Skocz do zawartości

1 raz na nowej odsłonie? | Problemy z zalogowaniem?

żywienie

- - - - -  
Gekon nie je praktycznie od pół roku

• Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
18 odpowiedzi na ten temat

#1 Minatrixx

Minatrixx
  • Terrarysta
  • Z nami od: 425 dni
  • Polska / Śląskie / Będzin

Napisany 20 sierpień 2019 - 19:14

Witam, mam pewien problem otóż mój gekon nie chce jeść od bardzo dawna, chyba nawet ponad pół roku. zjadł niewiele w tym czasie naprawdę.. ostatnio chyba zjadł parę mączników 3 miesiące temu i chyba 2 świerszcze które mu ostatnio wrzuciłam bo zniknęły. Próbowałam karmić go na wiele sposobów, z pęsety, miseczki, wpuszczałam do terrarium świerszcze oraz karaczany i nic. Byłam u paru weterynarzy, wszystko z nim okej. Byłam u Pani Kasi Wilk z Bytomia i Mówiła, że jest z nim dobrze pomimo lekkiego niedoboru wit D3, którą już podaje od miesiąca strzykawką. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, martwię się o to że ona w ogóle nie ma apetytu. Jeśli chodzi o jej zachowanie to jest ruchliwa, wieczorami chodzi po terrarium, ma odpowiednie warunki. Nie schudła wiele, może parę gram, nie jest wychudzona. Pisałam tu kiedyś podobnego posta, kiedyś ona bardzo dużo jadła i nie wiem czy nie była zbyt gruba i czy teraz nie robi sobie przez to tak długiej głodówki. Proszę o pomoc i o radę co mogę zrobićyjbkvoktlsxz.jpg

Podobne tematy: Gekon nie je praktycznie od pół roku     x

#2 Jaguś

Jaguś
  • Terrarysta
  • Z nami od: 2596 dni
  • Polska / Mazowieckie / Warszawa

Napisany 21 sierpień 2019 - 10:31

Jeśli to aktualne zdjęcie to nie ma tragedii. Dr Kasia Wilk jest świetnym wetem.

Dbaj, żeby gadzina się nie odwodniła i piła. Dbaj też o wilgotność w terra i wilgotnej kryjówce. Czy ona nie ma problemów ze wzrokiem ? Zawsze trafiała w karmówkę ? Nie zatacza się ? Ma zdrowe oczy bez zmętnień i innych niepokojących rzeczy ?

Kup larwy moli woskowych i połóż na spodek lub skałkę tak, żeby podłoże sie do nich nie przykleiło w trakcie zjadania. Nie możesz ich po prostu zostawić bo wszędzie się rozlezą - polecam położenie robala pęsetą przed pysk gada tak, żeby widział ruchy mola i jednocześnie tak blisko, żeby czuł jego zapach. Nie znam lamparta, który oparłby się takiej słodkiej pokusie : )

PS pamiętaj, że wapń nie wchłonie się do organizmu bez obecności wit D3, więc 1 x tyg podawaj witaminy,tylko nie przesadź z ich ilością ( lepiej za mało, niż za dużo), bo u głodujących zwierzaków obciążona jest wątroba, a to tam są metabolizowane witaminy, które mogą ją dodatkowo obciążyć.

#3 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1366 dni
  • Polska / Łódzkie / Łódź

Napisany 21 sierpień 2019 - 14:13

Kup Lakcid, ten probiotyk. Dolej wody do pelnej ampulki i podaj mu po 1/4 ampulki takiej zupki raz dziennie.
Z moim niejadkiem zadzialalo.
Mozesz tez sprobowac podac Hepatiale, kilka kropli co dzien, to lek psi-koci.
Hepatiale pomaga ma stluszczenie watroby wlasnie takie glodowe, i wzmaga apetyt.

Edytowany przez MartaCrystal, 21 sierpień 2019 - 14:14.

#4 Minatrixx

Minatrixx
  • Terrarysta

Napisany 21 sierpień 2019 - 14:58

@Jaguś właśnie nie podawałam witamin :/ jak je podawać? Bo jeśli nie chce jeść to na karmówce nie podam. Chciałam kupić te mole ale nigdzie nie mogłam znaleźć. Ale zdecyduje się zamówić
@MartaCrystal Jak się nie polepszy i nie zacznie jeść to oczywiście, spróbuję
@Jaguś A i oczka ma zdrowe. Reaguje jak podłoże rękę albo coś, czasem na moje palce przez terrarium patrzy jakby chciała zjeść ale jak już podam robala to już nie chce

#5 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta

Napisany 21 sierpień 2019 - 16:03

Witaminy mozesz podac pipetka na pysk po rozrobieniu w wodzie albo kupic rajie w plynie.

#6 Minatrixx

Minatrixx
  • Terrarysta

Napisany 21 sierpień 2019 - 17:28

@MartaCrystal okej zacznę mu podawać. Aktualnie mu podaję syrop calcium d3 bananowy jakoś tak, Pani Kasia mi powiedziała bym podawała

#7 MartaCrystal

MartaCrystal
  • Terrarysta

Napisany 21 sierpień 2019 - 18:04

Taki dla dzieci syrop :)

#8 Minatrixx

Minatrixx
  • Terrarysta

Napisany 21 sierpień 2019 - 18:31

@MartaCrystal dokładnie tak :)

#9 rftn

rftn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 1900 dni
  • Polska / Kujawsko-pomorskie / Wąbrzeźno

Napisany 26 sierpień 2019 - 20:02

Nie radzę podawać "ludzkich" leków i suplementów. Dawka D3 w takim syropie może poważnie uszkodzić wątrobę gada. Idź do weterynarza (ale takiego co się zna, spis lekarzy od gadów: https://www.terrarium.pl/forum/21-lekarze-weterynarii/), niech ci da preparat witaminowy dla gadów. Najlepiej idź z gadem, to wet może zadecydować o podaniu zastrzyku z witaminami i minerałami.

#10 Dagn

Dagn
  • Terrarysta
  • Z nami od: 592 dni
  • Polska / Śląskie / Gliwice

Napisany 26 sierpień 2019 - 20:27

Sanosvit to wapno w syropie, nie D3.

Też go podaję raz w tygodniu, 3 krople na szarańczę, bo Junis mi foszy na suple w proszku.

A wet się jak najbardziej zna :)

0 terrarystów przegląda to forum

0 zarejestrowanych terrarystów, 0 gości, 0 anonimowych terrarystów

© 2001-2019 Copyright by terrarium.pl. Korzystając z serwisu akceptujesz pliki cookies (punkt 1.8 regulaminu).