Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


marcinen

Użytkownik od 20 lis 2008
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny sie 21 2018 20:00

Moje tematy

Żółw żółtolicy nie chce jeść

24 października 2010 - 18:50

Witam,

Mój dwuletni żółw żółtolicy (karapaks 15 cm), który zawsze bardzo łapczywie rzucał się na wszelki pokarm, ostatnio jest wybredny. Kilka dni temu dałem mu 3 stynki, jedną zjadł, resztę zostawił. Przedwczoraj dostał ok. 7 krewetek - wszystkie zjadł; dzisiaj dałem mu owoce morza, w ogóle ich nie ruszył.
Karmię żółwia co 2 dni, jak zawsze.

Co się z żółwiem?

Dodam, że 1,5 tyg. temu spadł z wysokości 1,2 m, jednak sądząc po jego zachowaniu (zachowuje się jak zawsze, grzeje się na wyspie, jest bardzo aktywny) myślę, że nie jest to powodem braku apetytu.

Pozdrawiam


Żółw spadł z 1,2m

14 października 2010 - 18:35

Witam,

Dziś rano mój żółw żółtolicy (ma ok. 15 cm karapaksu) będąc na wyspie wspiął się na krawędź szyby akwarium (już zabezpieczyłem, by sytuacja się nie powtórzyła) i spadł za akwarium, 1,2 m w dół. Na szczęście byłem w pokoju, w którym stoi akwa i szybko zareagowałem.
Obserwując żółwia mogę stwierdzić, że nic mu się nie stało (brak uszkodzeń pancerza itp.), zachowuje się normalnie, jest bardzo aktywny (ale po upadku trochę płochliwy).
Czy żółwiowi mogło stać się coś? Chodzi o urazy wewnętrzne itp.

Pozdrawiam


Żółw ciągle się zakopuje

21 lipca 2010 - 08:38

Witam,

Mój żółw stepowy przebywa teraz przez cały czas na wybiegu zewnętrznym (balkonowym). Jest pewien problem, otóż żółw ciągle się zakopuje w darń (podkopuje się pod nią) i cały czas tam przebywa. Na przykład wczoraj rano (ok. 9) zakopał się i siedział tam aż do dzisiaj (do 9). Wyciągnąłem go, bo nie wiem, czy to normalne. Poza tym zawsze, gdy go na wybieg wystawiałem, od razu szukał miejsca do zakopania się, w ogóle nie korzysta z "wolności". Pobyt na wybiegu = spanie pod darnią. Wiem, że żółwie stepowe tak lubią, ale przez cały czas?

Proszę o pomoc.


© 2001-2021 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).