Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Gethsemane

Użytkownik od 20 sie 2011
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny lis 21 2023 08:26

Moje tematy

wentylacja i oświetlenie w dużym zamkniętym terrarium

27 marca 2023 - 16:19

Cześć.

Zbudowałam terrarium zamknięte o wymiarach 170x60x50 dla żółwia greckiego. W planach miałam zrobienie kratek wentylacyjnych po bokach (lewa góra, prawy dół) ale zastanawiam się czy przy takich wymiarach cyrkulacja powietrza będzie wystarczająca. Boję się też, że jeśli dam kratki wentylacyjne na całą długość boku, to obciążenie będzie zbyt duże i ściany boczne nie wytrzymają.

 

Drugie pytanie dotyczy oświetlenia: jaka żarówka zapewni odpowiednią temperaturę i ilość UVB? W jaki sposób ją zamontować aby płyta się nie spaliła? Terrarium jest wykonane z płyty mdf.

 

Zdjęcie terra:Załączony plik  IMG_20230326_223130.jpg   75,64K   0 pobrań







© 2001-2025 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.