Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Monocroma

Użytkownik od 14 lis 2020
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny cze 10 2022 13:38

Moje posty

W temacie:Terrarium przejściowe dla regiusa

20 stycznia 2022 - 21:25

Jak najbardziej :) nasze wężyki (połoz amurski, boa cesarski) mieszkały w pojemniku z podstawowym wystrojem (nie zapomnij oczywiście o wentylacji) nim podrosły do terrarium, które było robione wymiarami od razu pod dorosłego osobnika. Niektórzy polecają w taki sposób najpierw poddać węża kwarantannie na ręcznikach papierowych, żeby sprawdzić czy nie ma roztoczy lub pasożytów w odchodach.


W temacie:Vivarium roślinne 100x40x40

11 stycznia 2022 - 20:40

wygląda obiecująco :)


W temacie:Inne podłoże niż lignocel dla Regiusa?

11 stycznia 2022 - 20:31

U naszych węży (połoz amurski, boa cesarki) jest kora cyprysa, hodowcy polecają też aspen. Adam z kanału YT "Wickens Wicked Reptiles" poruszał temat luźnego podłoża i np. u jego agamy jest mix kokosa z piaskiem (tylko podkreśla koniecznie "play sand". W moim domyśle piasek do piaskownicy dla dzieci, nie piasek do rozrabiania cementu?) Myślę, że ciekawy i przydatny filmik: 

Całkiem niedawno wyszedł też filmik o przygotowaniu terra dla regiusa i tam używa on ściółki kokosowej: 

Zdaje mi się, że wie co robi i można zaufać jego poradom  :-D


W temacie:Tropikalne rośliny do terrarium

05 stycznia 2022 - 19:03

U phelsumki rośnie maranta, fitonia różowa, miniaturowy storczyk, tillandsia i fikus ginseng. U drzewołazów neoregelie i fitonia biała :)


W temacie:fogger to środka terrarium

05 stycznia 2022 - 18:58

Nie znam niestety działania urządzenia, które masz. Mogę podpowiedzieć, że w terrarium u phelsumki parę robi nawilżacz powietrza na ultradźwięki. Stoi w szafce pod spodem, a parę do terrarium (od góry) dostarcza gumowy wąż :) ładnie to schodzi w dół na początku, po czym wypełnia całe terrarium.© 2001-2022 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.