Skocz do zawartości

Nie lubisz reklam?  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Rasta_Gecko

Użytkownik od 16 mar 2006
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny paź 07 2019 00:27

Moje posty

W temacie:Barwa światła: rura T8 tropikalna Arcadia a Exoterra

24 sierpień 2018 - 01:50

Exoterra ma bardzo słabą barwę światła jesli chodzi o doświetlenie, te świetlówki nie zostały zaprojektowane do tego, miały dawać głównie UVB. Producent chyba nawet nie podaje barwy ale ma pewnie w okolicach 12k.


W temacie:Oświetlenie w terrarium

31 marzec 2018 - 10:40

Po pierwsze nie zakładaj kilku takich samych tematów w różnych działach.

 

Co do oświetlenia, to potrzebujesz to dla roślin tak aby jakoś tam sobie funkcjonowały w zbiorniku, czyli najprościej własnie 6500k, mogą to być LEDY ale moim zdaniem taka świetlówka energooszczędna jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jak dla orzęska bo daje też niewielkie ilości ciepła czyli stworzy niewielki punkt grzewczy gdzie będzie z 5*C więcej. Ogólnie im więcej watów tym większy strumień światła czyli większa ilość lumenów, także kup o jak największej ilości wat. Dobrą i dość dostępną żarówką jest OSRAM DULUXSTAR MINI TWIST.

 

Może to być i lampka biurkowa nawet lepiej bo oświetlenie jest wtedy poza terrarium. A jak masz trochę zbędnych funduszy kup sobie oprawkę, jeszcze bardziej zwiększy ilość światła i bardzo ładnie ukierunkowuje to w dół terrarium:

http://allegro.pl/lampa-deep-dome-140mm-repti-good-promocja-i6907529383.html


W temacie:Kameleon lamparci - dziwna zmiana na nosie

29 marzec 2018 - 23:48

 

 

te , ktore padaja po dwoch latach nie robia tego ze starosci. 

Jasne że tak można powiedzieć że padają z powodu niedopełnienia warunków chowu, i wina jest po naszej stronie...ale one czasami jakby nie chciały przeżyć, kolejne niosy jedne po drugich, przy trzecim z rzędu przy najbardziej wprawnych rękach i na botoksie (bo on spowoduje jeszcze więcej jaj co obciąża dalej organizm) ona padnie. Tak stworzyła je natura mają maksymalnie jak najszybciej się rozmnożyć i dać szanse następnemu pokoleniu, u niektórych gatunków kameleonów jest to doprowadzone do ekstremum.

 

Odnośnie tematu autora to jeszcze atakowanie szyby może być przyczyną takiego pyszczka.


W temacie:REPTILiTyy Łódź -kupował tam ktoś zwierzęta

29 marzec 2018 - 23:26

Również w kratę z jakością, ale to jest normalne przy wysyłce u wszystkich większych sprzedających. Kupowałem tylko karmówke, niczym mnie nie zaskoczyli ani na plus ani na minus. No może jak ktoś wspomniał powyżej różnorodność oferty przy dobrych cenach na duży plus.


W temacie:T5 czy t8

29 marzec 2018 - 00:26

T5 bardziej przyszłościowe, o wiele lepsze z parametrów, z drugiej strony słabo dostępne tj.tylko na wysyłkę, która jest problemowa przy czymś tak delikatnym bo cienkim. Przy agamie brodatej brałbym tylko t5.


© 2001-2020 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).