Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


bajronas

Użytkownik od 28 sty 2008
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny mar 31 2015 22:30

#1499865 Płytka bross

Napisany przez bajronas na 13 grudnia 2013 - 18:04

To może okratuj lub osiatkuj ten pojemnik  w raz z tym globolem wtedy wąż nie będzie miał możliwości do bezpośredniego kontaktu Po Twoich wypowiedziach można odnieść wrażenie ze to pierwszy wąż i posiadasz go od nie dawna Nie rozumie stwierdzenia "ivermektyna moze i dziala ale tylko bezposrednio na mojego gada,a tak opryski to lipa daja"A tak do rzeczy to powiedzmy sobie w prost że roztoczy nie idzie się pozbyć w kilka dni a nawet w tydzień Okres od jaja,larwa,protonimfa,deuteronimfa i w końcu dorosły osobnik w zależności od temperatury wynosi około od 10 do ponad 30 dni A więc należy uzbroić się w cierpliwość i konsekwentnie wyeliminować je co do ostatniego osobnika Tak jak napisał Nosferatu przy zastosowaniu płytki "Uważam że jest to najmniej inwazyjny sposób na pozbycie się roztoczy z terrarium ... nie trzeba niszczyć dekoru , podłoża , dezynfekować wszystkiego....."Tak samo można też i stosować ivermektyne Pracy trochę więcej a niżeli przy globolu  ponieważ należy  co jakiś czas spryskiwać terrarium jak i tez węża uważając przy tym na oczy i pysk Można też robić zastrzyki Nigdy nie stosowałem tej płytki a więc się nie wypowiadam Aby pozbyć się jak najszybciej i jak najwięcej jednorazowo tych pasożytów zastosował bym się do tego co napisali już poprzednicy czyli z wnętrza terrarium usuwamy wszystkie ruchome elementy wystroju, a całą ściółkę wyrzucamy. Pamiętam że masz ręczniki Zbiornik dokładnie umyć, szczególnie kąty i miejsca łączenia poszczególnych ścian. Terraria szklane możemy myć też za pomocą podchlorynu sodu lub wodnego roztworu wybielacza Ma to na celu usunięcie potencjalnych mikroorganizmów przenoszonych przez roztocza, a nie samych roztoczy. Drewniane elementy wystroju poddajemy obróbce termicznej 93-121°C/2-3 h. Zajmuje to trochę czasu ale na pewno przynosi ogromny efekt Gada na czas "sterylizacji" (2-3h) możemy umieścić najlepiej w jakimś pojemniku z wodą o odpowiedniej temperaturze zalewamy go na tyle żeby mógł swobodnie wysunąć pysk i oddychać zakrywamy go żeby nam nie wyszedł Do wody można też dodać Povidone-Iodine Kąpiel taka jednak usuwa tylko część tych (pajęczaków) natomiast reszta nadal zalega gdzieś daleko ukryta pod łuskami więc w dalszym ciągu stosujemy opryski Nasza interwencja nie zakończy się pozytywnym rezultatem do póki nie zniszczymy wszystkich dorosłych osobników które mogą składać jaja Cały okres zwalczania bez względu na to co zostanie przez Ciebie wybrane to i tak około 3 do 4 a nawet 5 tygodni Myślę też że warto pomyśleć i zastanowić się jaki wpływ na stan zdrowia naszego podopiecznego może mieć stosowanie iwermektynay (farmakologiczny) czy też globol (chemiczny)




#1493693 Rany/choroba u Kajmana Okularowego POMOCY

Napisany przez bajronas na 28 listopada 2013 - 14:08

Moje zdanie jest podobne tak jak kolegi FuryS i również nie wydaje mi się, że jest to przyczyna pogryzienia, a raczej wygląda na chorobę skóry, która mogła powstać między innymi z powodu zaniedbania terraria.A więc większy nacisk na czystość no i wizyta u weterynarza.Oczywiście mogę się mylić.Co tyczy się sposobu karmienia pozostawiam go do wyboru przez opiekuna.Ja osobiście preferuje i stosuje żywy pokarm, do czego nikogo nie zmuszam i nie namawiam.









© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.