Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Lajdon

Użytkownik od 04 lip 2010
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny lut 11 2015 18:23

Moje posty

W temacie:paludarium

09 grudnia 2010 - 09:56

15 cm wody w zbiorniku 50x50 cm daje prawie 40 l wody. To calkiem sporo. Bez przesady, wystarczy dla wiekszosci malych ryb, a przy wydajnym systemie filtracyjnym i czestej raz w tygodniu podmianie 1/3 objetosci wody, spokojnie mozna sie pokusic o kilka krewetek czy rakow. O stabilny bufor zadbaja sami mieszkancy. Trzeba tylko mozliwie wydluzyc lancuch pokarmowy - ryby, krewetki, raki, slimaki, koniecznie rosliny.
W mniejszym zbiorniku przy filtrze podzwirowym napedzanym kostka napowietrzacza jednej turbinie i podmianie 1/3 wody raz w tygodniu odchodowuje mode zolwie i zolwiaki i woda jest krysztal a zolwie do "czysciochow" nie nalerza.
Trzaba tylko zachowac ostroznosc przy karmieniu nie przekarmiac wg zasady malo a czesto.
Ryby trzeba dobrac tak by tolerowaly kwasna i bogata w garbniki wode, wplyw korka!!
A na gore, dobrym pomyslem beda zaby, ropuszki, drzewolazy.
Radze dobrac ryby z plazami z jednego kontynentu czy nawet obszaru wystepowania i pokusic sie o stworzenie paludarium biotopowego. Odworowujace srodowisko konkretnego regionu. Powoli wymieniajac rosliny na "pasujace" do ryb i zab.
Ale to tylko moj pomysl ;)-

W temacie:paludarium

10 grudnia 2010 - 11:52

Dobry pomysl. Tylko pamietaj laczna dlugosc ryb w cm nie moze przekraczac obietosci zbiornika w litrach ;). Moze zamiast gupikow jakas parke pielegniczek. Ladne barwy i ciekawa ekologia rozrodu, fajne polaczenie i ciekawe w obserwacji zachowania.
Zaba na gore tez fajna ;). Nic tylko czekac na foty gotowego dziela z mieszkancami.

W temacie:Kajmanica.

08 lutego 2011 - 11:29

NA 99% to molinezje żaglopłetwe. Chyba, że jakaś odmiana mieczyka, ale raczej molinezja.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Molinezja_%C5%BCaglop%C5%82etwa

W temacie:Choroby odzwierzęce

10 lutego 2011 - 09:34

Od 2o lat hoduję żółwie i żółwiaki róznych gatunków, w tym czasie kilkakrotnie robiłem badania SANEPID-owskie właśnie do książeczki dopuszczającej do pracy z żywnością i nigdy salmonelli nie wykryto.
Wystarczy zwykła higiena i rozsądek.

W temacie:Żółw Jaszczurowaty(pytanie)-Terrarium ,wyposazenie.

10 lutego 2011 - 10:10

Dobrym pomysłem jest dziura wywiercona w dnie akwarium i wklejony tam zawór. Sam mam takie rozwiązanie. Na zarów zakładasz wąż ogrodowy koncówkę wrzucasz do WC odkręcasz zawór czekasz kilka chwil, zakręcasz zawór. Przekładasz wąż do zbiornika a drugi koniec zakładasz na wylewkę np umywalki i odkręcasz wodę. Znowu czekasz kilka chwil i 1/3, 2/3 wody w zbiorniku podmienione. Szybko sprawnie bez kontaktu z wodą i zawartymi w niej patogenami. Patent potpatrzyłem u niemieckiego hodowcy. Docenisz już przy pierwszej podmianie wody. Przy tym systemie można podmieniać wodę nawet kilka razy w tygodniu.






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.