Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Chromka

Użytkownik od 29 lip 2020
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny Wczoraj, 17:51

Moje posty

W temacie:Sprzedam karaczana madagaskarski i argentyński - Kielce odbiór

04 lutego 2021 - 19:27

Do zamknięcia.

Karaczanki sprzedane.


W temacie:Czy warto kupić modliszkę?

03 listopada 2020 - 21:25

Nie zrażaj się temperaturą, bo możesz mieć problem ze znalezieniem modliszki lub innych owadów do temperatury pokojowej, nie mowie ze sie nie da ale w "zimnie" (temp pokojowa u nas) cieżko trzymać tropikalne owady bo one mają naturalnie wysokie temperatury.

Kup po prostu mate grzewczą, najtańsze są już po 20-25 zł (5Watów) i przystaw z tyłu pojemika z modliszką czy czym chcesz, pobiera mikroskopijną ilośc prądu i będzie ci grzała cały czas bez wyłączania, w nocy i tak temperatura często w mieszkaniach spada naturalnie trochę zależy od otwartych okien pory roku itp. ale to nie jest jakiś obowiązek hodować ze spadkami temperatur na noc jak mają w naturze, byle nie było im po prostu za zimno cały czas bez ogrzewania.


W temacie:Jaki zwierzak terrariowy na początek?

03 listopada 2020 - 21:17

W terrarium można też hodować rzeczy roślinozerne jak nie chcesz bo sie brzydzisz babrać karmówkami żywymi. Np:

Może być Wij - najlepszy byłby krocionóg afrykański olbrzymi Archispirostreptus gigas ale on rośnie do 28 cm i 2 cm grubości więc wymaga wielkiego terrarium długość tak z 80 cm by się przydało, no ale nie gryzie ale trzeba się zając przygotowaniem podłoża na własną rękę nie widziałem gotowego w sprzedaży, znaczy widziałem ale sama "ziemia" ale liście dębu i buku musiałbyś kupić/znaleść sam i dołożyć do tej ziemi. Są różne gatunki są też mniejsze ale za to kolorowe lub ubarwione jak zeberki.

lub Straszyki - Straszyk australijski jest fajny też, ale troche mały z 8cm około, może poszukac jakiegoś większego gatunku jeśli istnieje (nie wiem) lub dużego liśćca. Patyczaki są też duże ale patyczak jest dosyć pospolity nawet duży jest troche za zwyczajny.

Można jeszcze spróbować ze ślimakiem afrykańskim ale nie każdy lubi na rękę brać ślimaka który się chowa do muszli do tego wydziela dużo śluzu, plus wiadomo trzeba pilnować żeby taki ślimak nie rozwalił sobie o coś muszli, ale rośnie wielki.


W temacie:Czy nhandu chromatus 3 DC może dostawać jeść 2 razy w tygodniu

03 listopada 2020 - 20:55

No właśnie polecam patrzeć na odwłok i po tym nieraz oceniać czy powinien zjeść czy nie, jak nie jesteś pewien na youtube jest pełno filmów z pająkami i widać jakie powinny mieć odwłoki i tym można się orientacyjnie kierować, ale przekarmiać niedobrze bo pewnie niezdrowe dla pająka (:D) plus jak ktoś pisał łatwiej może spaść i uderzyc o cokolwiek i się rozwalić.


W temacie:Temperatura terrarium przy otwartym oknie w nocy

03 listopada 2020 - 20:50

Ta , mata grzewcza będzie najlepsza, lepiej nawet w dzień jej używać czyli cały czas zamiast tej "lampki" jeśli ta lampka jest jakaś stara to moze ciągnąc żarówka dużo prądu, najtańsze maty 5W to z 20-25 zł kosztują jak masz gdzieś zoologa to zamów nawet jeśli na miejscu nie mają to powinni przywieźć trzeba tylko zagadać, lepiej niż płacić prawie drugie tyle za dostawe wysyłkowo.

 

A mata grzeje nawet jak śpisz i nie trzeba takiej lampki włączać i wyłączać, w nocy jak chcesz mieć gdzieś otwarte okno w pobliżu to mata będzie chodzić cały czas 24/7 bo nie ma szans żeby grzanie lampką w dzień utrzymało odpowiednią temperaturę na całą noc z otwartym oknem, wyziebisz pająka i może wykorkować, nie da się wyspać na zapas tak samo z grzaniem, musiałbyś go upiec pierw.


© 2001-2021 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).