Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Kwidyn

Użytkownik od 17 maj 2020
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny sty 09 2021 01:10

Moje posty

W temacie:pęka skóra na przegubie przednich łap

10 grudnia 2020 - 17:55

Vet na dzień dobry zdezynfekował Octanispet'em (ku memu zdziwieniu). Po upewnieniu się, że tym mam go dezynfekować potwierdził, że tak. 

Jeszcze za wcześnie by cokolwiek stwierdzić - niestety każdy jej spacer naraża ją na otwarcie rany, ale nawet vet nie widział metody na unieruchomienie.

Dłuższe przebywanie w wodzie także wydłuża gojenie - maceruje strup. 

Pozostaje czekać i podnosić umiejętności pielęgniarskie przy obsłudze strzykawki. Żal mi jej, bo kuracja antybiotykiem to jeszcze 8 kłuć :(


W temacie:pęka skóra na przegubie przednich łap

09 grudnia 2020 - 23:33

Spytałem o poradę jak poradzić sobie z łapką żółwicy doświadczonych hodowców, na których pomoc liczyłem. Skorzystałem z jednej rady i żółwik spotkał się z vetem.

Żółw jest w dobrej kondycji.

Dostałem info jak dezynfekować i maść na rozkładanie martwej tkanki i przyspieszenie gojenia. Do tego nabrałem kwalifikacji podawania antybiotyku podskórnie.

Trochę mi żal, że tak mało wsparcia można tu liczyć. Nawtykać można zawsze i wszędzie, ale nie po to chyba powstało to forum.

 

Nie będę się rozpisywał na temat warunków jakie powinienem zapewnić bo temat jest mi znany. Przygarnąłem żółwika niecały rok temu  po tym jak przez 6 lat wychował się na podłodze. Mam akwaria, nie oszczędzam na żółwiu - ona po prostu jak ma wybór to woli krótkie kąpiele i sama wychodzi na spacery - ma wolny wybór, nie zmuszam jej do pływania jak widzę, że nie czuje się w wodzie dobrze, a często w głębokim akwarium nawet jakby się podtapiała. Nie zostawię tego jednak w tej sytuacji i postaram się o terrarium gdzie środowisko wodne będzie stanowiło mniejszą część do życia. Może się przekona. Będzie mi jej brakowało jak leży mi na stopach gdy siedzę przy komputerze.

 

PS. Drugi osobnik pływa w 400L akwa - w takim środowisku się wychował i w takim czuje się świetnie. (niestety razem nie mogą być, samiec jest większy i agresywny wobec samiczki, o której mowa w poście)


W temacie:W akwarerrarium malutkie rude/czerwone pchełki

07 września 2020 - 14:43

Nie chciałem narażać żółwia. Nikt nic nie pisał...

Zdecydowałem się wylać wodę na ogródek i zdezynfekowałem całe akwarium.

Mam nadzieję, że nie wrócą, ale gdyby to postaram się fotkę pstryknąć jak uda mi się pożyczyć aparat z makro, bo to naprawdę drobinki były, ale skoczne bardzo :)


W temacie:Żółw "zakochany" w kamieniu ??

04 września 2020 - 15:16

No właśnie kamień stanowi ok 25% wielkości żółwia i leżał na dnie pomiędzy innymi kamieniami. 

Żółw do dziś go szuka w tym miejscu starając się dokopać przez kamienie głębiej... 

 

Gdy kamień był na miejscu żółw wykonywał co jakiś czas charakterystyczne machanie łapkami przed głową w kierunku tego kamienia.

 

Gdy starałem się dołączyć do jego akwarium samiczkę (3-4 m-ce temu), to nie był nią zainteresowany (bardziej ona nim) i po krótkim czasie był agresywny, więc przestałem myśleć o ich łączeniu w 1 akwarium dla bezpieczeństwa samiczki.


© 2001-2021 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).