Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

tematy ogólne

- - - - -  
Ptasznik ruchliwy, nie chowający się, spełniający kilka wymagań, dla sredniozaawansowanego

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Rafek

Rafek
  • Terrarysta
  • Z nami od: 335 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 07 wrzesień 2019 - 14:01

Witam, poszukuje ptasznika, który się nie chowa, najlepiej jak by był praktycznie cały czas na widoku, nie stoi jak kamień całymi dnami, po prostu ruchliwy. Min. 6+dc, dożywający min 13lat+. Nie mam zamiaru go brac często na rękę, więc nie musi być to pająk o niskim temperamencie. Mam terrarium 40x40x60, temp. jaka mogę zapewnić to 24-28C. Pozdrawiam

Podobne tematy: Ptasznik ruchliwy, nie chowający się, spełniający kilka wymagań, dla sredniozaawansowanego     x

#2 sad_mad

sad_mad
  • Terrarysta
  • Z nami od: 4704 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Kostrzyn

Napisany 07 wrzesień 2019 - 14:42

Nie ma takiego. 100% ptaszników zdecydowaną większość życia spędza stojąc jak kamień. 

#3 Dominik95

Dominik95
  • Terrarysta
  • Z nami od: 151 dni
  • Polska / Śląskie / Jaworzno

Napisany 07 wrzesień 2019 - 17:36

Mogę Ci polecić Chromkę, super pająk i nie jest( u mnie) w żadnym wypadku żywym kamieniem a z kryjówki prawie nie korzysta. Je wszystko co się rusza w terra, ładnie wyglada i pajęczynuje bardzo dużo.

Edytowany przez Dominik95, 07 wrzesień 2019 - 17:37.

#4 Emcet W hodowli

Emcet
  • Terrarysta
  • Z nami od: 204 dni
  • Polska / Lubelskie / Świdnik

Napisany 07 wrzesień 2019 - 18:20

Sporo zależy od usposobienia danego okazu i aranżacji terrarium. Czasem trafią się takie, co pomimo wielu kryjówek i tak siedzą na widoku, a trafią się takie co będą z nich korzystać, lub w dodatku się okopią/zabunkrują siecią - i mowa tu o rozbieżności wśród osobników w obrębie tego samego gatunku. Ciężko więc polecić jakiś konkretny gatunek. Od razu mogę Ci powiedzieć, że na pewno nie znajdziesz takiego, który robi coś cały czas. Jeśli mam na cokolwiek nakierować, to jedynie tyle, że zaproponowałbym ptasznika nadrzewnego, jako aktywniejszego od naziemnego i również często aktywnie polującego. Tym bardziej mogę Ci polecić grupową hodowlę takowych, np. Poecilotheria spp., bo nawet jeśli część się schowa, to któregoś z pozostałych na pewno będzie wciąż widać.

#5 szymon1998 W hodowli

szymon1998
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2357 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Krotoszyn

Napisany 09 wrzesień 2019 - 13:25

Moje P.regalis i P.vittata praktycznie cały czas są na widoku, jedynie linieja w kryjowce.
No ale po za tym ze są na widoku to nie są jakoś super aktywne, czasami spaceruje, ale niezbyt ambitnie.
Największą aktywnością u mnie cechują się dorosły samiec P.irminia, ale to samiec, więc raczej nie będziesz zainteresowany.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).