Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Krzywica u gekona

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
16 odpowiedzi na ten temat

#1 MarcelMarcinek

MarcelMarcinek
  • Terrarysta
  • Z nami od: 795 dni
  • Polska / Świętokrzyskie / Kielce

Napisany 09 wrzesień 2019 - 21:39

Witam. Od 3 tygodni zmagam się z krzywicą u moich 3 letnich samic orzęsków. Problem pojawił sie od wtedy kiedy zaczely mi składac jajka. Podaję wapń z d3. do każdego posiłku. Jutro także zamawiam mate grzewczą aby było dodatkowe ogrzewanie. U jednego gekona sie to nasila. Mógłbym prosic o dodatkowe rady jak sobie poradzić z mbd? Dodam że nigdy nie miałem z nimi problemu. Byłem u weterynarza powiedział, ze oprócz tego jest wszystko ok. Pozdrawiam i życze miłego wieczoru...

Podobne tematy: Krzywica u gekona     x

#2 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2222 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 09 wrzesień 2019 - 21:55

Zamontuj im żarówkę uvb (ale zabezpiecz ją koszyczkiem) weterynarz powinien też zapisać taki lepszy wapń, można powiedzieć, że weterynaryjny.
Mata w krzywicy nie pomoże, a możesz je przegrzać.

#3 MarcelMarcinek

MarcelMarcinek
  • Terrarysta

Napisany 09 wrzesień 2019 - 22:09

Jakie mam kupić uvb? 5.0?
Jak czytałem na formu to podobno nie pomaga uvb ale zastosuje sie do twoich rad. Czy ogonki się naprostują z czasem czy zostanie to?

#4 VisibleNoise W hodowli

VisibleNoise

Koordynator w działach początkujący

• Koordynator działów
  • Z nami od: 2222 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wrocław

Napisany 09 wrzesień 2019 - 22:14

W przypadku krzywicy uvb powinno pomóc, 5.0 będzie ok. A ogonki to zależy jak się pokrzywiły. Jak lekko to może się naprostują a jak mocno to prawdopodobnie już zostaną pokrzywione.

#5 MarcelMarcinek

MarcelMarcinek
  • Terrarysta

Napisany 09 wrzesień 2019 - 22:22

Jutro zamawiam wszystko co potrzebne.nie wiem jak mogłem popełnić taki błąd :(. Nauczyłem się i nigdy nie popełnie tego błedu. Ile czasu dziennie mam naświetlać gady?

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
Napisałeś że powinno pomóć... Jeśli jednak niepomoże to jakie są jeszcze możliwości w wyleczeniu gekonów?

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

#6 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2590 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 10 wrzesień 2019 - 12:23

Wstaw ich zdjęcia. Obawiam się, ze mówimy tu o początkach MBD, a nie krzywicy. To zupełnie coś innego. Zastosuj UVB tak, jak Ci radzono wyżej - pomaga we wchłanianiu wapnia i zwierzaki ładnie się powinny utwardzić. Zwróć uwagę na odpowiednią odległość UVB od zwierzaka - na pudełku od żarówki będziesz miał podaną wydajność promieniowania w zależności od odległości. Nie przesadź w żadną stronę: ani za blisko, ani za daleko. Nadal podawaj wapń z wit D3, ale nie codziennie - obciążysz wątrobę i przesadzisz z ilością wapnia. Co 2-gie karmienie będzie OK. Kuracja będzie dość długa ( gady mają wolny metabolizm, więc wszystko trwa dłużej), ale powinny ładnie zareagować.

Czy możesz im delikatnie ucisnąć żuchwę ? Uważaj, żeby nie złamać ! Sprawdź czy nie jest miękka i zaobserwuj, czy nie jedzą inaczej i nie mają problemów z gryzieniem.

#7 MarcelMarcinek

MarcelMarcinek
  • Terrarysta

Napisany 10 wrzesień 2019 - 14:19

dzis wieczorem wrzuce zdjęcia gekonów. Z tego co czytałem światło uvb nie przenika przez szkło, czy mogę śmiało położyć żarówkę w oprawie na szybie czy jednak wsadzic do terra

#8 MarcelMarcinek

MarcelMarcinek
  • Terrarysta

Napisany 10 wrzesień 2019 - 14:52

ile minut dziennie mam naświetlac gekony?

#9 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2590 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 10 wrzesień 2019 - 15:03

UVB nie przenika przez szybę - to bezsensowne: będzie tylko świeciło bez żadnego promieniowania. UVB musi być wewnątrz terra. Wrzuć też zdjęcie terra wraz z jego sufitem i ew listwą wentylacyjną - coś zasugerujemy jak podwiesić UVB. O długości naświetlania się nie wypowiem, bo nie znam się na tym gatunku. Wypowiadam się na podstawie moich doświadczeń z lampartami i legwanami zielonymi; oraz współpracą z gadzimi wetami w tym zakresie.

Edytowany przez Jaguś, 10 wrzesień 2019 - 15:05.

#10 MarcelMarcinek

MarcelMarcinek
  • Terrarysta

Napisany 10 wrzesień 2019 - 15:12

terrarium 60x40x80

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).