Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Shadziulec

Użytkownik od 21 lis 2021
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny kwi 01 2022 15:28

Moje posty

W temacie:gatunek modliszki

10 stycznia 2022 - 16:29

@docfaq Słusznie, dzięki za naprostowanie.  8-)  W takim razie będę obserwować wątek w celu dokształcenia się w tym zakresie. Pozdrawiam.


W temacie:gatunek modliszki

10 stycznia 2022 - 16:04

@docfaq Powiedziałabym, że głównie różnią się rozmiarem - M. religiosa do ok. 7 cm wielkości, natomiast Sphodromantis nawet do 8-10 cm wielkości, zależnie od płci. Jednak przyznam szczerze, że zrobiłam tylko podstawowy research i nie jestem ekspertem, więc przepraszam jeśli wprowadziłam w błąd i proszę o rozwianie wątpliwości jeśli to możliwe.  :-D


W temacie:gatunek modliszki

11 grudnia 2021 - 14:21

Są może zdjęcia odwłoka od spodu? To pomogłoby zdeterminować płeć. Oba należą do gatunku Mantis religiosa, proszę mnie poprawić jeśli jestem w błędzie.


W temacie:Agama brodata zamknięte oko

30 listopada 2021 - 18:18

Witam, poszukałam na anglojęzycznych stronach na ten temat i przewinął się wątek obecności piasku (lub innego substratu) w oku , a nawet resztek pokarmu w oku  -- najlepiej udać się do weterynarza po jakieś krople do oczu, zwierzę może sobie zrobić krzywdę próbując uporczywie wyciągnąć ciało obce z oka.

 

EDIT: inne możliwe przyczyny: 

- odwodnienie

- problemy z linieniem

- źle dobrane światło lub poziom wilgotności w terrarium

- pasożyty


W temacie:Pyton królwewski

30 listopada 2021 - 18:14

Podejrzewam, że wąż linieje, to naturalny proces powtarzający się co parę tygodni. Łuski będą lśniące ponownie jak zrzuci stary naskórek. :)  Co do odwodnienia - zaleca się, aby wężom zapewniać stały dostęp do świeżej wody, jednak są one dość odporne na wysychanie - wiąże się to z rodzajem moczu wydalanego przez węże, nie jest im zatem potrzebne aż tyle wody ile np. ssakom. © 2001-2022 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.