Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


chin

Użytkownik od 15 lip 2007
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny lip 26 2007 13:12

Moje posty

W temacie:Pytania początkującego

17 lipca 2007 - 18:06

Uratowałem je z rąk osób prywatnych. Po czym zaczeliśmy wraz z małżonką szukać informacji jak nimi się zajmować. Do sklepu "KAKADU" pojechałem zakupić większy zbiornik bo te 15L w których mieszkały to zdecydowanie za mało.
Tam poradzono mi między innymi wysypać dno akwaterrarium piaskiem, ponieważ jeżeli nawet żółwie je połkną to piasek przeleci przez ich przewód pokarmowy. Gruby żwir natomiast mi odradzono z powodu obawy przed uszkodzeniem zbiornika. Podobno żółwie mogą zbić szybę w trakcie tarmoszenia i nie tylko.

Również pisałem że z braku czasu nie zdążyłem przeszukać forum pod kątem wszystkich pytań które chciałem zadać. Znalazłem np: sposób rzywienia, rodzaje wysp itp. Te pytania które mi zostały bez odpowiedzi postanowiłem zadać na foru.

Jeżeli znajdzie sę ktoś życzliy proszę o udzielene mi odpowiedzi. Nadal czekam.

PS.
Postu na temat piasku jako podkładu w akwaterrarium nawet dziś mi się nie udało znaleść.

W temacie:Pytania początkującego

17 lipca 2007 - 19:39

Zdjęcia jeszcze dziś się ukażą (jeżeli uda mi się je dodać do posta)
Dziękuję za odpowiedz dot. piasku, był to dla mnie bardzo ważne.

W temacie:Pytania początkującego

17 lipca 2007 - 20:07

Witam i dziękuję za konkretną i wyczerpującą odpowiedz.
Niestety zdięc do postu nie udało mi się zamieścić, więc wysyłam je na wskazany adres.

Jeżeli chodzi o ich wiek, jeżeli ze zdięć da się coś ustalić to czekam na info, ponieważ nie wiem jaką dietę mam stosowaś w stosunku do nich.
Wiem że karmione były od roku suchą karmą "biorept" i niczym więcej :(

Żwirek zostanie zakupiony i wysypany na dno. Zgodnie z podpowiedzią kolegi Manta88 będzie on miał granulat od 2cm w górę.

Jeżeli mogę prosić o porady gotyczące tematy żywienia to czekam.

Jak już psałem, na początku radziłem się sprzedawcy w sklepie kakadu gdzie byłem kupić akwarium. Poradził kupić mi i dawać raz dziennie na przemian:
- Gamatus - suchy pokarm dla żółwi
- Biorept
- mrożone STYNKI (bardzo śmierdzą, aż zaśmiardła mi się woda, muszę dziś wymienić - czy są jakieś neutralizatory zapachu??)
- mrożone KTEWETKI

Oraz dodawać do jedzenia witaminy "turtle Vit"

Akwarium zakupiłem 112 L. Na razie powinno starczyć. Z braku miejsca teraz nie mogę mieć większego. Jeżeli je już użądze postaram się zamieścić zdjęcia ( jeżeli naucze się jak to zrobić)

Pozdrawiam.

W temacie:Pytania początkującego

17 lipca 2007 - 22:38

Aniu A - Filtr posiadam, nawet dwa. Jeden to taki malutki wewnętrzny przeznaczony do akwariów do 60 L. A drugi to od wczoraj filtr firmy AQUA EL 350. Z taką dużą gombką od spodu. Oczywiście zabezpieczoną by żółwie jej czasami nie podjadały. Osłonka konstrukcji mojej i żony wykonana z butelki po 5 litrowej wodzie z powycinanymi otworami by woda mogła swobodnie przepływać.


marioh - Czy dobrze rozumiem że mam dwa podgatunki jednego gatunku ??
Jeżeli chciał byś zobaczyć jeszcze jakieś fotki to mogę jakieś jeszcze podesłać (ewentualnie jak ktoś może napisać jak je tu umieścić to proszę na priv mi to wyjaśnić :) )

Więc dietę na pewno musimy im zmienić. Tylko nie wiem ile razy je trzeba karmić na dzień, ponieważ nie znam ich wieku. Odkąd je mam (sobota) dajemy im jeść raz dziennie.

Najbardziej mnie martwi tym czasowy brak odpowiedniej wyspy. na razie jest prowizoryczna wykonana z butelki po 5 L wodzie odwróconej do góry dnem gdzie jest płaska. Ale niestety jest zakryta około 1 cm pod wodą. Mam nadzieję, że w tym tygodniu przewalczymy ten problem i wykonamy odpowiednią wyspę. Napewno się pochwalę :)

W temacie:Pytania początkującego

20 lipca 2007 - 11:06

Bardzo dzienkuję za wszystkie porady. Ustaliliśmy z małżonką że dwa dni jedzą i mają jeden dzień przerwy. Myślimy że powinno być dobrze. No i walczymy z zapachem wody. Ustaliliśmy, że zaczyna ona śmierdzieć gdy podajemy im żywy pokarm (rozmrożony)

MARIOH - mam problem z wykonaniem takiego podwieższenia jak przedstawiłeś na rysunku. Powód jest banalny - w zdłuż alwarium na górze są doklejone kawałki szkła o szerokości 3 cm. Jeszcze nie wiem jak to ominąć. Ale jakoś dam rade

Jeszcze raz dziękuję za porady






© 2001-2025 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.