Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


polipo

Użytkownik od 27 wrz 2009
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny lut 04 2024 09:18

Moje posty

W temacie:Transport węży z USA

19 września 2019 - 12:48

@sebekol akurat wszyscy którzy posiadają tą odmianę czyli xyzreptiles bhbreptiles i miami reptiles nie chcą wysyłać poza USA.

 

@Radagast sprawdzałem pośredników to transport np przez firmę reptileinternational wychodzi 770 Euro plus cena zwierzaka gdzie wąż wart jest 400$. Z racji mojej pracy koszt lotu do stanów wynosi dla mnie 100 Euro więc jest opłacalne abym osobiście tam poleciał.

 

Udało mi się zlokalizować jednego hodowcę w UK który ma tą odmianę ale tylko jedną sztukę, samca za 650 funtów tylko obawiam się oszustwa bo nawet na giełdzie w Hamm i Houten nikt tej odmiany nie widział...


W temacie:Trwają prace nad zmianami w ustawie o gatunkach obcych - Zwiększone kary za p...

18 września 2019 - 13:43

Czy w tej chwili nie obowiązuje już taka kara? Za brak dokumentów chyba już jest od 3 miesięcy do 5 lat ale nie mam pewności...


W temacie:Kupno węża w Czechach a rejestracja w Polsce

11 września 2019 - 10:02

1) Co do dg widzę, że ma to sens ponieważ spotykałem się już wielokrotnie z interpretacjami, iż chów gadów i nadwyżki podlegają pod działalność rolniczą co więcej jedyny kod PKD pasujący do danej sytuacji to 01.49.Z Chów i hodowla pozostałych zwierząt z tym wyjątkiem, że w objaśnieniu mamy "-produkcję skór zwierząt futerkowych, gadów lub ptaków w gospodarstwach hodowlanych,"  a gospodarstwo hodowlane to nic innego jak działalność rolna tak jak pisałeś i tu pojawia się kolejne pytanie...

 

Czy mając gospodarstwo rolne i rozmnażając gady mogę sprzedawać je jako produkt z mojego gospodarstwa? Tu prawdopodobnie pokuszę się na złożenie wniosku o interpretacje przepisów ponieważ z czymś takim jeszcze się nie spotkałem.

 

2) Niestety co do zwierząt domowych sytuacja jest bardzo nie jasna, ponieważ art. 4 ust. 17  ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt mówi:

 

„zwierzętach domowych” – rozumie się przez to zwierzęta tradycyjnie przebywające wraz z człowiekiem w jego domu lub innym odpowiednim pomieszczeniu, utrzymywane przez człowieka w charakterze jego towarzysza;

 

Co za tym idzie jest to bardzo ogólna terminologia trochę lepsze wyjaśnienie znajduje się na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/zwierzeta-domowe

 

''Zwierzęta domowe to zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt zwierzęta tradycyjnie przebywające wraz z człowiekiem w jego domu lub innym odpowiednim pomieszczeniu, utrzymywane w charakterze towarzysza. Podstawowym kryterium zaliczenia zwierzęcia do kategorii zwierząt domowych jest cel utrzymywania takich zwierząt, tj. zaspokojenie potrzeb emocjonalnych, jako ozdoba lub towarzysz człowieka (dotyczy nie tylko psów i kotów lecz także zwierząt takich jak np. gryzonie, fretki, króliki i inne utrzymywane przez człowieka w domu).''

 

Reasumując dla nas hodowców są to zwierzęta hodowlane (w celu dalszego rozmnażania), natomiast dla nabywających stają się zwierzętami domowymi (służą jako zaspokojenie potrzeb emocjonalnych lub jako ozdoba). Widać organizatorzy nie tyle nie zapoznają się z ustawami co rozkładają przysłowiowy "dupochron" ponieważ interpretacja przez urzędnika może być wszelaka.

 

3) Jeżeli to wszystko jest tak problematyczne to czy nie łatwiej sprzedawać na umowę kupna-sprzedaży z nałożeniem podatku na stronę sprzedającą i zapłacić te 2% i mieć spokój? przecież za każde 1000zł to tylko 20zł podatku a formalnie wszystko się zgadza. Może ktoś praktykuje coś takiego?

 

@adamkraka


W temacie:Kupno węża w Czechach a rejestracja w Polsce

10 września 2019 - 20:29

@adamkraka Mógłbyś rozwinąć czemu sprzedaż nadwyżek jest niezgodna z prawem? bo to mnie bardzo zaskoczyło. Jeżeli chodzi o działalność gospodarczą to zasugerowałem się regulaminem dla wystawców jednej z Warszawskich giełd tutaj cytuje jeden z podpunktów " W związku z art. 10a ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt prywatni wystawcy mają całkowity zakaz sprzedaży zwierząt kręgowych na terenie targow!" Co więcej rozmawiałem z wystawcami którzy sprzedają bezkręgowce bez dg i okazało się że w tej chwili nie tylko zabrania się sprzedaży ale również wystawiania kręgowców tylko na pokaz. To jak to w końcu jest z tymi targami?


W temacie:Kupno węża w Czechach a rejestracja w Polsce

10 września 2019 - 08:12

@Vulpes90 to na pewno chodziło o brak dokumentów? czy ogólnie o handel kręgowcami bez prowadzonej działalności gospodarczej?







© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.