Dziękuję za odpowiedź. A czy orientujesz się w kwestii tego okresu od momentu kopulacji do złożenia jaj? Ile to może trwać? Czy w ogóle jedno jest równoważne z drugim? Czyli jeżeli była kopulacja to na 100% będzie składać jaja? Pozdrawiam.
Aha. Super.Bardzo dziękuję za to wyjaśnienie. Niestety w kwestii molestowania nastąpiła zmiana i teraz Zuzka podgryza Zygmunta a on się stresuje bardzo mocno. No i jak chcesz mieć 2 żółwie to kup sobie 2 akwaria Będę próbował je integrować ze sobą ale nie jest to łatwe i wymaga dużo wolnego czasu żeby obserwować czy nie robią sobie za bardzo krzywdy będąc razem i w porę separować. Za jakiś czas pewnie poinformuję o wynikach mojej terapii Póki co dziękuję jeszcze raz za pomoc. Pozdrawiam.
nie chcę dlatego pytam mądrzejszych od siebie w tej dziedzinie ok, dzięki. rozumiem, że znasz się na akwariach i uważasz, że wzmocnienia są niezbędne? czytałem na innym forum, że powyżej 80cm długości powinny być stosowane, ale zależy to również od grubości ścian. no nic, po prostu w naszych polskich blokowych warunkach nie mamy tyle miejsca ile chciałbym zaoferować i z oszczędności badam czy jest szansa na stworzenie większej przestrzeni kosztem usunięcia wzmocnień. jeszcze raz dzięki. pomyślę nad innym systemem montażu wyspy.pozdrawiam.
Dzieki Fenix, wlasnie mysle nad podparciem zamiast zawieszaniem. Z drugiej strony troche mi to psuje obraz akwarium no ale niestety tu trzeba praktycznych rozwiazan. Mnie udało się póki co zrobić całą wyspę z kawałka pleksy bez żadnego metalu wszystko gięte na ciepło i klejone klejem do pleksy. tyle pracy pozdrawiam i życzę cierpliwości.
Właśnie problem w tym, że moja pokrywa ma tylko 35 cm wysokości. Obawiam się że jak zamontuję tam żarówkę Sun Glo 75W (ponieważ taką posiadam) to będzie ona zbyt blisko i na wyspie będzie za ciepło. W ostateczności kupię słabszą żarówkę i faktycznie zrobię jak mówisz. Pogłówkuję jeszcze trochę, ale faktycznie tak by było najprościej dzięki i pozdro