Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


avica85

Użytkownik od 23 lis 2009
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny lut 23 2011 19:59

Moje posty

W temacie:Hodowla

02 lipca 2010 - 19:55

W przypadku świerszczy i karaczanów cena za 100szt. (dorosłych osobników) powinna wahać się w przedziale 10-15zł. Jeśli nie masz doświadczenia w hodowli owadów karmowych to na początek polecam, któryś z gatunków karaczanów z uwagi na to, że o wiele łatwiej je rozmnożyć i utrzymać niż świerszcze.

W temacie:hodowla drewnojada

02 lipca 2010 - 20:00

Drewnojady niechętnie przeobrażają się na imago w dużych skupiskach. Najlepszym i sprawdzonym rozwiązaniem jest oddzielenie pojedynczych osobników do małych pojemniczków (np. kliszówek). Do pojemników nie wkładamy pożywienia. W takich warunkach po niedługim czasie powinny przejść na poczwarki a później na imago.

W temacie:Wylęg świerszcza-ucieczka

02 lipca 2010 - 20:07

Według mnie szanse na osiągnięcie dojrzałości płciowej przez wylęg świerszcza poza terrarium nie jest duża. Wylęg jest dość delikatny więc inwazji możesz się nie obawiać. Co do białka to lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie mleko w proszku lub pokarm dla rybek/psa/kota.

W temacie:karaczan turecki

02 lipca 2010 - 20:09

Mam spore doświadczenie w hodowli karaczana tureckiego. Z doświadczenia powiem, że karaczany te preferują raczej niższą niż inne gatunki karaczanów wilgotność. Jeśli masz zakryte terrarium to w zupełności wystarczy wilgoć jaka odparuje z poidełka.

W temacie:Help czy jeden karaczan jest w stanie sie rozmnozyc ?

02 lipca 2010 - 20:12

Jeśli jest to zapłodniona samica to szansa na wyklucie się młodych zawsze istnieje. Ale nawet gdyby była zapłodniona to istnieje szansa, że w niekorzystnych warunkach samica odrzuci ootekę podczas tzw. jej wietrzenia. Nie obawiałabym się jednak inwazji w przypadku blaptica dubia - młodym nie będzie łatwo przeżyć w przeciętnym polskim domu.






© 2001-2025 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.