Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?


Arcticu

Użytkownik od 21 gru 2018
W tej chwili Niedostępny
Ostatnio aktywny paź 09 2019 20:10

Moje tematy

Agama górska ,,wybucha" mączniki?

25 lipiec 2019 - 16:51

Witam, od 19 maja jestem posiadaczem zdrowego samczyka agamy górskiej rogatej. Na początku nic nie jadł, ale wreszcie się uruchomił i wsuwa jak szalony, jednak karaczany argentyńskie mu się chyba znudziły i znalazł sobie nowy przysmak, jakim są mączniki. Wiedziałem o tym że mączniki mają dużo chityny, ale postanowiłem podzielić jego dietę na 50/50, karaczany i mączniki. Na początku podawałem mu oba w wapniu i jakoś to szło. Oglądając filmy i czytając o jego nowym przysmaku, dowiedziałem się że mączniki mają sporo chityny, która potrafi zablokować układ pokarmowy, więc zmieniłem normalne mączniki na te świeżo wyliniałe i ograniczyłem ich ilość zamieniając te 50% mączników na 30% mączników i 20% moli woskowych.

Podczas pierwszego karmienia nową dietą, samczyk rzucił się na początek za mączniki, gdy je ugryzł, było słychać wyraźny cichy huk, a mącznik został rozsadzony z jednej strony do tego stopnia, że zaczęły wypływać wnętrzności. Lekko mnie to rozbawiło, przyznam. Myślałem że to jest pojedyńczy osobnik i resztę szybko wsunie, jednakże każdy mącznik którego zjadał, rozlatywał się na milion kawałków i za każdym razem huczał.

Wie ktoś może co to jest za zjawisko, i czy te mączniki na pewno są zdrowe? Czy to po prostu ja mam paranoje i powinienem się śmiać z ,,Wybuchających" mączników? :P

Pozdrawiam :D


Modliszka bez łapy

23 maj 2019 - 16:10

Witam, od 19 maja, jestem posiadaczem modliszki Hierodula spp. Golden, czy jakoś tak :D

Jednak podczas przewozu modliszki pociągiem, niestety straciła odnóże, ponieważ pojemnik połamał się i ,,Przygniótł" modliszce odnóże chwytne.

Zmartwiłem się, ale modliszka ciągle była zainteresowana pokarmem i ciągle próbowała ją ruszać, więc byłem dobrej myśli że to chwilowe, jednakże odgryzła sobie całą łapę praktycznie. Wiem że to normalne, ale pojawiła się... Coś w stylu martwicy? Takie czarne zakończenie na nim ma, z resztą. Na zdjęciach będzie widoczne.

Stąd pytanie, jakie dać jej warunki w hodowli by jej to ramie odrosło po wylinkach [Stan larwalny... Jakoś l6]. I jaki pokarm jej dawać, ponieważ karaczanów się boi, czyli potrzebny będzie zamiennik :)

I czym może być to czarne coś na ramieniu.

Pozdrowionka <3


© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).