Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Tysiaaa

Użytkownik od 17 lut 2021
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny kwi 11 2021 16:56

Moje tematy

Gekon lamparci - co robić jak wyjeżdżam

18 lutego 2021 - 21:58

Cześć, gekona niedługo kupuję ale pojawia się problem - co z wyjazdami?

Dzwoniłam po znajomych i rodzinie ale nikt zbyt bardzo za gadami nie przepada, bardziej za ich karmieniem ale wiecie o co chodzi. 

Więc co mogę zrobić, żeby mieć pewność, że gekon będzie bezpieczny i zaopatrzony podczas mojej nieobecności, mam kogoś kto może wyłączać i włączać światło i ogrzewanie (babcię) ale do karmienia palca nie przyłoży, co robić?


Gekon lamparci, jak to jest z tymi szczegółami

17 lutego 2021 - 15:33

Cześć, więc zamieszka u mnie gekon lamparci, mam kilka pytań ale nie mogłam znaleść na nie odpowiedzi więc zadaje je tutaj ^^

 

Zacznijmy od tego, że terrarium już mam, 50x40x40, jest całe szklane i tu nasuwa się pierwsze pytanie do którego dojdę zaraz:

 

- Nie wiem, czy użyć maty grzewczej czy żarówki grzewczej - jeśli żarówki to jak włożyć ją do środka? wiem, że można kupić klosz i położyć na górę terrarium (ma pasek z metalowej drobnej kratki) ale czy to wystarczy? bo rozumiem, że jeśli chciałabym włożyć do środka to szklarz i dziura na żarówkę? Czy jak to jest?

 

- Jeśli zdecyduję się na matę to wiem, że trzeba ją zabezpieczyć, ktoś nawet wspomniał coś o ceramicznej płytce ale w jaki konkretnie sposób to zrobić?

 

- Kolejne pytanie o matę to - jaką? ile w? widziałam takie 7w i nie wiem czy to wystarczy, wiem, że musi być gradient temperatur.

 

- Następnie, wiem już sporo o karmieniu ale się upewniam, co najlepiej dawać? Ja osobiście nie mam problemu z karmieniem robakami (dlatego biorę lamparta, a nie cos innego) - pytanie, które są najlepsze

 

- Drugie pytanie o karmienie, to suplementy - kupiłam Wapń z D3 ale wiem, że dobrze mieć też bez D3 i niektórzy mają witaminy, czy na samym początku kupować czy z czasem dokupić? i co jaki czas podawać?

 

- Jak to jest ze sprzątaniem? Sama woda czy są preparaty?

 

- Ostatnie pytanie to czy jeśli kupię taką glinę do terrarium to mogę zrobić z niej kryjówki, wiadomo, wszystkie łatwo dostępne, żeby łatwiej było sprzątać.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi, mam nadzieje, że pytania nie wydają się zbyt głupie :wink:  

 


© 2001-2021 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).