Skocz do zawartości

Wesprzyj serwis, wyłącz reklamy  
1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Mishaszu

Użytkownik od 03 maj 2019
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny paź 28 2022 22:52

Moje tematy

Materiały do bydowy cieku wodnego

19 maja 2020 - 10:01

Hej,

Planuje zbudować samemu własny ciek wodny w terrarium i zastanawiam się czy ktoś z was ma w tym doświadczenie i mógłby polecić z jakich materiałów najlepiej go zrobić? Do tej pory używałem gotowej ceramicznej podstawki na jedzenie/wodę z aranżacją z kamieni połączonych gipsem dentystyczny oraz zewnętrzny filtr kubełkowy. Jak się okazało gips dentystyczny to słabe rozwiązanie, szybko się kruszy i jest wypłukiwany. Zastanawiam się jaki materiał będzie najtrwalszy i jednocześnie nie będzie przepuszczał wody?


Duża wilgotność a fikusy i paprocie

28 czerwca 2019 - 16:29

Hej,

Mam problem w terrarium z 3 różnymi roślinami. Wydaje mi sięze problemem może być wilgotność i ew. fakt, ze niektóre doliny  posadzone bezpośrednio w podłożu.

Przez około 3 tygodnie utrzymywałem w terrarium wilgotność na poziomie 80-95%. Po tym czasie miałem kryzys z pleśnią, w tej chwili wyjąłem z terrarium wszystkie pleśniejące elementy wystroju i staram się utrzymywać wilgotność na poziomie 70-80%.

Konkretnie problem mam z Nefrolepis exaltata i Ficus montana. Oba posadzone  bezpośrednio w podłożu (mieszanka włókien kokosowych, zmielonych liści, korzeni i gałęzi, piasku i suplementu wapna), o ile fikusy mają się tak sobie od samego początku (powoli żółkną kolejne liście) to Nefrolepis po prostu wyglądają mniej witalnie.

Na razie roślinki wyjąłem z terrarium, zamierzam przygotować im odpowiednie doniczki z drenażem i umieścić w terrarium w doniczkach. Starałem się znaleźć jakieś konkretne informacje jak dbać o te rośliny, ale nie znalazłem nic konkretnego... wiec pytanie, jak o nie dbać? Czy ogólne zasady postępowania z fikusami i paprociami wystarcza?

Do tego mam problem z Tilladsia lonantha której dolne liście zaczęły podgniwać /  miękkiebrązowe i wilgotne. Na razie również wyjąłem je z terrarium, do lekkiego przeschnięcia.

W terrarium pozostały Tilladsia schiedeana i bromelie (Guzmania tala, Neoregelia Dark Spot, Neoregelia hybrid SP i Viresea racineaktóre wyglądają, jakby miały się dobrze (poza Guzmania, wszystkie mają korzonki na wierzchu).

No i tutaj mój główny problem. Wydaje mi się, ze problem z roślinami wynika ze zbyt dużej wilgotności, przy czym terrarium docelowo ma być dla Phyllobates vittatus. Na razie zamierzam utrzymywać wilgotność na poziomie 70-80% i rzadziej spryskiwać oplątwy, fikusy i paprocie, ale jak to pogodzić z wyższa wilgotnością dla ząbek i zamontowaniem deszczownicy?


Kupie Phyllobates vittatus - Warszawa i okolice

11 czerwca 2019 - 14:31

Hej,
Szukam hodowcy z Warszawy lub okolic, który ma na sprzedaż 5 żabek Phyllobates vittatus, samce i samice (z dokumentami). Zakup planuje na druga część lipca. Oferty na PW, lub email: mishaszu[at]gmail.com

Kulanka pospolita do terrarium z Liściołazem paskowanym

11 czerwca 2019 - 14:21

Hej!
Chciałbym zasiedlić Kulanke pospolita w terrarium w którym będą bytowały również Lisciolazy paskowane. Kulanka sama z siebie nie powinna być niebezpieczna, ale zastanawiam się czy próby zjedzenia dorosłych osobników (18mm) przez Lisciolazy nie będzie niebezpieczne?






© 2001-2024 terrarium.pl. Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są wykorzystywane do emisji spersonalizowanych reklam. Więcej. Korzystając akceptujesz Regulamin.