Tak, to zwykły torf. Zastosowałem go właśnie z uwagi na kolor - ciemniejszy wydaje mi się bardziej naturalny. Mieszaniną żywicy i torfu smaruję możliwie cienko i od raz zasypuję torfem. Zasypywać trzeba kilkukrotnie dopóki przestanie przebijać "mokra" żywica, inaczej po wyschnięciu powierzchnia będzie błyszcząca zamiast matowej.
Restrepie to bardzo wdzięczne storczyki, mam jej kilka gatunków.
Dzięki Pomarańczowe miejsca to rura pcv - tak jak pisałem, panel nie jest jeszcze całkiem wykończony. Ścianka wykonana jest z konstrukcji rur pcv. Całość pokryta jest mieszaniną torfu i żywicy epoksydowej. W wodnej części będą ryby a w części wodno-lądowej małe kraby.
Obsada zwierzęca to jednak drugie skrzypce, nie ukrywam, że jestem miłośnikiem roślin. Ścianka przewidziana jest głownie dla miniaturowych storczyków botanicznych, paproci, bromelii. Będą też rośliny błotne i wodne. Duża część obsady ciśnie się od dłuższego czasu w mniejszym zbiorniku przejściowym:
Budowa nowego zbiornika Paludarium o wymiarach 120x60x80h. Na całości dna przewiduję zbiornik wodny około 160L. Powyżej tropikalna część nadwodna, dodatkowo powyżej tafli wodnej strumień z roślinami błotnymi. Zraszanie automatyczne mistking. Nad zbiornikiem będzie świecić w pełni sterowalna lampa na power led. Ścianka nad wodą będzie się składać z 3 paneli. Póki co kończę pierwszy. Trzeba go jeszcze trochę wykończyć i dodać więcej detali, drobniejszych korzeni. Postaram się wrzucać postępy możliwie na bieżąco.