Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Nagła śmierć Davus pentaloris

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Qvirs

Qvirs
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1347 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 09 wrzesień 2019 - 09:52

Witam chciałbym poradzić się ekspertów w sprawie zgonu Davus pentaloris mniej więcej 7-8 wylinka. Sprawa co prawda dotyczy nie mojej hodowli a brata. Warunki chowu to 24-26* dodatkowo wilgotność około 75%. Sytuacja jest taka, że przestał jeść tydzień temu ( brat myśli pewnie wylinka) - wczoraj brat wraca z pracy i widzi sztywnego pająka ze skręconym odwłokiem o 180 stopni. Nogi pająka splecione na karapaksie. Jaka może być przyczyna nagłej śmierci? Dodam tylko że mieszkał sobie w braplaście i tam nie mógł fizycznie się uszkodzić. Brat pająka miał dwa miesiące i wszystko było dobrze ponad to nie ma żadnej pleśni czy ataku pasożytów. Hoduje on inne pająki i chcemy wyeleminować potencjalne następene zgony Czy możliwe że padł sam tak sobie? Czy możliwe że winą jest zmiana karmówki z świerszcza domowego na kubańskiego? Od razu mówie pająk radził sobie świetnie z kubanem, który uprzednio dla pewności zawsze był podawany lekko uszkodzony.

Podobne tematy: Nagła śmierć Davus pentaloris     x

#2 sad_mad

sad_mad
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4704 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Kostrzyn

Napisany 09 wrzesień 2019 - 10:05

widzi sztywnego pająka ze skręconym odwłokiem o 180 stopni. Nogi pająka splecione na karapaksie.

Masz może zdjęcie? Ciężko mi to sobie wyobrazić.

#3 Qvirs

Qvirs
  • Terrarysta

Napisany 09 wrzesień 2019 - 10:31

Chodzi o to że odwłok był wykręcony. Zdjęć nie dam bo mój brat wywalił zwłoki niepotrzebnie bo własnie chciałem wrzucić zdjęcie

#4 sad_mad

sad_mad
  • Terrarysta

Napisany 09 wrzesień 2019 - 10:41

Dziwna pozycja może świadczyć o jakimś problemie w czasie wylinki, dlatego pytałem o zdjęcia.

Poza tym nic mi specjalnie nie przychodzi do głowy- zwykle jednak pierwsze podejrzenia padają na rzeczy, które zostały zmienione. W Waszym przypadku została zmieniona karmówka... :) 

#5 Qvirs

Qvirs
  • Terrarysta

Napisany 09 wrzesień 2019 - 10:51

Znaczy zastanawiam się nad tym bo pająk jak by to powiedzieć za specjalnie padliwy nie jest chyba żeby od tak kopnąć w kalendarz?

#6 sad_mad

sad_mad
  • Terrarysta

Napisany 09 wrzesień 2019 - 11:02

Zdarza się, że taki pająk padnie sobie bez wyraźnej (czy też widocznej) przyczyny. Nikt też nie będzie się bawił w badania toksykologiczne czy też sekcje zwłok. Tak to już bywa. 

#7 JanKowalski

JanKowalski
  • Terrarysta
  • Z nami od: 145 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Leszno

Napisany 09 wrzesień 2019 - 12:30

Każdemu zwierzakowi może przytrafić się "choroba" , "schorzenie" które może zakończyć się śmiercią.

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).