Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Kazire

Użytkownik od 27 sie 2019
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny maj 26 2021 09:31

Moje posty

W temacie:Wylinka

28 stycznia 2021 - 12:33

Pal licho wylinkę - zapomniałaś o najważniejszym! Badanie kału to podstawa przy kupnie jaszczurki, a co dopiero przy kupnie jaszczurki z tak beznadziejnego miejsca jak sklep zoologiczny (zakładam, że skoro nie podałaś żadnej konkretnej nazwy to jakiś mały, nieznany sklepik, w którym warunki są tragiczne). Jak najszybciej zbierz kupkę do sterylnego pojemniczka i zanieś ją do weta. I przygotuj się na wszelki wypadek mentalnie na kilkumiesięczny bój z pasożytami. Kolejna sprawa - młodym agamą możesz dawać tyle jedzenia ile tylko chcą. I nie zapomnij o zieleninie!

 

I co do tej wylinki - daj jej zrzucić ją w spokoju. Jeżeli nie chce, żebyś ją dotykała to tego nie rób. Jaszczurki to nie kotki czy pieski - większość z nich nie lubi być wyjmowana z terrarium


W temacie:Rozmnażanie odmiana barwna

28 stycznia 2021 - 11:57

G&T cross oznacza, że jeden z rodziców był GT. Takie nazewnictwo stosuje się w przypadku odmian "line-bred". W nawiasie podał bardziej poprawną, profesjonalną wersję "het. radar".

Czyli Mandarin het NDBE x Tangerine = Mandarin cross Tangerine cross 50% het NDBE? Kiedy zaczynałem uczyć się genetyki korzystałem z kalkulatora na https://morphmarket.com i przy takim samym połączeniu wychodzi 50% het NDBE poss Mandarin poss Tangerine. Pogubiłem się trochę  :unsure:


W temacie:Agama oswajanie

13 kwietnia 2020 - 20:29

Da się, ale nie wszystkie agamy lubią branie na ręce. Najwyraźniej twoja nie lubi

W temacie:Jaka odmiana barwna

21 lutego 2020 - 12:30

Hej!

Po pierwsze w sklepach zoologiczych nie kupujemy nic żywego, ponieważ na 90% ma to pasożyty i jest w fatalnej kondycji. Zrób małym badanie kału

Po drugie bez odmian rodziców nie jesteśmy w  stanie stwierdzić odmiany, Możemy tylko gdybać, ale generalnie są to PETy

Po trzecie, kolor się jeszcze bardzo mocno zmieni,to są jeszcze bardzo młode gekoniki i będą się wybarwiać

Tak, te plamy znikną


W temacie:Problem z aklimatyzacją

20 lutego 2020 - 15:53

Tak wygląda. Kryjówkę ma cały czas wilgotną


© 2001-2022 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.