Duża, stabilna kolonia Acromyrmex octospinosus, prowadzona przeze mnie „od zera” od 2023 roku. Wraz z otwartym formikarium w postaci pojemników widocznych na zdjęciach.
Kolonia osiągnęła pełną dojrzałość – w lutym 2026 roku pojawiły się formy płciowe i odbyła się rójka. Po rójce kolonia dobrze się zregenerowała i wróciła do stabilnej kondycji, a ogród grzybowy odbudował swoją objętość i obecnie zajmuje pojemnik o wymiarach wewnętrznych ok. 16 × 12 × 11 cm, czyli ~1,92 l objętości.
Informacje o kolonii:
- gatunek: Acromyrmex octospinosus
- kolonia prowadzona od: 2023 r.
- królowa: obecna
- potomstwo: obecne
- liczebność: kilka tysięcy robotnic – dokładna liczba niemożliwa do wiarygodnego określenia przy tej wielkości kolonii
- ogród grzybowy: ~2 l
- kolonia dojrzała reprodukcyjnie
- rójka w 2026 r.
- aktywna, regularnie żerująca kolonia
Ze względu na wielkość kolonii jest to oferta skierowana przede wszystkim do osoby mającej już doświadczenie z hodowlą mrówek i przygotowane warunki dla dużej kolonii grzybiarek.
Ze względu na delikatność ogrodu grzybowego preferuję odbiór osobisty. Pozwala to ograniczyć stres kolonii oraz ryzyko uszkodzenia grzyba podczas transportu. Możliwy transport w okolice Warszawy.
Osobie poważnie zainteresowanej mogę przesłać aktualne zdjęcia, nagrania kolonii, grzyba oraz informacje dotyczące dotychczasowych warunków hodowli i karmienia.
ignacyglina154@gmail.com
20260812_180357.jpg 188,65K
0 pobrań
20260812_202651.jpg 69,63K
0 pobrań


Znajdź zawartość
Mężczyzna
