Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Mikhael

Użytkownik od 12 mar 2010
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny lut 09 2024 10:34

#1842817 Terrarium 45 x 45 x 60 - Gekon płaczący

Napisany przez Mikhael na 22 lutego 2018 - 19:20

Witam wszystkich!

Oto pierwsze terrarium, w które włożyłem coś więcej niż tylko tło i podłoże :D Chciałem, żeby wyglądało bardziej naturalnie i było przyjazne dla gekonów. Od początku przyświecała mi idea terrarium aktywnego biologicznie, więc w podłożu żyją sobie skoczogonki i stonogi tropikalne.

 

Terrarium:

  • Exo terra (45 cm x 45 cm x 60 cm) + Pokrywa z żarówkami grzewczymi Exo terra day time 25W
  • Tło z korka
  • Podłoże: Warstwa keramzytu, siatka oddzielająca, włókno kokosowe i mieszanka mchu torfowca, włókna kokosowego oraz liści buku i dębu

Wystrój:

  • Tuby korkowe
  • Gałęzie dębu korkowego
  • Liany z mchu

Rośliny:

  • Zielistka
  • Zamiokulkas
  • Fitonia "Mont Blanc"

Chciałem by w terrarium zamieszkało około 10 sztuk gekonów płaczących, jednak teraz nie jestem pewien czy nie jest to zbyt dużo.

 

Na zdjęciu terrarium w pierwszej opcji z jaszcze mało rozrośniętymi roślinami, ale okazało się, że liana po spryskaniu wodą wydziela trujące substancje (sprzedawca z zoologa, powiedział, że kilka sztuk gekonów się pochorowało) i musiałem na szybko zmienić koncepcję. Powstało więc terrarium na zdjęciu drugim, w którym w sobotę zamieszka stadko gekonów :)

1.jpg
#1840268 Terrarium - warunki

Napisany przez Mikhael na 30 stycznia 2018 - 10:33

Witam serdecznie!

Jestem w trakcie urządzania terrarium dla gekonów płaczących i chciałbym upewnić się, że wszystko będzie "grać".

Docelowo chciałbym, aby w terra zamieszkało 10 osobników.

Terrarium ma wymiary 45 cm szer x 45 cm gł x 60 cm wysokość (exoterra). Od góry przykryte siatką, więc wentylacja będzie ok. Ogrzewanie + oświetlenie żarówka 25 wat nad siatką. Tło korek naturalny, rośliny pewnie jakaś zielistka i scindapsus (poszukiwania  w trakcie).

Podłoże chcę zrobić "bioaktywne". Warstwa kermazytu na to siatka i docelowe podłoże z mieszanki włókna kokosowego, mchu sphagnum i liści dębu i buku. Oczywiście fauna sprzątająca w postaci stonóg tropikalnych i skoczogonków.

 

Zastanawiam się co mógłbym jeszcze dorzucić do podłoża i wystroju, żeby terra wyglądało naturalnie i gekony dobrze się w nim czuły.

 

 

Pozdrawiam!

© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.