Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

zdrowie

- - - - -  
Anolis zielony - dziwny pysk

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Kokocza

Kokocza
  • Terrarysta
  • Z nami od: 74 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 24 sierpień 2019 - 15:49

Witam

Proszę o pomoc. Nabyłem samiczkę Anolisa zielonego, zauważyłem jakby nieco zdeformowany pyszczek. Załączam zdjęcia poglądowe. Czy jest się czym martwić ? Zachowuje się normalnie, jest ruchliwa, wygrzewa się w różnych miejscach, piła wodę z liści, jeszcze nie karmiłem, chciałem dać trochę czasu na aklimatyzację. Podejrzewam, że pyszczek może tak wyglądać od spotkań ze szybą. Jest jedyną, która nie dostrzegła kilkukrotnie szyby i siatki przy okazji ewakuacji przed samcem. Pyszczek wyglądał tak już przed wpuszczeniem do mojego terrarium.

Załączone pliki

Podobne tematy: Anolis zielony - dziwny pysk     x

#2 Kureoo10

Kureoo10
  • Terrarysta
  • Z nami od: 147 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wałbrzych

Napisany 26 sierpień 2019 - 18:55

Spróbuj ją nakarmić, jeśli normalnie weźmie pokarm i nie będzie wyglądała, że ją boli/ coś jej przeszkadza powinno być ok. Ma jakieś rany? czy tylko deformacje? Warto też sprawdzić środek pyszczka ale trzeba to zrobić delikatnie. Możesz poczekać aż zje i po np dniu lub 2 spróbować sprawdzić pyszczek od środka. Nie jestem ekspertem ale dopóki nikt inny nie odpowie spróbuj karmić ją czymś łatwym do pogryzienia.

#3 Kokocza

Kokocza
  • Terrarysta
  • Z nami od: 74 dni
  • Polska / Wielkopolskie / Poznań

Napisany 03 wrzesień 2019 - 20:47

Dziękuję za odpowiedź. Je normalnie, codziennie, jest aktywna. Pyszczek. nie jest już czerwony, wygląda nieco lepiej, ma tylko małą czarną kropkę widoczną na zdjęciach i może jeszcze została lekka deformacja. Przy okazji ostatniej wylinki miała nieco kłopotu ze ściągnięciem skóry z pyszczka ale sobie poradziła a ja nieco zwilżyłem terra. Od środka nie będę sprawdzał, są niesamowicie zwinne, nie chce zrobić jej krzywdy. Przy okazji mogę się pochwalić ich nowym lokum.

Załączony plik  VtcdtShQQpKhxD1+noxH1A.jpg   66,29K   5 pobrańZałączony plik  0C6OUzKIRbuPiYq5rX2f+w.jpg   69,73K   5 pobrańZałączony plik  3D+Xt8pDRKa970RJ7DahBQ.jpg   58,81K   5 pobrańZałączony plik  9IRi3Wa9TWOAKvGlk2lDIg.jpg   165,99K   6 pobrańZałączony plik  1SB66EKWQ%KF11ihcSlwgw.jpg   142,11K   5 pobrań

#4 Kureoo10

Kureoo10
  • Terrarysta
  • Z nami od: 147 dni
  • Polska / Dolnośląskie / Wałbrzych

Napisany 07 wrzesień 2019 - 23:52

to cieszę się, że wszystko dobrze, moje geki też czasami mają "kropki" (dokładnie wyglądają jak takie "pieprzyki" tylko troszeczkę większe) które często zrzucają z wylinką/po kilku wylinkach nie wiem dokładnie czym to jest spowodowane ale nie widzę żadnych kłopotów więc pewnie podobnie będzie przy twoich gadzinkach. po kilku wylinkach powinno być wszystko ok ale dalej trzeba obserwować jeśli nie powiększy się ta "kropka" powinno być wszystko dobrze, życzę powodzenia z hodowlą. Jeśli coś będzie nie tak to trzeba będzie iść do weterynarza, bo tak jak mówię nie jestem doświadczona w tych gatunkach, jedyne co to mogę dać jakieś mniej więcej podstawowe porady.

Ps: podoba mi się to terrarium 

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).