Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

warunki hodowli

- - - - -  
Hypsicorypha gracilis - hodowla i rozmnażanie

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 el_szaman

el_szaman
  • Terrarysta
  • Z nami od: 293 dni
  • Spain

Napisany 11 wrzesień 2019 - 21:24

Witajcie! Właśnie nam się rozmnożyła moja modliszka... Czy ktoś ma jakieś doświadczenie, zwłaszcza z odchowem L1?

Jutro zamieścimy parę zdjęć  :-D

pozdrawiamy,

Marta i Grzegorz

Podobne tematy: Hypsicorypha gracilis - hodowla i rozmnażanie     x

#2 el_szaman

el_szaman
  • Terrarysta
  • Spain

Napisany 12 wrzesień 2019 - 21:03

Nie damy już dziś rady, muszę jeszcze trochę obrobić zdjęcia, więc będą dopiero jutro...

#3 Raffy

Raffy
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1697 dni
  • Polska / Pomorskie / Gdańsk

Napisany 12 wrzesień 2019 - 21:19

Pierwsze widzę taką modliszkę :) Czekam na więcej info

#4 el_szaman

el_szaman
  • Terrarysta
  • Spain

Napisany 19 wrzesień 2019 - 22:40

Uff, wreszcie znalazłem chwilę :)

Zdjęcia nowego przychówku zamieściłem tutaj:

https://www.terrarium.pl/topic/458359-pochwal-sie-swoimi-modlichami/?p=1886819 ©  https://www.terrarium.pl/topic/458359-pochwal-sie-swoimi-modlichami/page-113#entry1886819

Maleństwa jedzą, rosną i czekają na rodzeństwo. Mamusia przykleiła 3 nowe ootoki, więc będzie ich sporo :)

Wcinają głównie małe muszki i kawałki małych mączników. Najchętniej takie świeżo po wylince, takie białe. całych, nawet malutkich, jeszcze się boją. Tylko jedno maleństwo się odważyło wziąć całego mini mącznika w łapki i wyssało z niego bebeszki rozcinając robalka wzdłuż. Chitynka najwyraźniej była jeszcze za twarda. Jedzą "z ręki", Marta karmi je podając smakołyki na czubku ostrej pensety. Od razu widać, jak im jedzonko ląduje w tyłeczkach. Następnego dnia po obiadku widać też, że rosną :)

O ciekawostkach i nowościach będę się starał informować w miarę możliwości na bieżąco.

#5 el_szaman

el_szaman
  • Terrarysta
  • Spain

Napisany Dzisiaj, 10:41

Mamusia jest pracowita - rano pojawiły się nowe ootoki  :shock:.

Już się boję co to będzie. Na razie jest 7 maluchów, ale jak ich będzie np 40, to chyba trzeba będzie zatrudnić jakąś mamkę-karmicielkę :). Jeszcze sa za małe, by jeść samem, albo przynajmniej nie mam odpowiedniej karmówki. Dziś będę próbował z żuczkami hawajskimi, muszę też połapać jakieś owocówki, ale to trudne, a u nas na wyspie nielotów nie da się kupić. Chyba czeka nas wypad na np. Gran Canarię... Zamówiłem skoczogonki, chciałem spróbować karmić nimi,ale nie dojechały :(

Załączone pliki

#6 Kaperro

Kaperro
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2450 dni
  • Polska / Małopolskie / Grybów

Napisany Dzisiaj, 11:42

Skoczogonkami się ciężko karmi, polecam muszki owocówki, na allegro można kupić po 8zl mini hodowle która starczy na długo

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).