Chciałabym wiedzieć jak długo żyją one w stadium larwalnym, kiedy można spodziewać się kokonów, po jakim czasie? Ile trwa przeobrażenie w chrząszcza? Jak wyglądają kokony, tak samo jak innych gatunków? Bo nie mogę znaleźć zdjęć przedstawiających kokony tego gatunku.
Niecałe dwa tygodnie temu wysiałam nasiona D.capensis. Niestety pojawiła się pleśń, zapewne z powodu niedostatecznej ilości światła. Znalazłam informację, że można doświetlić nasiona 20-25 watową żarówką energooszczędną?
Jest sposób pozbycia się pleśni i uratowania nasion? Znalazłam coś takiego :
- Ząbki czosnku
Mają (podobnie jak i cebula) silne działanie grzybobójcze. 2 ząbki czosnku rozgniatamy i zalewamy 0,5l wody destylowanej i odstawiamy w szczelnym pojemniku na co najmniej 12h. Następnie separujemy zarażone roślinki, spłukujemy zakażone miejsca fungicydem, a zamiast wody do podstawki/miseczki/pojemnika lejemy
fungicyd i trzymamy je w ten sposób przynajmniej 4-5 dni. Przy słabym występowaniu pleśni, rośliny należy spłukać nie rozcieńczonym roztworem, a przy nasilonym ? wstawić zarażone doniczki do osobnego naczynia/pojemnika/podstawki z rozcieńczonym 1:3 preparatem i spłukiwać je stężonym preparatem. Wystarczy około 4-5 dni, by pozbyć się choroby, a rośliny owadożerne najczęściej przechodzą te kurację bez szwanku. Jedynym negatywnym skutkiem może być częściowe utracenie kropelek. Metoda została przetestowana na drosera aliciae i drosera capillaris.
Jednak dotyczy to całych roślin czy jak zastosuję coś podobnego na niewykiełkowanych nasionach, to jest jest szansa, że "coś z nich będzie"?
Chciałabym się dowiedzieć co to są za rośliny?
Bezskutecznie poszukuję ligustru, której wymaga Necroscia annulipes. Czy można je karmić innymi roślinami (oprócz bzu latem)?
Chciałabym się dowiedzieć co to są za rośliny? Bezskutecznie poszukuję ligustru, której wymaga Necroscia annulipes. Czy można je karmić innymi roślinami (oprócz bzu latem)?