Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Natalia22

Użytkownik od 02 paź 2021
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny cze 05 2023 16:48

Moje tematy

Podłoże terrarium

30 kwietnia 2023 - 16:40

Witam,

rozpoczynam przygodę z żółwiem greckim i jestem w czasie wyposażania terrarium, mam kilka pytań odnośnie podłoża - darni, na które nie udało mi się niestety znaleźć odpowiedzi na forum.

 

1. Czy coś daje się pod ziemię? tzn. czy ziemia powinna zapełniać całą wysokość podłoża? czy należy ją z czymś mieszać?

2. Można kupić gotową ziemię czy trzeba ją koniecznie skądś wykopać (wiem że będzie wtedy dużo "zabawy" przed włożeniem jej do terrarium)?

3. W jaki sposób wypieka/osusza się darń? Czy ziemia pozbawiona mikroorganizmów nie traci swoich właściwości i wartości?

4. Czy darń trzeba co jakiś czas wymieniać?

5. Czy żółwia można wstawić do terrarium z darnią, na której dopiero posiana jest trawa i inne rośliny czy np. pozjada nasiona i trzeba najpierw poczekać aż rośliny urosną?

 

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.


Zakup żółwia

28 stycznia 2023 - 18:49

Witam, mam pytanie odnośnie zakupu żółwia greckiego. Czy jest określona pora roku, w której najlepiej kupić zwierzę? Słyszałam, że nie powinno się brać żółwia młodszego niż rok, czy to prawda?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.© 2001-2023 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.