Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


MisiekMM

Użytkownik od 06 mar 2008
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny mar 27 2008 09:29

Moje tematy

Nowy nabytek! Proszę o radę!

21 marca 2008 - 11:52

Witam wszystkich:)

Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem około rocznego Miśka:) Proszę was o radę w sprawie aklimatyzacji legwana w terrarium. Niestety mimo zapewnionych odpowiednich warunków, spokoju (terra ustawione w rzadko używanym pokoju) mój Misiek jeszcze nic nie je:(.
Do jedzenia dostaje między innymi: marchewkę (korzeń+natka), pietruszkę, koperek, liście rzodkiewki, brokuły, pora, liście bazyli, melisy, mięty, fasoli, czasem troszkę jabłka i banana, oczywiście wszystko uzupełnione o sepie i reptomineral H.

Warunki w terra:
Wymiary: 110X50X60
Oświetlenie: Repti glo 5.0+żarówki halogenowe
Temperatura: w dzień od 26*C do 39*C na wyspie ciepła
w nocy nie spada poniżej 21*C
Wilgotność: od 70% do 80%

Wiem że jego brak apetytu może być spowodowany stresem lub pasożytami, próbuję zebrać próbkę kału do badania ale prawie zawsze robi na wyspie i zanim uda mi się zebrać to już wyschnie:) , jednak zanim go kupiłem przez około 4 tygodnie obserwowałem jego zachowanie w sklepie miał duży apetyt a zachowanie wskazywało że wszystko jest ok. Wnioskuję z tego że przyczyną braku apetytu musie być stres. Zatem proszę was koledzy i koleżanki o rady co zrobić żeby pomóc Miśkowi w aklimatyzacji.

Ogrzewanie terrarium!! Problem!!

15 marca 2008 - 20:48

Witam wszystkich terrarystów!!:) Mam pytanie! Zainstalowałem w terrarium żarówkę REPTI HOAT EXO TERRY w terrarium dla legwana, stosuję ją do całodobowego ogrzewania terra i zastanawiam się czy nie przeszkadza ona mojemu MIśKOWI w nocny odpoczynku tz. czy włączanie i wyłączanie się żarówki (podłączona jest do regulatora temperatury) nie przeszkadza w spokojnym śnie mojego pupila:)!






© 2001-2025 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.