Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


karolgun

Użytkownik od 14 sie 2006
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny paź 15 2018 12:13

Moje tematy

Unikalne, własnoręcznie wykonane terrarium na nogach (120x55x50cm)

03 października 2018 - 16:30

Witam serdecznie!

Do sprzedania mam własnoręcznie wykonane terrarium na nogach.
Niepowtarzalny wygląd terrarium uczyni z niego nie tylko mieszkanie dla Twoich pupili, ale także będzie stanowiło piękny element wystroju Twojego domu. 

Wymiary przestrzeni użytkowej to 120x55x50 [cm].
Wymiary z nogami to 120x118x50 [cm] (dł. x wys. x głębokość)

Terrarium posiada: 
-prawidłowo rozmieszczone kratki wentylacyjne (2 po bokach na dole, jedna z przodu na górze)
-zamknięcie na kluczyk
-własnoręcznie wykonane schodki z łupka, które są przymocowane do sklejki (bezproblemowe wyjęcie, czyszczenie).
-jeden gwint U27 na żarówkę grzejną lub kompaktówkę UVB
-4 mocowania wraz z doprowadzonymi kablami pod żarówki z gwintem MR11/GU4
-eleganckie włączniki światła (jeden z nich jest połączony z transformatorem do żarówek MR11/GU4, drugi, podwójny jest wolny)

Do terrarium gratis dorzucam:
-żarówkę UVB renomowanej firmy ExoTerra 25W (10.0) (świeciła u mnie 3 miesiące, więc teoretycznie przez kolejne 3 może posłużyć)
-wapno i witaminy dla gadów najbardziej polecanych firm
-dwie, nieotwarte paczki kamieni dekoracyjnych
-zestaw żarówek 2W (gwint MR11/GU4)
-zestaw żarówek 23W (gwint MR11/GU4)
-korzeń widoczny na zdjęciu

Wysokość całkowita terrarium to 112cm (odległość spodu terrarium od ziemi wynosi 62cm).

 

Zainteresowanych proszę o PW.

Pozdrawiam!


Brak apetytu, rzadki kał

10 stycznia 2018 - 13:01

Gatunek (nazwa łacińska i dodatkowo potoczna jeśli istnieje): Pogona Vitticeps
Data zakupu: 23.08.2017)
Wiek: 5 miesiący
Długość ciała: 26cm, ubytków brak

Waga: 38g
Liczba sztuk w terrarium: 1
Płeć: nieznana
Wielkość terrarium (w centymetrach szerokość/głębokość/wysokość):120/50/50
Rodzaj stosowanego podłoża: ręcznik papierowy
Temperatura dzień/noc (na wyspach ciepła i chłodu - w najcieplejszym i najchłodniejszym miejscu): na wyspie ciepła 38-39*C, 28*C najchłodniejsze miejsce
Wilgotność (w %): staram się utrzymywać 50%-70%, ale zdarza się, że spada nawet do 30-35%
Rodzaj stosowanego oświetlenia %UVB, data rozpoczęcia użytkowania, dzienna liczba godzin użytkowania: exo terra UVB 10.0 23W, 23.08.17, 13 godzin dziennie;
Suplementy (podajemy pełną nazwę suplementu, czy ma w składzie witaminę D3, producenta, częstotliwość podawania. Nie dopuszczalne jest napisanie tylko : "Witaminy, wapń. " itp.): Witaminy Zoo Med Reptivite, Wapń Zoo Med Reptivite Calcium bez d3
Dieta (rodzaj pokarmu, ilość, wielkość, częstotliwość podawania): karaczany tureckie, sporadycznie larwy mącznika
Ostatnia wylinka (dd.mm.rrrr / np. 12.06.2012): ciężko powiedzieć, ale na pewno powyżej 1-1.5 mies.
Badanie kału/wynik (data wykonania i diagnoza postawiona przez lekarza weterynarii): pierwsze badanie ok. 26.09.2017- obecność nicieni, drugie badanie ok. 21.10.2017- pasożytów brak, ostatnie badanie 09.01.2018r.- pasożytów brak

 

Witam serdecznie, mniej więcej od świąt Bożego Narodzenia z moim Bąblem dzieje się coś bardzo niepokojącego. Mianowicie, jego odchody wyglądają nieciekawie oraz bardzo mało je (a od kilku dni w ogóle). Ponadto często jest bardzo ciemny i apatyczny (tutaj akurat nie wykluczam spadków wilgotności, o których pisałem w tabeli, bo zdarza się, że jak podniosę wilgotność, to po jakimś czasie nabiera pozytywnych kolorków, ale nie zawsze). 

Dodam jeszcze, że niedługo przed pojawieniem się tych objawów (1-2tyg. wcześniej) został przeprowadzony do nowego terrarium, w którym na początku spędzał dużo czasu ukryty za kamieniami, ale odkąd zaczął się pokazywać, to jest duuużo mniej płochliwy, niż był przed przeprowadzką.  Byłem praktycznie pewien, że znowu dorwały go jakieś pasożyty, ale badanie to wykluczyło i jestem w kropce.

W załączniku przesyłam zdjęcie odchodów.

Macie może jakieś pomysły, jak jej pomóc? 

Będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam!


Przeprowadzka do długo nieużywanego terrarium

07 grudnia 2017 - 09:14

Witam :)

Nareszcie mam trochę czasu, więc postanowiłem ogarnąć stare terrarium, nieużywane ok 7 lat, aby wprowadzić do niego mojego Bąbla. 

