Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


jaszcz556 ONLINE

Użytkownik od 14 wrz 2021
W tej chwili Przegląda: wysyłka za granicę
Ostatnio aktywny Dzisiaj, 14:21

Moje posty

W temacie:Różne pytania o legwana

08 października 2021 - 21:37

Moim zdaniem potrzebny weterynarz. Patrząc na zdjęcie trudno powiedzieć, przyczyn morze być wiele np. oparzenie, ropień, grzybica. Cała skóra legwana mi się nie podoba, ma dużo takich brązowych plamek i obtarć na łuskach. Czy legwan mógł się poparzyć? 


W temacie:Różne pytania o legwana

07 października 2021 - 11:58

Witaminy i wapń najlepiej przemycać zawinięte w liście, tak by legwan połknął je i nie wyczuł ich smaku, ale jest to możliwe dopiero gdy zacznie przyjmować pokarm z ręki. U młodziutkiego spróbowałbym wymieszać z jakimś smakołykiem. W przypadku niejadka może to być problemem i choć suplementacja jest bardo ważna to najważniejsze jest by w ogóle zaczął jeść liście, gdy się rozje wprowadziłbym suplementy. Tu pisze o suplementacji: https://www.legwanzielony.terrarium.pl/suplementacja 

Dodam jeszcze, że nekton iguana zawiera już w sobie wapń (chyba że ostatnio zmienili skład). Tak jak pisałem wcześniej prawdopodobną przyczyną niejedzenia jest temperatura, stres, ale legwan może też nie lubić niektórych liści. Moja legwanica zazwyczaj gdy wyczuła jeden liść jeżyny, maliny lub liście drzew to już było po jedzeniu. 


W temacie:Różne pytania o legwana

06 października 2021 - 14:04

W nocy stosowałem kabel grzewczy podpięty pod termostat. W dzień do podniesienia temperatury ogólnej używałem żarówkę "kwokę" i czasami kabel. Osobiście nie miałem do czynienia z żarówkami ceramicznymi, ale w połączeniu z termostatem wydaje mi się to dobrym pomysłem. Pamiętaj tylko, że jeśli będzie stosowana w nocy to umieść ją w takim miejscu by nie tworzyła wyspy ciepła. Co do doboru mocy to niestety nie potrafię pomóc. 


W temacie:Różne pytania o legwana

06 października 2021 - 13:26

Legwan prawdopodobnie nie je, ponieważ w terrarium jest za zimno. Musisz koniecznie podnieść temperaturę. Na wyspie ciepła powinno być 35*- 38*C, a w pozostałej części terra od 25*C do 28*C. Pamiętaj też by zapewnić mu maksimum spokoju jeżeli masz go od niedawna, to też mogłaby być przyczyna niejedzenia. 

Co do "Nekton Iguana" to były to moje ulubione witaminy gdy miałem legwana (przez 15 lat) ale niestety nie są chętniej zjadane.


W temacie:Terrarium z płyty cementowo wiórowej

21 września 2021 - 17:21

Co do estetyki sklejka z pewnością wygrywa. Tak jak piszesz, w OSB krawędzie są bardzo podatne na wilgoć. W terrarium płyty miałem wielokrotnie polakierowane, a wszystkie łączenia, punkty wkręcenia śrub, kątowników itp. miałem zabezpieczone silikonem akwarystycznym, brzegi półek miały wklejone plastikowe narożniki. © 2001-2021 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.