Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Paulinio

Użytkownik od 20 sie 2019
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny paź 14 2019 14:23

Moje tematy

Jaszczurki na początek | Pokroju Teju / Waran

26 września 2019 - 17:12

Cześć, temat tylko i wyłącznie informacyjny, choć może kiedyś wiedza ta się przyda ;)

 

Jakiś czas temu napisałem kilka tematów odnośnie hodowli węży tj. BI, ECC i Regiusa. Do tej pory nie stałem się jeszcze posiadaczem żadnego z nich :( Mimo wszelkich chęci i zaangażowania, aktualna sytuacja nie pozwala mi na hodowle żadnego z tych gadów. Może po przeprowadzce się coś zmieni.

 

Hodowla węży jest moim priorytetem, ale ;) oprócz w/w węży interesują mnie również jaszczurki. Jednak nie wszystkie. Gatunki które najbardziej podobają mi się z wyglądu to wszelkie jaszczurki waranowate itp. Widząc ostatnio małego warana stepowego, byłem pod niezłym wrażeniem. Tylko własnie ;) "małego". Największy problem to jego wielkość i wymagania jakie trzeba spełnić do jego hodowli tj. wymiary terra.

 

Zastanawiam się jednak, czy może istnieją gatunki jaszczurek podobne wymiarami/wyglądem do np. warana stepowego/ teju, lecz nieco mniejsze ? Powiedzmy że jestem w stanie zapewnić takiej jaszczurce terra o wymiarach +/- 120x80x80 lub coś w tych okolicach.

 

Możecie polecić kilka podobnych gatunków ? 


E.c.cenchria | B.c.imperator | Python regius. Dylemat odnośnie wyboru. Za i przeciw.

07 września 2019 - 12:11

Tak więc, jak w temacie. Zastanawiam się nad tymi trzema gatunkami. Problem w tym, że każdy z nich ma wady jak i zalety. Może dzięki wam wybór ten stanie się łatwiejszy :). Dodam, że zastanawiam się nad dwoma sztukami. Samcem i samicą danego gatunku.

Zalety i wady każdego z w/w gatunków/podgatunków (moim zdaniem)

B.c.imperator - Jak na razie chyba mój ulubieniec. Bardzo ładny, różnorodne odmiany, "masywny", łatwy w oswojeniu, "ciekawski", to są zdecydowanie jego +, niestety jego wielkość tj. długość może być sporym problemem Samica ponoć dorasta do 180cm samiec mniejszy 120cm. o ile z samcem nie byłoby raczej żadnego problemu, tak z samicą już tak. Dodatkowo chyba najdroższy z wszystkich trzech.

E.c.cenchria - Mój drugi ulubieniec. Zdecydowanie jeden z najładniejszych dusicieli (ładniejszy nawet od w/w imperatora), polecany dla początkujących, mniejszy od imperatora (długość), są to oczywiście +, natomiast ma też kilka wad, jest zdecydowanie mniej "masywny", mniej odmian barwnych, cenowo jest raczej w porządku, ale celując w "maluchy" chyba ciut za dużo.

Python regius - Na początku mój numer 1. "Masywny", a jednocześnie niewielkie rozmiary. Pięknie i różnorodne odmiany barwne, chyba jeden z najpopularniejszych węży, nie wymaga "dużego" terrarium, łatwy w hodowli. Minusy, które, na chwilę obecną odrzuciły mnie od tego gatunku to zdecydowanie "skrytość", nie chciałbym węża, którego nie widać / cały czas siedzi w kryjówce. Kolejną i chyba największą wadą są problemy neurologiczne, które występują u niektórych odmian np. spider (wooble). Sama świadomość, że to ja napędzam tą machinę, jaką jest olbrzymi chów, tych "chorych" z natury odmian, tylko ze względu na "ładny wzorek" odstrasza mnie od tego gatunku.

 

Wiem, że odnośnie problemów neurologicznych u regiusów, mogą pojawić się reakcje "oburzenia", bo jest to dość kontrowersyjny temat i nie mam na celu tu nikogo urazić. Faktem jednak jest, że spotkałem się z takimi opiniami.

Co myślicie o każdym z tych gatunków, jakie są wasze opinie ? chętnie wysłucham każdej z nich :)

 


Wasze terraria dla "wilgociolubnych" gadów. Fotki :)

05 września 2019 - 19:26

Cześć, chyba odpowiedni dział na taki temat :) Jako, że na FB grupkach takie tematy są dość popularne, może na forum też się sprawdzi ;)

 

Aktualnie sam szukam pomysłu na terra dla E.c.c, którego wilgotność to +/- 70-85%, może ktoś z forumowiczów ma ów gatunek lub innego gada lubiącego podobne klimaty i chciałby się nim pochwalić ;)

Poza pochwaleniem się swoim terra, uważam, że to dobra inicjatywa odnośnie pomocy dla początkujących, jak i inspiracji dla tych zaawansowanych.

 

Najlepiej poza samymi fotkami terrariów, możecie napisać co w nim siedzi, z czego jest zbudowane i oczywiście foty samych gadów ;)

 


E.c.cenchria | Wilgotność na poziomie 70-85% a płyta meblowa ?

02 września 2019 - 14:12

Jakie macie zdanie na temat terrarium z płyty meblowej / osb dla E.c.c, którego wilgotność to +/- 70-85%. Idzie to jakoś "NAPRAWDĘ" dobrze zabezpieczyć?, czy i tak zawszę będzie butwieć/wsiąkać/puchnąć ?

Wiem, że sama płyta nie jest zła, ale to raczej rozwiązanie dla gatunków, które wymagają mniejszej wilgotności. Co myślicie ?


Terra pod 2x Python regius z komody/mebla.

23 sierpnia 2019 - 15:41

Cześć, chciałbym dowiedzieć się czy takie terrarium zda egzamin pod dwa "regiusy" samca i samice, osobno na dole i na górze. Celuje na razie w +/- roczne podrostki. Terra oczywiście do wykończenia.

 

Wymiary: Szerokość 130 wys 136 środkowa półka 80 od podłogi można ją zdemontować.

 

[attachment=137706:terra1.png]

[attachment=137707:terra2.png]

[attachment=137708:terra3.jpg]

 

Z góry dzięki.







© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.