Skocz do zawartości

Nie lubisz reklam?  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

Azumaro

Użytkownik od 05 sty 2008
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny kwi 06 2020 17:22

Moje posty

W temacie:Czy dogrzewac ptaszniki w nocy?

01 stycznia 2019 - 04:39

Co do ogrzewania w nocy to nie jest to konieczne. Spadek temperatury w nocy to rzecz naturalna i w Twoim przypadku pająkowi wystarczy temperatura pokojowa. Musisz też wiedzieć o różnicy temperatur. Jeśli w pomieszczeniu jest 18 °C  a w terrarium 26*C to skok temperaturowy jest dość duży. Nie powinno tak być. Jeśli chcesz dogrzewać terrarium to pamiętaj o tym aby różnica temperatur w dzień nie była zbyt duża a w nocy pozostaw terrarium bez ogrzewania.


W temacie:Problem z żółtą wodą w akwarium z żółwiem chińskim

30 grudnia 2018 - 10:22

Brązowa woda to całkiem naturalne zjawisko. Sam mam taką w akwarium. Nie trzeba zmieniać jej parametrów ani stosować żadnych preparatów. Woda herbaciana jest efektem dużej ilości "garbników i humusów" dlatego ma taki kolor. Może to wynikać z tego że w akwarium jest korzeń, ale niekoniecznie. Jeśli chcesz zmienić kolor wody na "normalny", to może wkład węglowy coś pomoże.


W temacie:Ogon legwana zielonego

27 grudnia 2018 - 00:01

Takie bąble robią się zazwyczaj od za wysokiej temperatury w terrarium i prawdopodobnie od poparzenia się gada.


W temacie:Gekon Orzęsiony obrzęk ogona

26 grudnia 2018 - 23:52

Bąble robią się zazwyczaj podczas poparzenia się zwierzęcia. Może masz zbyt wysoką temperaturę w terrarium i gekon się po prostu poparzył.


W temacie:Rejestrowanie węża

25 grudnia 2018 - 23:34

Ja osobiście załatwiałem papiery dla legwana w Urzędzie Miasta w wydziale Ochrony Środowiska. Na początek trzeba  wziąć specjalne druki z  urzędu. Potem wypełnia się je na podstawie dokumentów zwierzęcia otrzymanych przy jego zakupie. Następnie składa się wniosek i potem czeka się na rejestrację pupila.


© 2001-2020 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).