Moje pytanie: Czy do wyczyszczenia wystarczy zastosować zwykłe środki czystości, czy też muszę przemyć dla pewności np. wodą z octem, w obawie przed jakimiś robalami? :)

 

Pozdrawiam serdecznie ;)


Karaczan turecki- wielkość pojemnika

22 listopada 2017 - 18:38

Witam :)

 

Zakupiłem właśnie ok 400 karaczanów tureckich ok 2cm (niektóre są chyba imago, bo jest kilka skrzydlatych samców) i zamierzam założyć własną hodowlę i mam kilka pytań.

1. Przeczytałem klika poradników i wiem, że aby utrzymać prawidłową wilgotność, muszę trzymać je na jakimś podłożu (czy nie muszę jednak?) ;).

2. Chciałbym się dowiedzieć, jakiej wielkości pojemnik muszę zakupić, aby miały odpowiednie zagęszczenie (czytałem, że lepiej się rozmnażają, gdy jest ono większe). 

3. Czy lepiej trzymać je od początku razem i stamtąd wyjmować dla mojego żarłoka, czy część zostawić do karmienia, a resztę włożyć do pudełka hodowlanego i stamtąd na początku ich nie podbierać?

4. Czy zdążą się rozmnożyć, zanim wszystkie zje moja agamka? Jaka temperatura byłaby potrzebna, żeby tak się stało (je ok 10-15 dziennie). 

Pozdrawiam serdecznie! :)

 

PS

Zdaję sobie sprawę, że są to bardzo indywidualne dane, ale zależy mi na wartościach choćby orientacyjnych.


Rozwój fizyczny Agamy po chorobliwym starcie życia

08 listopada 2017 - 14:11

Gatunek (nazwa łacińska i dodatkowo potoczna jeśli istnieje): Pogona Vitticeps
Data zakupu: 23.08.2017)
Wiek: 3 miesiące
Długość ciała: 17cm, ubytków brak
Waga (w gramach):nie była ważona 
Liczba sztuk w terrarium: 1
Płeć: nieznana
Wielkość terrarium (w centymetrach szerokość/głębokość/wysokość):60/30/30
Rodzaj stosowanego podłoża: ręcznik papierowy
Temperatura dzień/noc (na wyspach ciepła i chłodu - w najcieplejszym i najchłodniejszym miejscu): na wyspie ciepła 38-39*C, 28*C najchłodniejsze miejsce
Wilgotność (w %): 50%-70%
Rodzaj stosowanego oświetlenia %UVB, data rozpoczęcia użytkowania, dzienna liczba godzin użytkowania: exo terra UVB 10.0 23W, 23.08.17, 13 godzin dziennie;
Suplementy (podajemy pełną nazwę suplementu, czy ma w składzie witaminę D3, producenta, częstotliwość podawania. Nie dopuszczalne jest napisanie tylko : "Witaminy, wapń. " itp.): Witaminy Zoo Med Reptivite, Wapń Zoo Med Reptivite Calcium bez d3
Dieta (rodzaj pokarmu, ilość, wielkość, częstotliwość podawania): świerszcze kubańskie, karaczany tureckie, sporadycznie larwy mącznika
Ostatnia wylinka (dd.mm.rrrr / np. 12.06.2012): ok. 23.10.2017
Badanie kału/wynik (data wykonania i diagnoza postawiona przez lekarza weterynarii): pierwsze badanie ok. 26.09.2017- obecność nicieni, drugie badanie ok. 21.10.2017- wszystko w porządku :)

 

Witam serdecznie, Bąbla posiadam od ponad 2 miesięcy. Tak jak można przeczytać wyżej, zmagałem się u niego z nicieniami. Bąbel od samego początku był strasznie płochliwy i bardzo mało jadł, gdy do mnie trafił mierzył ok 11cm i przez pierwszy miesiąc praktycznie nie ruszył wzrostem z miejsca. Przez drugi miesiąc Bąbel był narażony na codzienne kąpiele, co było dla niego bardzo stresujące. Teraz od dwóch tygodni jest zdrowy, a od 1-1.5tyg. zaczął wreszcie naprawdę normalnie jeść, co poskutkowało tym, że przez te ostatnie 2 tyg. z 13cm urósł do 17cm. Niestety nadal jest płochliwy.

 

1. Na tę długo trwającą płochliwość zapewne wpłynął cały ten proces aklimatyzacji połączony najpierw z pasożytami, następnie ze stresem powstałym przez pozbywanie się tych pasożytów. Czy mogę się obawiać, że w jakiś sposób wpłynęło to na psychikę Bąbla i już nigdy się w pełni nie zaaklimatyzuje? 

 

2. Czy w związku z tym, że Bąbel przez pierwsze dwa miesiące praktycznie nie urósł, co zdecydowanie opóźniło jego rozwój fizyczny, to teraz już nigdy w pełni się nie rozwinie? Powiedzmy, że urośnie do 40cm i dalej już nie? Czy może teraz będzie rozwijał się już prawidłowo, jak gdyby nigdy nic, tyle że z dwumiesięcznym opóźnieniem?

 

3. Bąbla trzymam w terrarium 60/30/30. Posiadam terrarium 120/50/50 i zastanawiam się, kiedy do niego go przenieść. Gdyby nie te problemy, to miałem plan go tam przerzucić właśnie w okolicach 20cm, ale teraz się zastanawiam, czy to przypadkiem nie musi poczekać, żeby znowu nie okazało się, że po wprowadzeniu do nowego lokum przestanie normalnie jeść, a przecież dopiero zaczęła. Jak myślicie?

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, pozdrawiam! :)







© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.