Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Porcellio

Użytkownik od 28 cze 2020
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny lip 28 2020 19:50

Moje tematy

Identyfikacja równonoga.

30 czerwca 2020 - 08:22

Hej.
Prośba o identyfikację robala.
Znalezione dzisiaj, w Warszawie, przy szklarniach SGGW.

Forma barwna prosionka szarego.

28 czerwca 2020 - 13:16

Cześć.
Mam w piwnicy zaniedbany duży pojemnik z kulturą Porcellio scaber, założony kilka lat temu, jako starter wykorzystałem z 10-12 sztuk złapanych w ogródku.
Obecnie są ich tam setki, na oko, ostatnio zaglądałem tam rzadko, z raz w miesiącu, spryskując pojemnik i dorzucając rozdrobnionych liści i kartonu, czasem kulkę psiej karmy.
Postanowiłem zlikwidować hodowlę z braku czasu, darując wolność robalom.
Ale jak już miałem wynosić je na zewnątrz, dostrzegłem kilkanaście sztuk kolorowo nakrapianych, podobnych do formy "lava", no to wyłapałem je i odświeżyłem kulturę dając nowy substrat, z postanowieniem utrwalenia nowej linii genetycznej.
I teraz mam pytania:
1. Zawsze jako podłoże dawałem wyłącznie karton/papier, zbutwiałe/suche liście i rozdrobnione próchno, ale to mój stary autorski sposób, z okresu, kiedy jeszcze niewiele się mówiło o "stonogach".
Czy obecnie są jakieś nowe wskazania co do podłoża/żywienia?
Niby bakterie glebowe są im niezbędne, ale znajdują się one na liściach i w próchnie.
2. Ponoć kolorowe są tylko samice, bo gen znajduje się w chromosomie źeńskim, i faktycznie mam w tej kolorowej grupce ze 2 samce i to niepewne, czy ktoś coś wie o tym? Bo jeśli to prawda będę musiał dodać ze dwa samce z normalnie ubarwionej reszty.

Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi. :-)


© 2001-2021 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.