświetlenie w terrarium tropikalnym (zakłopotanie)

Napisany przez AjKilJu na 08 kwietnia 2012 - 13:54

Witam serdecznie userów TCP ! :)

Przymierzam się do wykonania terrarium tropikalnego dla drzewołazów o wymiarach 55 długość, 50 szerokość i 70 wysokość.
W początkowej fazie projektowania przewidziana była jedna świetlówka 15W 2.0UVB, ale po dłuższych przemyśleniach doszedłem do wniosku (chyba słusznego) że taka "świetlóweczka" nie oświetli wystarczająco baniaka w którym mają znajdować się żywe rośliny lasów tropikalnych oraz mchy które w założeniu mają pięknie porastać całe terrarium. Przewijając całe centymetry, a w rezultacie metry stron internetowych nie odnalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi na moje skromne pytanie które kieruje do was forumowicze pt; "co polecacie?"

Wszystkim forumowiczom którzy odpowiedzą na moje pytanie bardzo dziękuje, a zarazem zachęcam do oglądania i komentowania fotorelacji z urządzanego już terrarium które niebawem pojawi się na forum :)


#56880 Spray

Napisany przez AjKilJu na 29 kwietnia 2012 - 12:40

Ciężko Ci będzie znaleźć lakiery w aerozolu do malowania ścianek. Nikt tego nie stosuje z majsterkowiczów, to też z tego powodu firmy nie umieszczają takich produktów w sklepach, są to lakiery specjalistyczne w zbiornikach zbiorczych do rozprowadzania głównie poprzez aerograf :)







© 2001-2025 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.